74 komentárov

 1. halo  - dňa 03. 07. 2022 o 22:58

  Ukrajincom mozno verit tak velke lobogo…

 2. Imrich Spisak  - dňa 03. 07. 2022 o 16:54

  Putinovské Rusko sa žiaľ vydalo na samovražednú cestu zločinného imperializmu, na cestu zvrátených vojnových zločinov a masového vraždenia kresťanských bratov, na cestu satanského ničenia stoviek kresťanských chrámov.

  Takiež je Rusko stále na čele svetových rebríčkov potratovosti a rozvodovosti vo svete, napriek istej snahe tamojšieho štátu a cirkvi o potlačenie týchto ťažkých hriechov.

  Takže ak si Rusi sami v takom hroznom rozsahu masovo zabijajú svoje vlastné nenarodené deti, tak je jasnejšie, prečo tak pomätene zabijajú svojich kresťanských bratov a dokonca už aj samých seba, a prečo satanským spôsobom ničia stovky kresťanskch chrámov!

  Modlime sa za Rusko , aby sa odvrátilo od týchto svojich ťažkých hriechov a odporných vojnových zločinov, za ktoré sa bude zodpovedať pred Bohom a pred ľuďmi !

  • Jozef  - dňa 03. 07. 2022 o 21:41

   Imro nazdar. Aj ty si bol na púti v Levoči? Možno sme sa aj stretli kamarát. Škoda, že sme nehodili reč.

 3. Imrich Spisak  - dňa 03. 07. 2022 o 11:11

  Po hanebnom ruskom úteku od Kyjeva a Charkova sa zločinní ruskí vrahovia skoncentrovali na oveľa užší front na rovinatom teréne Donbasu, a rátali že pri svojej obrovskej palebnej prevahe budú rýchlo postupovať, a že 9. mája už budú víťazne pochodovať.

  Namiesto toho sa ruskí vojnoví zločinci veľmi pomaly boria a zadúšajú vo vlastnej krvi, strácajú omnoho viac ľudí ako hrdinskí ukrajinskí obrancovia – a to ešte Ukrajinci len teraz dostávaju vyspelé ťažké zbrane.

  A keď sa naplno rozbehne výroba potrebných zbraní vo vyspelom svete, ktorý je 20 násobne ekonomicky silnejší ako zaostalé fašizujúce ruské panoptikum, tak až vtedy budú zločinní ruskí okupanti platiť plnú cenu za svoje pomätené vojnové zločiny a za satanské ruské ničenie stoviek kresťanských chrámov!

  A to nielen pred Bohom, ale aj pred ľuďmi !!!

  • Knieža Myškin  - dňa 03. 07. 2022 o 11:14

   Imrisko , noze to sem skopiruj este najmenej desatkrat ako papagaj ….
   aj raz je pre mna privela ale nehanbi sa nech vsetci vidia ze aky je z teba verklik

  • Števo  - dňa 03. 07. 2022 o 12:41

   Som rád, že konečne priznávas, že to bola, je aj bude vojna do posledného Ukrajinca a to už od roku 2014.

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 07. 2022 o 14:50

   Zase klameš Števo, lebo zločinní ruskí okupanti majú oveľa vyššie straty, ako hrdinskí ukrajinskí obrancovia.

   Ukrajina bojuje civilizovným spôsobom a váži si životy svojich rodných hrdinov. Naproti tomu zaostalá ruská fašizujúca diktatúra bojuje ako typická zákerná diktatúra, a ruskí masoví vrahovia sa brodia vo vlastnej krvi !

   A s novým ukrajiskými zbraňami to bude pre ruských masových vrahov čoraz horšie a horšie – veď práve preto zbabelo Rusi ušli aj z Hadieho ostrova.

 4. Števo  - dňa 03. 07. 2022 o 09:35

  Lysycansk padol. Pád severodonecka a lysycansku dokopy bol oveľa rýchlejší ako pád Mariapolu, hoci to mali byť pevnosti. Ukrajinská mediálne víťazstvo ako vždy a vojenská prehra a nie mala.

  • gotroch  - dňa 03. 07. 2022 o 10:47

   Putin bude doma slavit vitazstvo, „oslobodenie“ celej Luhanskej oblasti. Dufam, ze ked „dooslobodzuje“ Donecku, ze vojna skonci.

