17 komentárov

 1. DD  - dňa 18. 06. 2022 o 18:09

  https://jermwarfare.com/podcast/isa-blumi-on-why-the-west-ignores-yemen

 2. Tmmy_A  - dňa 18. 06. 2022 o 01:54

  Vojnu v Jemene rozputali sitski povstalci podporovani Iranom, a nie SA. Tento drobny detail madarskemu nackovi Gyimesimu unika.

  • Števo  - dňa 18. 06. 2022 o 20:02

   Skutočnú vojnu rozpútala Saudská Arábia so svojimi spojencami. Bola to typická občianska vojna aká bola aj na Ukrajine pred vpádom Ruska. Navyše tá vojna je brutalnejsia ako Ukrajinská s ovala väčším počtom obetí a s hladomorom. Ale to určite vieš.

 3. DD  - dňa 17. 06. 2022 o 18:45

  Neviem z článku jednoznačne, ktorú časť argumentácie pána Gyimesiho napadá pán Kazda a chce sa o ňu stavovať ale vojna v Jemene prebieha a je podporovaná Saudskou Arábiou a je krvavá analogicky k tej ruskej to je fakt ako aj to , že preprava skvapalneného plynu a ropy cez oceán, cez Stredozemné more znečisťuje a je viac nákladná . A ešte treba počítať s tým, že skvapalnený plyn aj ropa či už od Saudov, či už z Indie, môže byť zase ruská a tak na nás len pre našu blbosť niekto zase zarobí…
  Neviem za akú stranu pán Kazda kope , ale zásahy štátu do ekonomiky neboli v obľube u klasických liberálov, ale ani z konzervatívneho hľadiska to nemusí, byť nič rozumné… Bude Ukrajina schopná platiť Slovnaftu za produkty ako vravel pán minister? Na Tom koľko budú ľudia platiť za naftu, benzín a plyn je jedno a podnety na kroky , aby to bolo čo najmenej sú ďostatocne na obvinenie z lobbismu? Ale čo robiť, keď sú záujmy veľkej firmy zhodné s tými bežných ľudí? Stávka má výsledok už teraz…

  • fRAkCIA  - dňa 17. 06. 2022 o 19:05

   Tak pokiaľ ide o zásahy štátu, tak otázka znie prečo Matovič blokuje zmenu na čele PMÚ a prečo ten už nerobí kontrolu v Slovnafte..?
   To je zásah oprávnený, keďže Slovnaft je dominantný na trhu.
   Ďalšia vec je, prečo by Slovnaft nemohol obsadiť celý slovenský trh, keďže jeho produkt je objektívne lacnejší (lacnejšia ropa) a nie je to žiadny dumping?
   Otázka znie skôr inak, prečo Slovnaft predáva palivá tak draho, keďže má lacnejšie vstupy…?
   Záujem „bežných občanov“ sú lacné pohonné hmoty, čo evidentne nekorešponduje s postojom Slovnaftu…
   A primárne má na tej blbej „dohode“ o sankciách na ropu maslo na hlave Heger. Ten vždy ako hujer obhajoval všetky nezmysly a ešte verbálne propagoval nové… Sulík mal, aspoň čo sa týka verbálneho medializovaného postoja skôr zdržanlivý postoj.

 4. praveda  - dňa 17. 06. 2022 o 17:33

  Čo čakať od člena „krutovlády“ … Zužuje priestor tak, aby sme už nemohli ani dýchať .

 5. Imrich Spisak  - dňa 17. 06. 2022 o 15:01

  Gyimesy je typický zákerný a dvojtvárny maďarský politik, čoho sa u nás chytil, to sa zmenilo na katastrofu (napr. Sputnik, či teraz krvavá ruská ropa).

  Ruské palivá sú krvavé a naozaj sa nimi financuje fašistické ruské vraždenie, preto sa v vo vyspelom svete postupne obmdzujú.

  Naproti tomu ropa od našich spojencov ako Nórsko ,GB či USA je úplne OK.

