10 komentárov

 1. údiv  - dňa 21. 06. 2022 o 23:32

  Skvelé Martin 👍

 2. Helena Marková  - dňa 20. 06. 2022 o 12:57

  Vynikajúci článok (ako vždy od tohoto autora) 🙂

 3. martinh  - dňa 18. 06. 2022 o 15:42

  Vďaka za článok, aspoň vieme čo čaká aj nás o pár rokov

 4. Tmmy_A  - dňa 18. 06. 2022 o 10:39

  Klimaticke ciele, tak ako ich dnes nastavila EU su samozrejme nedosiahnutelne. Chybaju cenovo prijatelne technologie. Prechod na ekologicky udrzatelnu ekonomiku bude trvat o desatrocia dlhsie ako si EU naplanovala a v 3. svete na to nebudu mat peniaze este ovela dlhsie.
  .
  Svet zacal prilis neskoro riesit globalne oteplovanie a teraz na to doplati. Neda sa nejakym aktivizmom poruci vetru, desti. Na to treba vyskum a vyvoj, ktory trva dlhe roky.

 5. [email protected]  - dňa 18. 06. 2022 o 08:06

  Konštatujem že za socíku v osemdesiatkach sme na tom boli so slobodou rovnako , ak nie lepšie ako dnes. Síce sme nemohli cestovať na západ, ale pomaly ani dnes nebudeme môcť- nebude za čo. Akurát že dnes sa treba ešte k tomu hneď po škole zadĺžiť na celý produktívny vek aby človek mohol bývať. A potom už len do šesťdesiatky bežať v tom kolečku pre škrečky dookola a myslieť si svoje. Lebo povedať to nahlas už ani dnes nie je bezpečné.

  • Du bist was du isst  - dňa 18. 06. 2022 o 19:38

   Ani mňa v 1989 nenapadlo, že budeme o 30 rokov zažívať niečo na spôsob déjà-vu…
   Inak, čo má byť ten spomínaný „filter vlastnej ži­vot­nej reality“? Z obsahu tej konferencie mi vychádza niečo ako „ver výhradne vlastným bludom“ 🙃

 6. majo  - dňa 18. 06. 2022 o 07:40

  Vdaka za pohlad za oponu „reprezentativneho vyberu“. Taketo manipulacie ako z cias komunizmu. Boh nas chran a pozehnaj.

  • ribka  - dňa 18. 06. 2022 o 12:41

   Boh nás chrániť nebude. „POMAHAJ SI človeče, Pán Boh Ti pomôže“ – aj ateista Blaha to pochopil: povstal proti manipuláciám a vyoral brázdu pre 174 tis duší- a vedie ich na TELEGRAM. Kto je ďalší?

 7. Imrich Spisak  - dňa 18. 06. 2022 o 07:02

  Je treba sa vyvarovať extrémizmu z oboch strán, a zodpovedne spravovať našu Zem, ktorú nám Boh dal do opatery.

  Na jednej strane extrému sú fanatickí popierači klimatických zmien a vôbec enviromentálnej politiky: známy je medzi nimi Václav Klaus, ktorý vždy zúrivo krúti svojimi krutými prasačími očičkami, kadykoľvek sa čo len spomenie zodpovednejší prístup k prírode.

  Klaus je tiež fanatický a neoblomný antivaxer, podľa neho reálne vakcíny skrátka neexistujú, a ktorý si nevšimol, že v jeho milovanom
  Rusku bolo povinné očkovanie mnohých povolaní. A že v jeho milovanej komunistickej Číne už dávno 3 krát povinne zaočkovali skoro celú populáciu 1.5 mld. ľudí svojimi „neexistujúcimi“ vakcínami.

  Na druhej strane extrému stojí enviromentálna Gréta a iné príliš zelené mozgy, ktoré si ekológiu zvolili za svoje nové náboženstvo, a ktorí fanaticky nanucujú celej spoločnosti nielen dobré opatrenia, ale aj svoje tragické a prepjate omyly.

  • Markus  - dňa 18. 06. 2022 o 18:23

   Pán Spišiak, je zábavné sledovať vaše komenty, ako v každom z nich na prvom mieste spomeniete pána Boha, prejdete vetou dvoma k téme (často aj nie), no a potom už spustíte to svoje – „Sodomu Gomoru“ na každého „zlého“, no a samozrejme topkou u Vás je nevynechať fašistické Rusko, a všetkých jeho na Slovensku pravoverných Putlerovcov…
   Už len otázka na záver. Vy ako znalec politiky, ako to bude o nejakú dekádu, dve vyzerať s Ruskom, Slovenskom a vôbec, Európou?
   Ozaj, svojej manželke vykáte, alebo onikáte?

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.