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 07. 2022 o 11:09

   Drístaš nezmysly: po hanebnom ruskom úteku od Kyjeva a Charkova sa zločinní ruskí vrahovia skoncentrovali na oveľa užší front na rovnatom teréne, a rátali že pri svojej obrovskej palebnej prevahe budú rýchlo postupovať, a že 9. mája už budú víťazne pochodovať.

   Namiesto toho sa ruskí vojnoví zločinci veľmi pomaly boria a zadúšajú vo vlastnej krvi, strácajú omnoho viac ľudí ako hrdinskí ukrajinskí obrancovia – a to ešte Ukrajinci len teraz dostávaju vyspelé ťažké zbrane.

   A keď sa naplno rozbehne výroba potrebných zbraní vo vyspelom svete, ktorý je 20 násobne ekonomicky silnejší ako zaostalé fašizujúce ruské panoptikum, tak až vtedy budú zločinní ruskí okupanti platiť plnú cenu za svoje pomätené vojnové zločiny a za satanské ruské ničenie stoviek kresťanských chrámov!

   A to nielen pred Bohom, ale aj pred ľuďmi !!!

 5. Olivia  - dňa 03. 07. 2022 o 09:29

  neviem nejak sa pomaly zacinaju otacat aj novinari zo zapadnej tlace , jednak uz vcera sa objavili videa ako v centre Lysycanska zavesili rusku vlajku na administrativnu budovu , co ale neznamena ze dobyli Rusi cele mesto ale jeho casti su uz urcite dobyte. Jednak pisu uz aj to, ze Ukrajinci naozaj este mozu ustupit, ale urcite nie organizovane ,ale v malych skupinkach a vsetky tazke zbrane musia nechat na mieste. Moj komentar :Zapad takto vlastne zasobuje omylom Rusov. Potom sa dokonca zacali objavovat v zapadnych novinach spravy co hovoria ludia , ze ich nutia evakuovat sa a oni cakaju na rusov. Zrejme ti, co boli proukrajinski uz odisli a ti, co ostavaju chcu rusov. Este sa objavila sprava ze obyvatelom lysycanska ukrajinski vojaci nadavaju do separatistov. Proste to na ukrajine nie je cierno biele ale tak, ako vsade mnoho odtienov sedej.

 6. [email protected]  - dňa 03. 07. 2022 o 08:24

  Skúsim ešte raz, ľudia, nereagujme na toho spišáka. Buď je to chatbot, alebo debil. Len provokuje. Nech vypisuje svoje kvetnaté príspevky, ale nenechajte sa vtiahnuť do konverzácie s ním. Len mu vlastne vyhoviete. Treba to ignorovať. Ani nečítať, prosto preskakovať.

  • Olivia  - dňa 03. 07. 2022 o 09:22

   suhlas

 7. Jozef z NZ  - dňa 02. 07. 2022 o 17:46

  američania a ich slávne agentury konštatujú že Rusi nemajú nato aby efektívne bránili Chersonskú oblasť…lebo majú málo vojakov….OK otázka na Američanov a kolko vojakov má Ukrajina aby späť dobyla Chersonskú oblasť? len tak naokraj Ukrajina už mobilizovala, Rusi ešte nie….

 8. Mengistu  - dňa 01. 07. 2022 o 17:21

  Pán Zelensky je asi pod vplyvom psychotropných látok, keď nepočíta s rokmi kým sa do Uhnije dostanú…ale možno si dopisuje s Ursulou cez sms ako hlavný pfizerak, možno ju niečím zamotivuje 😄

 9. Imrich Spisak  - dňa 30. 06. 2022 o 20:37

  Zločinní ruskí okupanti dnes s veľkou hanbou a s obrovskými stratami zbabelo ušli z Hadieho ostrova !

  A to je ďalšie obrovské víťazstvo slobodnej Ukrajiny a ďalší smer oslobodzovacieho boja ukrajinských hrdinov, ktorí s novými dodávkami a s podporou celého vyspelého sveta budú stále viac víťaziť ! :-)))

  Je to ďalší dôkaz, že rozbesnení ruskí masoví vrahovia si nikdy nepodrobia slobodnú Ukrajinu, a že ruskí zločinci budú opäť zbabelo utekať, podobne ako hanebne utekali po prehranej studenej vojne z celej Vých. Európy a zo 14 republík skrachovaného sovietskeho Rusa ! :-)))

  Zaostalé Rusko nemôže zvíťaziť, lebo štáty NATO majú 20 krát výkonnejšiu ekonomiku ako Rusko, navyše technologicky oveľa vyspelejšiu. Máme spolu 6 krát viac obyvateľov a 2 krát viac územia a surovín, ako majú zbabelí ruskí masoví vrahovia !