  No a Saudská Arábia aspoň nebojuje proti nám a našim slovanským a kresťanským bratom, ale v nejakej moslimskej roztržke šítov a sunitov, teda s pro-iránskymi fanatikmi.

  • Knieža Myškin  - dňa 17. 06. 2022 o 15:23

   @v nejakej moslimskej roztrž[email protected]
   umieraju zeny a deti ale to je OK lebo je to daleko ….

  • Imrich Spisak  - dňa 17. 06. 2022 o 15:36

   Nie je to samozrejme OK, a vyspelý svet mnohokrát vyhlásil sankcie aj na iné tyranské a fašistické režimy, nielen na jedného fašistického agresora ako je Rusko.

   A ty s Gyimesim ste mimo aj preto, lebo v prípade tohto konfliktu S. Arábie s Iránom treba sankcionovať skôr teroristický Irán, a to ešte prísnejšie ako doteraz

  • tilijačik  - dňa 17. 06. 2022 o 18:37

   Keď ťa čítam, stále sa mi vynára otázka:
   si psychopat z presvedčenia, alebo z toho máš nejaký prospech???

  • Vladimír  - dňa 17. 06. 2022 o 20:35

   Imrich Spisak,
   ako chatbot ste veľmi priemerný a Vaše pokusy argumentovania sú žalostné.
   Ste vyslovene rušivý element diskusií.
   To ale asi viete.

  • Jozef  - dňa 17. 06. 2022 o 22:12

   Imro, ty Geňo . Bidenov pohlavný úd, Putina na teba. Za tie tvoje sračky, čo tu púšťaš by som ti dal pozerať nonstop Mrázika v pôvodnom znení s ruskými titulkami. Ty si tak úbohý psychopat, že ani nič iné písať nevieš, to si fakt myslíš, že to Putin číta?

  • Cajca  - dňa 18. 06. 2022 o 00:06

   Rozmyslam, ci si sa uz taky narodil, ci ta zoslachtila cenzura mainstreame? Ty nemas len klapky na ociach, ale hrube vrece na hlave

  • JankoS  - dňa 18. 06. 2022 o 13:50

   Ale p. Spisak, hlavne, že nezomierajú kresťania, ale moslimovia.Tam netečie krv, ale čistá ropa, však? Fuj!

  • Markus  - dňa 18. 06. 2022 o 18:56

   Pán Spišiak, je zábavné sledovať vaše komenty, ako v každom z nich na prvom mieste spomeniete pána Boha, prejdete vetou dvoma k téme (často aj nie), no a potom už spustíte to svoje – „Sodomu Gomoru“ na každého „zlého“, no a samozrejme topkou u Vás je nevynechať fašistické Rusko, a všetkých jeho na Slovensku pravoverných Putlerovcov…
   Ozaj, vy ako znalec politiky, ako to bude o nejakú dekádu, dve vyzerať s Ruskom, Slovenskom a vôbec, Európou?
   Na záver. Svojou poslednou vetou ste to dnes úplne, aleže totálne „zabili“. Ňou ste identifikovali sám seba ako najväčšieho fašistu, minimálne na úrovni tu diskutujúcich. Blahoželám! Kristus by mal z vás isto radosť…

  • Števo  - dňa 18. 06. 2022 o 20:04

   Saudská Arábia nebojuje proti nám? To vážne? Podpora wahabizmu a radikálneho islamu v Európe je podľa teba ok? Veď nás chcú iba zotrocit nie to je v pohode predsa. Radikálny islam je nebezpečnejší ako Rusko. Pre svoju chorobnú nenávisť voči Rusku nevidíš skutočny problém.

 6. halo  - dňa 17. 06. 2022 o 14:26

  ze SAS-ka sa este opovazi hovorit o porusovani koalicnych dohod, schvalenie pomoci tehotnym je kde, je to v koalicnej zmluve, arogantni chamtivci…

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.