14 komentárov

 1. gotroch  - dňa 20. 06. 2022 o 11:10

  Nikto neublizil Zapadu viac ako progresivci. SSA neupadaju pre externe sily, upadaju kvoli vnutornym problemom. Najvacsi z nich je snaha o multikulty spolocnost a neriadena imigracia. V Europe nam to predviedla Merkelova.

 2. Vecny  - dňa 20. 06. 2022 o 07:48

  Všimnite si inú vec. Ak má elita neobmedzenú moc, problémy len eskalujú.
  Keď sme napríklad na Slovensku, tak tu máme najskôr hádky, stupídny populizmus s jediným cieľom uchvátiť moc, masívnu politizáciu všetkého, policajné vojny, umlčovanie oponenta a pokusy dostať ho do basy za čokoľvek.
  Avšak v tomto prípade, obyvatelia majú právo odvolať členov školskej rady, a ako je pod nadpisom, majú právo vyvolať voľby na odvolanie prokurátora. Toto si všimnite.
  Všetko sa dá riešiť, ak moc elity je ohraničená. Ľudia nepotrebujú hru na koalíciu a opozíciu ani ideologické vojny. Technik by povedal, že riadený systém musí mať zápornú spätnú väzbu. Keď do rozhodovania môžu vstúpiť ľudia, mení sa jeho kvalita. Namiesto nezmyselného rastúceho napätia sa riešia veci.

 3. mkw  - dňa 19. 06. 2022 o 16:39

  A ako aj spomenul Surko, vsetci takyto podobni AG su hajzlici pretlacani Sorosovymi peniazmi. A tym padom dost uspesne pochybujem, ze ich progresivizmus je cielom a nie prostriedkom. Ci fakt niekto veri, ze Soros je srdcom progresivny socialista s brutalnym citom pre mensinovu a LGB agendu?

  • tilijačik  - dňa 19. 06. 2022 o 20:16

   Je jasné, že progresívne debilizmy (lmbtq, gender atď.) masívne celoplošne pretlátačané v celom západnom svete, sú len prostriedkom na dosiahnutie skutočného cieľa:
   totálne zmagoriť, zdebilniť už zpohodlneného západného človeka, zbaviť ho viery, národného cítenia, rodinných a iných medziľudských vzťahov – teda zbaviť ho schopnosti sa brániť, aby ho pripravili aj o jeho majetok.
   Sviniam v pozadí, ktorí kryjú aj Sorosa totižto o nič iné nejde! Európa ako kolíska západnej kultúry je (bola) príliš bohatá. Jej úloha sa skončila, musí sa definitívne podriadiť…

 4. DD  - dňa 19. 06. 2022 o 15:36

  Možno je namieste napísať čo sa deje v Taliansku , kto je pri moci a sú to tie progresívne sily, globalisti a nevolený Draghi a kto je to Giorgia Meloni…?:
  https://www.conservativewoman.co.uk/principled-conservative-anti-globalist-no-wonder-the-media-hate-giorgia-meloni/

 5. Tmmy_A  - dňa 19. 06. 2022 o 15:27

  Progresivizmus je totalitna ideologia ako komunizmus, ktory sa nastastie ludom v USA zacina prejedat.

  • tilijačik  - dňa 21. 06. 2022 o 08:19

   Je to zaujímavé čítať od teba Timmy… Podľa tvojich príspevkov aj na týchto stránkach je každému jasné, že si podporovateľom hlavného názorového prúdu v Európe, ktorý vychádza … no si predstav … z progresivizmu!!!

 6. V. Malá  - dňa 19. 06. 2022 o 13:12

  Myslím, že je to prirodzený vývoj. Ľudia sa síce nechajú namotať na kadejaké izmy, ale keď na nich dopadnú následky, tak sa vracajú k rozumu. Tak dopadne celé to progresivistické blúznenie.

  • tilijačik  - dňa 19. 06. 2022 o 21:27

   Áno, v podstate je to tak. Otázka však je, aké veľké môžu (musia) byť následky…
   Ja v tzv. progresivizme vidím jednoznačné prvky komunizmu ako aj fašizmu, pričom tieto izmy boli zničujúce už aj samostatne…
   A keď vidím, že skoro každý vrcholvý politik v EU (servilnú SR nevynímajúc) so slkonenou hlavou, bez rozmýšlania plní psychopatické predstavy progresivizmu (inak je podlo odstránený) tak si myslím, že nás oberú postupne o všetko čo je nám normálnym ľuďom v živote skutočne dôležité…
   Dúfam, že nebudem mať pravdu, ale ja nevidím v zdebilnenom západnom svete nijakú silu, ktorá by to mohla zvrátiť.

 7. Elstrom  - dňa 19. 06. 2022 o 10:26

  Progresivizmus v USA zakape, lebo ľudia si ho vyskúšali na vlastnej koži a táto skúsenosť nepustí.
  Zato Putin len skúsenosťou nezakape.

  • halo  - dňa 20. 06. 2022 o 20:57

   No problem je nielen v USA, ale aj v Nemecku, Britanii, v Nemecku momentalne tito fanatici prevzali vladu a v Britanii slaby Johnson nic s nimi neurobil su prerasteny vsade a u nas podhubie v Bratislave narasta…vid PS, pani Caputova, Bihariova, Hanzelova, Smatana, Havran….

 8. Surko  - dňa 19. 06. 2022 o 08:03

  Další na rane bude zrejme čoskoro štátny zástupca z L.A. George Gascón. Tento týždeň tam kriminálnik zastrelil dvoch policajtov pričom na slobode bol len preto lebo Gascón mu v prípade trestného činu ktorého minimálna sadzba v base bola nejaké dva roky, udelil namiesto toho mimoriadne len dohľad probačného úradníka.
  Hovorí sa aj o DA z Philadelphie kde ten odmieta trestať násilne trestné činy a vraždy v meste sú na historicky rekordnej úrovni. Pripomínam aj prípad zo zimy z Wakoshi kde chlap za to že chcel svoju bývalú zraziť autom sa dostal na slobodu na kauciu 1000 dolárov a potom narazil autom do sprievodu pričom zabil 6 ľudí a vyše 40 zranil.
  A všade sú to štátny zástupcovia v ktorých v kampani finančne podporoval jeden bohatý Američan maďarského pôvodu.

  • Mates  - dňa 19. 06. 2022 o 09:19

   Myslíte toho, ktorý ani netuší, kde sa nachádza Slovensko?

  • Crescendo  - dňa 19. 06. 2022 o 12:47

   Soros raz skape….

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.