  • Jozef z NZ  - dňa 02. 07. 2022 o 21:45

   šup šup tabletka………ak je Hadí ostrov oslobodený…sú snád na ňom Ukrajinci?

 10. halo  - dňa 30. 06. 2022 o 14:59

  😀 Ako vzdy Ukrajinci, jedine vyhravaju…, kto veri este ich klamstvam??

 11. majo  - dňa 29. 06. 2022 o 23:44

  Britsky premier Johnson je vyvrhel, lebo nam tu planuje vojnu na roky. Vobec su mu ukradnuty mrtvy slovania na obovh stranach konfliktu. Britani a Usa si plnia kolonialne chutky na ukor Eu, chrapuni.

  • Imrich Spisak  - dňa 30. 06. 2022 o 10:08

   Takéto tvoje stupídne ruské nezmysly už nezaberajú ani na posledného ožratého ruského mužíka…:-)))

  • fatima  - dňa 30. 06. 2022 o 10:49

   Imro,
   a keď je on posledný tak ja som ešte za ním.
   johnson je trulo a keby bol chlapom tak netára také hlúposti
   jeho ministerka zahraničia trusová je jeho zrkadlom
   ideálny pár do srandystanu, bordelistanu, biedystanu do ktorého európu spolu s amíkmi vedú
   a tí lajnovci, marmeládovci, srandašáci, s makarónom a inými nesvojtrápnimi trapkovmi im nevedia povedať DOSŤ a POSLAŤ ich niekam odkiaľ tie lajná a iné trusy vypadávajú

  • Imrich Spisak  - dňa 30. 06. 2022 o 12:09

   Neviem či si žena lebo muž, ale píšeš také odporné, hnusné a primitívne urážky štátnikov a iných ľudí, že sa to nedá čítať.

   Ty asi nepoznáš dôrazné varovanie samotného Krista: ..kto povie svojmu blížnemu „ty hlupák“, ten prepadne súdu…A kto mu povie „ty bohapustý blázon, ten prepadne peklu !

  • Knieža Myškin  - dňa 30. 06. 2022 o 14:14

   &Imrich Spisak
   zato ty vsak prekypujes laskavymi slovami voci vsetkym diskutujucicm
   hotova Matka Tereza ze ?

  • Imrich Spisak  - dňa 30. 06. 2022 o 14:59

   Ruská myška, ja píšem niekedy aj tvrdo, hlavne proti ruským vojnovým zločinom a ruským masovým vrahom, ale neurážam tak hnusne a primitívne, ako napr. fatima.

  • Mengistu  - dňa 30. 06. 2022 o 21:02

   @Knieza Myskin – ujo Imro je chatbot este k tomu naprogramovaný nejakým pacientom psychiatrickej liečebne

  • [email protected]  - dňa 02. 07. 2022 o 20:28

   imrich-len tak pre upresnenie vyznamu slov, ze co je vlastne vojnovy zlocin –
   A war crime is a violation of the laws of war that gives rise to individual criminal responsibility for actions by the combatants, such as intentionally killing civilians or intentionally killing prisoners of war, torture, taking hostages, unnecessarily destroying civilian property, deception by perfidy, wartime sexual violence, pillaging, the conscription of children in the military, committing genocide or ethnic cleansing, the granting of no quarter despite surrender, and flouting the legal distinctions of proportionality and military necessity.

 12. halo  - dňa 29. 06. 2022 o 17:45

  liberali a progresivci nas zatahuju do svetovej vojny…

  • zberateľ  - dňa 29. 06. 2022 o 22:40

   Oh,aké šťastie žiť v ruskej sfére vplyvu. Bodaj by aj nie,lebo Rusko je krajina oplývajúca medom a mliekom, na stomoch rastú klobásky a ľudia zbožňujú Putlera.

  • Olivia  - dňa 30. 06. 2022 o 10:51

   no obavam sa ze uz v tej vojne sme . Zapad uz davno prekrocil vsetky cervene ciery ktore si v marci sam nakreslil. Momentalne dodava vsetky druhy zbrani a kazdy jeden den venuje v prejavoch a vyjadreniach politikov urazkam druhej strany a eskalacii konfliktu, neviem ci je normalne aj premier krajiny rozprava o inom prezidentovi ze je vyvrhel aj keby si to v sukromi fakt myslel je to hlupe a nezodpovedne spravanie a kazdodenna eskalacia. zatial svetova vojna vyzera tak ako ju dnes zijeme moze sa ale posuvat do dalsich faz na konci ktorych budeme realne rukovat alebo nam nad hlavami bude kadeco lietat, ak zapad s eskalaciou neprestane. rusi necuvnu lebo nemaju kam .

