9 komentárov

 1. Antonio  - dňa 15. 06. 2022 o 09:32

  Rusko ,nie je jediny vinnik.Samozrejme vojna je to najhorsie co sa vtejto situaciideje,trpia nevinny a nepokojny je cely svet.Nepokoj neprispieva nikomu.Este pred vojnou som si polozil otazku vo vztahu USA,Rusko.Co,alebo kto ma obmedzoval za poslednych 30 rokov.O Slovenskych vladach sa nejdem zmienovat,teraz Amerika Rusko.Rusi ma neobmedzovali nijako ani materialne,ani duchovne.Ano kupoval som si produkty ich ropy,keby tu bola lacnejsia Americka kupim tu no nebola a ani nebude aspon nie lacnejsia.Kurim Ruskym plynom,pretoze moj plat mi na to stacil a este som si aj usetril.Duchovne som necitil ziadne vnucovanie zo strany Ruska Zo strany druhej bol ,bol silnejuci tlak na moje duchovne hodnoty,na hodnoty,v ktorych som bol vychovany a tak sme s manzelkou vychovavali svoje deti.Nase vnucata prijimaju tieto hodnoty od svojich rodicov,tesim sa robia nam radost a tu…Dost,o cene plynu a ropnych produkoch z tejto strany pomlcim.

  • Imrich Spisak  - dňa 15. 06. 2022 o 10:07

   Si slpeý, keď nevidíš ruskú fašistikcú agresiu. Prebudíš sa, až kd budeš mať ruských okupantov doma…

   Ale teba by možno ruská tyrania, ruská biedy ani ruská fašistická vojna vôbec nevadili.

  • tilijačik  - dňa 16. 06. 2022 o 18:19

   Antonio; jednoducho a výstižne nepísané!
   To je aj môj názor a som presvedčený, že aj prevažnej väčšiny obyvateľov Slovenska.
   Sila, ktorá nás za každú cenu chce premeniť podľa svojich predstáv nepochádza z Ruska!!!!
   A Spišák nech si píše čo chce… On tu len plní úlohu…

 2. abc  - dňa 14. 06. 2022 o 15:04

  Správne, redukovať problém na „ten je dobrý a ten zlý“ je veľmi mylné.

 3. Imrich Spisak  - dňa 14. 06. 2022 o 14:43

  Asi žiadny pápež v histórii, ktorý sa z titulu svojho úradu musia vyjadrovať uvážene a diplomaticky, sa asi nikdy nevyjadril k vojne tak jednoznačne, ako sa tento pápež vyjadril k súčasnej zločinnej ruskej dobyvačnej vojne.

  Predsa to naplno, s pomäteným úsmevom a „hrdo“ povedal aj sám masový vrah a vojnový zločinec Putin: toto je dobyvačná vojna o územie, podobné ako kedysi viedol vrah vlastného syna, cár Peter Krvavý.

  Putin sa teda podľa vlastných slov vrátil k zaostalému ruskému imperializmu 18. storočia, k zločinným dobyvačným vojnám. Lenže v čase jadrových zbraní, medzinárodných organizácií ako OSN,
  v čase medzinárodného práva a medzinároných bezpečnostných zmlúv, tu ide ide zverské ruské fašistické šialenstvo.

  Na toto ruské fašistické a zločinné besnenie dopláca celý svet, ale najmä samotné Rusko a Ukrajina.

 4. Mates  - dňa 14. 06. 2022 o 14:17

  V červených denníčkoch im dozaista ide vyraziť dekel. Viem si predstaviť ten zhon ako v úli. Čo myslíte, bude už konečne aj pápež oficiálne dezolát? Mimochdom tá poznámka o imperializme a nepustení si nikoho k telu mi dosť sedí na USA a ich Monreovu doktrínu o nulovej tolerancii k aktivitám inej mocnosti na západnej pologuli. Vlastne nie, oni sú majstrami preemptívnych vojen v tisícky kilometrov vzdialených destináciách po celom svete.

  • Imrich Spisak  - dňa 14. 06. 2022 o 14:41

   Ako vždy píšeš veľmi falošne Mates, s ohromný úsilím nejako falošne zakrývať, že hlavým vinníkom vojny je fašistické imperiálne Rusko, čo povedal aj pápež.

   Asi žiadny pápež v histórii, ktorý sa z titulu svojho úradu musí vyjadrovať uvážene a diplomaticky, sa asi nikdy nevyjadril tak jednohznačne, ako sa tento pápež vyjadril k súčasnej zločinnej ruskej dobyvačnej vojne.

   Predsa to naplno a s pomäteným úsmevom a „hrdo“ povedal aj sám masový vrah a vojnový zločinec Putin: toto je dobyvačná vojna o územie, podobné ako kedysi viedol vrah vlastného syna Peter Krvavý.

   Putin sa teda podľa vlastných slov vrátil k zaostalému ruskému imperializmu 18. storočia, k zločinným dobyvačným vojnám. Lenže v čase jadrových zbraní, medzinárodných organizácií ako OSN, tmedzinárodného práva a medzinároných bezpečnostných zmlúv ide ide zverské ruské fašistické šialenstvo, na ktoré dopláca celý svet, ale najmä samotné Rusko a Ukrajina.

 5. Imrich Spisak  - dňa 14. 06. 2022 o 14:14

  V skoro každej vojne je viacero vinníkov, ale väčšinou existuje aj hlavný vinník vojny.

  Napr. pred 2. sv. vojne nebolo v poriadku správanie mnohých štátov a štánikov, ale hlavnými vinníkmi boli zločinné stalinistické Rusko a najmä nacistické Nemecko, ktorého útok na Poľsko začal vojnu, ale bol aj okamžite nasledovaný ruským útokom na Poľsko.

  A tak aj v rusko-ukrajinskej vojne môžeme nájsť rôzne chyby a rôznych spoluvinníkov, ale vojnu začalo fašistické okupantské Rusko už v r. 2014 zločinným napadnutím Donbasu a anexiou Krymu, čo bolo všetko aj v rozpore s medzinárodným právom.

 6. Tmmy_A  - dňa 14. 06. 2022 o 14:10

  Az nato, ze Putin povedal jasne, ze tu nejde o ziadne NATO, ale o ‚navracanie uzemia‘ Rusku ako za Petra Velkeho.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.