3 komentáre

 1. Mates  - dňa 12. 06. 2022 o 01:04

  To je z kindervajca?

 2. AR  - dňa 11. 06. 2022 o 18:38

  Zapojenie slovenské priemyslu bolo podmienkou. Keby ste si prečítali analýzu Ministerstva obrany, o ktorej bola reč dozvedeli by ste sa (žiaľbohu jedná sa obsiahlejší text a nie je písaný v azbuke, takže neviem či sa Vám bude chcieť).

  Čo sa týka zraniteľnosti tak žiadny zbraňový systém nie je nezničiteľný. To, že ho je možné zničiť nie je argument do debaty mať / nemať. Potom by sme mohli povedať, že radšej nebudujme žiadnu armádu (čo by v ideálnom svete bol optimálny stav), ale obávam sa, že naši bezprostrední (Maďarsko), alebo vzdialenejší susedia (Rusko) by to radi a okamžite zneužili…

 3. majo  - dňa 11. 06. 2022 o 17:28

  Zakazku minulej vlady na toto iste jastrab Nad zrusil, hoci sucastou dodavky bolo zapojenie slovenskych firiem. Jeden uchdzac splna kriteria, to je ako vopred urceny vyherca, preco o tom nepisu media ako pisali za Fica?
  A co je este znepokojucejsie, ci vobec takyto druh techniky s pasmy potrebujeme , ked analyza vojny na Ukrajine ukazuje, ze pasove vozidla su lahko poskoditelne a tazko opravitelne, ak nie je nablizku zeleznica na prevoz poskodeneho vozidla. Pise o tom britsky Telegtaph. Ale p. Nad uz asi poratal proviziu, co za obchod dostane, mozno sa nieco ujde aj strane Olano, aby do kseftu nerypala.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.