  • Imrich Spisak  - dňa 30. 06. 2022 o 12:20

   Nedrístaj, jasné že ruskí zločinní okupanti majú kam ustúpiť: pratať sa naspäť svinským krokom do svojho zaostalého fašistického Ruska, chlastať tam odpornú samohonku, a naďalej chorobne závidieť iným národom slobodu, mier a prosperitu.

 13. Marek Brna  - dňa 29. 06. 2022 o 12:14

  Novinári, nechcem použiť škaredé slová, ale podľa mňa nie ste príliš inteligentní, keď tak dlho slúžite systému, ktorému vládnu pochabé osoby, či je to vláda SR a potom ďalej Brusel. Niečo ako svedomie sa vo vás neozýva? Alebo všetci do jedného ste zdrogovaní?

 14. DD  - dňa 28. 06. 2022 o 22:50

  https://www.nytimes.com/2022/05/12/opinion/vanguard-power-blackrock-state-street.html

 15. Imrich Spisak  - dňa 28. 06. 2022 o 14:19

  Tieto odporné vojnové zločiny ruských okupantov a celé rieky nevinne preliatej krv ukrajinských bratov volajú k Bohu: ruskí masoví vrahovia sa budú zodpovedať pred Božím súdom, ale aj pred ľudskými súdmi !

  Rozbesnení a sfanatizovaní ruskí vrahovia brutálne zabíjajú v obrovskom rozsahu, a to svojich vlastných kresťanských pravoslávnych bratov, a pritom satansky ničia celé rusky hovoriace mestá a stovky kresťanských chrámov.

  Kto tu na Slovensku ešte stále chce ruskú tyraniu, ruskú biedu a hnusnú ruskú vojnu ???

 16. zberateľ  - dňa 28. 06. 2022 o 08:54

  Nedá sa mi inak nazvať Rusov ako barbari z východu.Uplatňujú len to, čo sa naučili od Tatárov.

 17. Olivia  - dňa 28. 06. 2022 o 00:14

  Dakujem redakcii ze vymenila prvu fotku z Kremencuka za taku s zopar autami na parkovisku. zopar aut tam teda bolo. Zeny a deti zatial na fotke ziadne nevidiet, hoci to zelensky explicitne tvrdil ze tam boli.. Ak tam bolo 1000 ludi a z nich 40 ranenych ako to ze tam nie je ani jedna jedina sanitka? v dnesnom denniku sme je pri sprave ze pri dnesnom bombardovani charkova zahynulo 5 civilistov fotka kde personal sanitky odvaza do vozidla na nosidlach niekoho v ciernom vreci,.Teda k jednemu mrtvemu sanitka prisla a ked spadla bomba na obchodne centrum( inak vraj od marca zavrete) kde bolo vraj 1000 ludi tak neprisla ani jedna sanitka a cele parkovisko je take peknucke upratanucke? prepacte ale po klamstvach o znasilnovani babatiek a o bombardovani zeleznicnej stanice v Kramatorsku tomuto tazko niekto bude verit.

  • Olivia  - dňa 28. 06. 2022 o 00:22

   Podla toho cistuckeho nedotknuteho parkoviska to skor vyzera, ako keby raketa trafila nieco sa tym obchodnym centrom a do centra sa potom po vybuchu rozsiril poziar. no ale aj v tom druhom pripade by tam mali byt sanitky.

  • Olivia  - dňa 28. 06. 2022 o 06:36

   Ok musela som sa sem este raz vratit , videla som video na ceskej televizii, boli tam dnu ludia, su nejake zaznamy z mobilnych telefonov , muselo to byt strasne , je mi velmi luto vsetkych obeti, avsak jediny sposob ako zabranit takymto hrozam je tlacit na ukoncenie bojov.

  • J.Ko  - dňa 28. 06. 2022 o 09:42

   „Myslel som, že bombardovanie skončilo“: vojna sa vracia do Kyjeva
   Budova opery bo
   Štyri explózie v priebehu niekoľkých sekúnd v nedeľu v skorých ranných hodinách katapultovali Litvina a celé mesto späť do surovej reality.

   https://www.theguardian.com/world/2022/jun/27/ukraine-war-kyiv-bombing-missile-strikes-russia

  • J.Ko  - dňa 28. 06. 2022 o 09:44

   Ruské sily na východe Ukrajiny sa po tom, čo mesto Sievierodoneck zmenili na trosky , pokúšajú odrezať jeho partnerské mesto Lysyčansk . Ak padne Lysyčansk, celý región Luhansk, ktorý spolu s Doneckom tvorí oblasť Donbasu, môže padnúť do ruských rúk.
   Ukrajinské jednotky, ktoré sa na začiatku vojny ukázali ako hrozivé, teraz zápasia na bojisku.
   Napriek veľkým stratám na fronte, nedostatku zbraní a neúprosnému ruskému bombardovaniu však jeho občania pokračujú v boji a napriek ťažkostiam nie sú ochotní urobiť nepriateľovi žiadne ústupky.

   „Áno, je to pravda, Rusi majú väčšiu palebnú silu,“ hovorí Lassud. „Možno nám dochádzajú zbrane, ale náš duch… náš duch nikdy nezomrie.“

   https://www.theguardian.com/world/2022/jun/27/ukraine-war-kyiv-bombing-missile-strikes-russia

 18. DD  - dňa 27. 06. 2022 o 17:58

  1. Píše sa rok 1990 “ Arafát a OOP irackú inváziu do Kuvajtu privítali.Tak ako mnohým Arabom i im sa javila ako prísľub oživenia zmareného snu o arabskej jednote…“ Gilles Kepel, Valka v srdci islamu
  2.Možno by stálo by za to sa pýtať prečo v USA stále niečo horí, hlavne poľnohospodárske budovy…? Kto tým čo sleduje?…:
  https://www.zerohedge.com/markets/another-food-plant-erupts-flames
  Hromadné úmrtia dobytka…?

 19. [email protected]  - dňa 27. 06. 2022 o 17:39

  Garbage 7 znova prehovorilo, uvalili 43 sankcie , tento krat to rusov polozi, ukrajina uz takmer nexistuje, pol europy je v totalnej biede, druha polovicka vymrela hladom alebo umrzli , vsetko ide podla planu..

 20. halo  - dňa 27. 06. 2022 o 17:31

  Hmm, no podla poctu aut tam nevyzera, ze by tam boli tisicky ludi, ktovie co tam Ukrajinci skladovali….

  • Olivia  - dňa 27. 06. 2022 o 21:08

   No a naviac ak dobre vidim su pred tou budovou sami chlapi alebo zle vidim?Ak je na Ukrajine mobilizacia mali by tam byt hlavne zeny s detmi a dochodcovske pary , toto skoro vyzera ako keby udreli do nejakeho vojenskeho objektu? Ci su tam chlapi lebo pribehli tych co su dnu zachranovat ? Neviem, ale spravy z ukrajinskej strany su stale nejake zvlastne. Ked si predstavim zabery po utokoch v nakupnych centrach v amerike tak po utokoch strelcov su tam vacsinou na zaberoch kamier vsetci, muzi zeny deti, bieli aj afro. aj u nas v nakupnom centre nakupuju vacsinou vsetci.

 21. Helena Marková  - dňa 27. 06. 2022 o 12:24

  Milý Olaf, do tej (putinovej) pasce ste už dávno spadli. Dva bloky už sú, ani sme sa nenazdali.

  • gotroch  - dňa 27. 06. 2022 o 13:03

   Tazko s istotou hodnotit Indiu, Indoneziu, Argentinu. Cina je vsak myslim rozhodnuta.

  • Imrich Spisak  - dňa 27. 06. 2022 o 13:50

   Ty Helena si už krvilačná a rozbesnená, ako mnohí sfanatizovaní ruskí vojnoví zločinci: ty chceš pomätene vidieť svet rozdelený na dva nezmieriteľné bloky, ktoré sa navzájom vraždia v jadrovej apokalypse.

   Ty krvavá Helena úplne pomätene túžiš po zaostalej ruskej tyranii, po typickej ruskej biede a už aj po hnusnej a vražednej ruskej vojne.

 22. Imrich Spisak  - dňa 27. 06. 2022 o 11:31

  Ruské panoptikum zatiaľ formálne nie je v bankrote, ale fakticky tam už je. Smerujú do tretieho sveta, medzi zaostalé, tyranské a diktátorské štáty, vedené zločinným diktátorom na čele oligarchicko-vojenskej chunty.

  Ruský štát osekal mužíkom všetky investície na akýkoľvek rozvoj (okrem niektorých zbraní) , a dokonca neplatí ani za mnohých mŕtvych vojakov pozostalým rodinám: typickou výhovorkou je „mŕtve telo sa nenašlo“, no a keď nie je telo, tak samozrejme nie sú ani peniaze pozostalým…

  Ruskí vojaci dostávajú cca polovicu sľúbeného žoldu, lebo štát zrejme dúfa, že mnoho z nich skape ako potrava pre nové ukrajinské delá a raketomety, no a ich telá samozrejme „zmiznú“…

  • Jozef  - dňa 27. 06. 2022 o 16:17

   Vážne? Takto to je? Hmm, tak teraz mi je už všetko jasné. Ďakujem pán Spišák. Vaše príspevky sú veľmi poučné a múdre. Vy a Tmmy A ste zárukou pravdivej a naplňujúcej edukácie.

 23. Knieža Myškin  - dňa 27. 06. 2022 o 09:41

  zdiskusie inde:
  ———————–
  jak je Rusko v bankrote ???
  Protoze meli poslat splatku uveru. A tudle, nic jim poslat nedovolime, bo sankce. Kdosi to glosoval slovy,
  Rusove nejsou v platebni neschopnosti.
  Oni jsou v platebni nemoznosti.
  Oni maji penize z uveru, my nedostaneme splatku. To jsme je potrestali!

  • gotroch  - dňa 27. 06. 2022 o 09:44

   Mali by sa s veritelmi dohodnut na bitcoine.

  • Imrich Spisak  - dňa 27. 06. 2022 o 11:30

   Rusi zatiaľ formálne nie sú v bankrote, ale fakticky tam už sú. Smerujú do tretieho sveta, medzi zaostalé, tyranské a diktátorské štáty, vedené zločinným diktátorom na čele oligarchicko-vojenskej chunty.

   Ruský štát osekal mužíkom všetky investície na akýkoľvek rozvoj (okrem niektorých zbraní) , a dokonca neplatí ani za mnohých mŕtvych vojakov pozostalým rodinám: typickou výhovorkou je „mŕtve telo sa nenašlo“, no a keď nie je telo, tak samozrejme nie sú ani peniaze pozostalým…

   Ruskí vojaci dostávajú cca polovicu sľúbeného žoldu, lebo štát zrejme dúfa, že mhoho z nich skape ako potrava pre nové ukrajnsék delá a raketomety, no a ich telá samozrejme „zmiznú“…

  • J.Ko  - dňa 27. 06. 2022 o 11:39

   To je dobré, že sú v platobnej nemožnosti, snáď príde na rad aj neschopnosť. Snáď to časom „Rusa“ prebudí a pošle kágebaka aj z jeho lotrovskou verchuškou do minulosti.

  • Olivia  - dňa 27. 06. 2022 o 15:47

   bohuzial presne tak to je , na cele Europy mame neviem ako to slusne povedat nestandardne osobnosti?

 24. Jozef z NZ  - dňa 26. 06. 2022 o 15:05

  pozrite si tú fotku zo zasadania…sú to všetko hlavy štátov ktoré sú spoluzodpovedné za vojnu……..podpora ukrajinského nacionalizmu a podporovanie animozít medzi uklrajincami a Rusmi , vyzbrojovanie Ukrajiny….viedli Rusko k obrane svojej geopolitiky……..Ani USA by nikdy nedovolili aby v Mexiku boli ruské rakety……

  • Imrich Spisak  - dňa 26. 06. 2022 o 18:47

   Len si „zabudol“ na tých hlavných vinníkov vojny, teda najmä na zločinného krpáňa Putina a na koženého ksichta Lavrova, ktorí veľmi pravdepododbne budú stáť pred medzinárodným súdom za svoje hnusné vojnové zločiny. Rusko ich raz môže vydať na trestné stíhanie, podobne ako Srbsko vydalo svojich vojnových zločincov Miloševiča, Karadžiča alebo Mladiča.

 25. halo  - dňa 25. 06. 2022 o 11:09

  To este samozrejme Ukrajinci nehovoria o svojich minach, ktore musia cistit Rusi…

  • J.Ko  - dňa 27. 06. 2022 o 11:48

   Halo, čo tak prebudiť sa zo sna starých boľševikov.
   Americká armáda poskytne na Ukrajinu robotického psa společnosti Boston Dynamics na odstraňování minometných granátů a kazetové munice. Na ukrajinském bojišti s nimi bude operovat nezávislá odminovací organizace. Informuje server Foreign Policy.
   https://echo24.cz/a/S6FaC/spot-ukrajina-boston-dynamics-odminovaci-robot

 26. Imrich Spisak  - dňa 24. 06. 2022 o 21:24

  Ten kožený ksicht Lavrov sa už dávno odpísal, robil tú najšpinavšiu prácu pre okupantské Rusko a jeho nacistické vojnové zločiny.

  Lavrova čaká Boží súd, ale aj súd za vojnové zločiny, podobne ako Putina. Oni sa už nikdy po skončení funkcie nebudú môcť ukázať v civilizovanom svete, a dosť možné že ho po zmene režimu vydá aj samotné Rusko, podobne ako Srbi vydali na medzinárodný sud svojich vojnových zločincov Miloševiča, Mladiča či Karadžiča.

  • Jozef  - dňa 25. 06. 2022 o 09:32

   Imro, pri zmene režimu ťa prvého vydáme pred súd. Staneš tam za svoje nacistickom fašistické, rasistické a protispoločenské názory. Za podporu ruskej okupácie úbohých , udatných bratov Ukrajincov. Za kolaboráciu s boľševickým systémom komunistickej Číny. Za podporu moslimských diktatúr útočiacich na nevinných kresťanov a za porušovanie Božích zákonov.

  • Knieža Myškin  - dňa 27. 06. 2022 o 09:43

   Imrisko, ty sa rad pocuvas ze ? alebo trpis grafomaniou?
   tie tvoje vyplodky sa uz nedaju citat, pripadam si ako ked mal Klema Gotwald prejavy, pripdne taky Jasanek …..
   sypes dookola stale vzletne slova, ktore ale postradaju hlbsi zmysel, je to ako magnetofon, Koho si myslis ze tym presvedcis?

 27. fatima  - dňa 24. 06. 2022 o 07:23

  Líry G7 zvyšujú kvalitu aj kvantitu self deštruktívnych spôsobov a prostriedkov na sebalikvidáciu „civilizovaného sveta“.
  Eutanázia „civilizovanej ríše“ pokračuje hypersonickou rýchlosťou.
  Keď je to proti Rusku je možné všetko.
  Podliesť všetky latky.
  Manipulačný prostriedok SELEKTÍVNA ABSTRAKCIA sa stáva posvätný grál.
  ÚČEL SVETÍ PROSTRIEDKY.
  Keď sa to hodí aj všetko odporné, nehumánne, hnusne, zavrhnutia hodné, totalitné je je „liberálno boľševickej demokracii“ dobré.

  • J.Ko  - dňa 24. 06. 2022 o 11:46

   Vy a o boľševikoch? Veď ste tu jedným, z boľševizmom najviac zhumpľovaných hlasov. Vaše slová a slová, či myšlienky Ľuboša Blahu? Akoby vás jedna strana vychovala.
   Pomáhať obeti agresora a zabrániť lotrovi v páchani násilia, patri k morálnej povinnosti všetkých ľudí, ktorí netrpia absenciou svedomia a zodpovednosti.
   Na tom ani vaša lotrovska ikona Putin, nič nezmení.

  • fatima  - dňa 24. 06. 2022 o 13:54

   J.Ko
   CENZÚRA
   liberálny boľševici v európe to robia presne ako putin
   ZÁKAZ HUDBY, FILMOV………..
   tak to robila svätá inkvizícia, franzúzsky víťaz VOSR v Paríži 1878
   tak to robil hitler, stalin
   a tak to robí elenský
   a tak by som mohol jojko pokračovať
   ale načo, prečo ŠKODA SVINIAM PERLY HÁDZAŤ – rozumieš vôbec čo táto veta hovorí ? jojko

 28. Imrich Spisak  - dňa 23. 06. 2022 o 16:51

  Zostalé fašistické Rusko sa snaží ku sebe na dno stiahnuť aj iné diktátorské štáty, ale krajiny NATO majú spolu 20 krát silnejšiu ekonomiku, ako má zaostalé fašistické Rusko.

  Teda každé vzájomné sankcie zasiahnu zaostalú ruskú ekonomiku 20 krát silnejšie ako NATO , tým viac že technologicky sme celkovo omnoho ďalej ako, zotročení ruskí mužíci.

  Tiež máme cca 6 krát viac obyvateľov, ako je ruských otrokov !

  A máme aj k dispozícii 2 krát viac územia, nerastov a palív, ako majú ruskí vrahovia.

  Máme aj omnoho viac a prevažne omnoho lepších zbraní, ako ruskí zločinci. A to vrátane jadrových zbraní, ktorými by sme rozmetali zaostalý ruský nacistický režim, ak by sme museli rozhodne konať !

  Súčasné Rusko už vlastne ani neexistuje: morálne je už úplne na dne, o chvíľu bude aj ekonomicky, politicky a vojensky. Takže čoskoro sa desiatky národov zotročených v tzv. ruskej federácii aj tak oslobodia od zločinného ruského fašizmu !!!

  • Jozef  - dňa 23. 06. 2022 o 23:12

   Ahoj debil, už si oslobodený od zdravého rozumu úplne, gratulujem, zvládol si to za päťdesiat rokov úspešne. Trtko Spičak.

 29. majo  - dňa 23. 06. 2022 o 13:10

  Vdaka za poukazanie na mafianske sposoby ukrajincov. Vsak su tym dlho znami, a zrazu ich zspad vyhlasi za demokraticku krajinu. Maju zakazane opozicne strany, ruske knihy, hoci 30% obyvatelov nevie ukrajinsky ale iba rusky, mali a maju fasisticke skupiny napadajuce ludi na ulici, dokoca sef velkej oblasti novi kyyice fasistovi Banderovi, mensiny maju zakazane svoje jazyky a spolky. Ak je to demokraticke, tak to bude aj u nas v Eu, vsak preco nie?

  • Imrich Spisak  - dňa 23. 06. 2022 o 19:33

   Skoro nič čo píšeš nie je pravda, ale často je to stupídna ruská propaganda, vyfabrikovaná cih tajnou službou: nie je žiadny probém urobiť priechody pre lode z Odesy pre dopravné lode, ale problémom sú ruské fašistické lode, ktoré blokujú prístupy do Odesy zČierneho mora.

   Na Ukrajine nie sú zakázané opozičné strany ako vo fašistickom Ruskom, iba tí najhorší proruskí vlastizradcovia a ruskí agenti.

   Taktiež o obmedzení ruských fašitických propagandistických kníh sa ešte nerozhodlo, ale najhorší ruzský nacionalitcký hnoj sa musí obmedziť, predsa aj Tostoj slúžil v ruskej imperiálnej armáde ako zločinný dobyvateľ slabších susedných národov.

   Ruské spôsoby sú však nielen mafiánske a zločinné, ale priamo fašistické: doma majú zotročení mužíci fašistický teror, lebo za povedanú pravdu dostanú 15 rokov, a musia ísť na fašistické vojnové jatky ako zver. Ostatní zotočená mužíci žijú doma v biede vo vyše 20% poklese ekonomiky a 20% inflácii.

  • Jozef  - dňa 23. 06. 2022 o 23:14

   Spičák, ty fašista, nacista, zaočkovaný dezolát.

 30. Štefan  - dňa 23. 06. 2022 o 10:56

  EÚ už 8 rokov zavádza sankcie proti Rusku, ale podľa Fialu vedie Rusko ekonomickú vojnu proti EÚ. To je kretén.

  • tilijačik  - dňa 24. 06. 2022 o 09:43

   On je len progresívny liberál…. nič viac, nič menej

 31. Olivia  - dňa 23. 06. 2022 o 08:10

  a este je tam vplyv sankcii , sice sa vsade hovori o ukrajine ale ta je v mnozstve vyvezeneho obilia tusim na 6 mieste na svete, ale Rusi su trojka , takze sa decentne mlci o tom, ze aj v pripade vyvozu obilia si europa sankciami hodila granat priamo na svoju vlastnu hlavu.

 32. Olivia  - dňa 23. 06. 2022 o 08:06

  Navrh dohody o vyuzivani pristavu Odesa je uz davno znamy , ale Ukrajina ho blokuje , nesuhlasi s tym, ze by sa kazda lod, ktora vplava do odesy mala skontrolovat ci nevezie zbrane a taktiez odmieta odminovat pristav, tento druhy bod v podstate aj chapem, nicmenej kriza obilninova suvisi s ukrajinou a jej zaminovanym pristavom a s nicim inym.Turecko uz vypravilo prvu obchodnu lod z Mariupola, tak to je asi jedine realne riesenie ze ukrajinci budu vozit obilie do mariupola a odtial sa bude plavit do sveta, tam je to odminovane.

  • Zberac  - dňa 30. 06. 2022 o 14:27

   ..

  • Jozef z NZ  - dňa 02. 07. 2022 o 17:44

   ale mariupol je predsa ruský……

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.