38 komentárov

 1. Jaroslav  - dňa 12. 06. 2022 o 14:51

  Harkotová je taká odborníčka na Ukrajinu, ako som ja odborník na zaúdený eidam. Proukrajinské bláboly, ktoré mohla opísať zo Zelenského nočných seáns, ktorými ohlupuje svet.

 2. Mates  - dňa 12. 06. 2022 o 01:02

  V samotnom nadpise je obsiahnutá celá čaputovská beznádej. Predtým ustúpiť nechceli a teraz už sa nedá, pretože zaplatili privysokú cenu.

  • Aaron  - dňa 12. 06. 2022 o 01:34

   Od roku 2014 pocuvame od rusofilov, ze Rusom treba nechat Krym a už bude pokoj. Teraz je uz jasne, ze pokoj tak skoro nebude, lebo Vladimir Maly sa chce zapisat do ucebnic ako dalsi velky dobyvatel. Tak potom aky vyznam ma odovzdavat mu dalsie uzemia vymenou za prazdne ruske sluby?

  • Mates  - dňa 12. 06. 2022 o 10:38

   Aaron. Nie je to celkom tak, ako píšete. Že je Ukrajina pre Rusov extrémne citlivá záležitosť je nepopierateľný fakt. Rusi nemali pri zachovaní status quo spred 2014 žiadny záujem na vytvorení a eskalácii konfliktu. Prosto to odporuje elementárnej logike.

 3. zberateľ  - dňa 11. 06. 2022 o 23:27

  Podľa proruských trolov máme prijať hromady mŕtvych, zbombardované mestá, znásilnené ženy ako niečo, čo sa môže stať. Lebo veď to Rusi. Tí pri denacifikácii krajiny dospeli do štádia nerozlišovania medzi rusky hovoriacimi a ukrajinsky hovoriacimi obyvateľmi, všetci sú nacisti a tých treba zbaviť záťaže žitia. Rusmi šírené blaho národov má formu oslobodenia ľudí od majetkovej ťarchy buď spálením alebo ukradnutím. Rusmi šírená demokracia umožňuje ľuďom iného názoru ubytovať sa na 15 rokov väzení. Ruská forma politiky zjednodušuje myslenie na chválu Putina a jeho kamarili.

  • zberateľ  - dňa 11. 06. 2022 o 23:33

   Ostáva mi už len doplniť – Ó, aká radosť žitia v takej nádhernej prekvitajúcej krajine. Istotne je jej vodca nútený stavať ploty na ochranu hraníc pred migrantami.

   Junáci – Jozef z NZ, DD, Fatima, Mengistu a vám podobní – boli ste niekedy v tejto krajine, kde zajtra znamená predvčerom?

 4. Imrich Spisak  - dňa 11. 06. 2022 o 22:56

  Fašistickí ruskí vojnoví zločinci síce majú obrovskú prevahu v zbraniach aj v množstve vojakov, ale predsa sa neustále vyzbrojujú, ako by v Rusku už úplne rozum potratili.

  Vojensky nepomerne slabšia a zločinne napadnutá Ukrajina, ktorá udatne bojuje o svoju existenciu, a ktorá sa hrdinsky bráni zločinnej rusofašistickej agresii, však postupne dostáva všemožnú pomoc od celého slušného s slobodného sveta !

  Tie zverské ruské fašistické hordy budú aj z Ukrajiny zbabelo utekať podobne, ako po hanebne prehranej studenej vojne utekali z celej vých. Európy, a tiež zo 14 republík biedne skrachovaného sovietskeho Ruska !

 5. fatima  - dňa 11. 06. 2022 o 21:17

  Stanislava Harkotová pracuje pre portál Aktuality.sk.
  tento portál je ideologicky a politicky ovplyvňovaný liberálnym boľševizmom
  pre mňa táto pani nie je zárukou, že bude písať objektívne a vyvážene
  pravda je pre tento portál to čo sa práve politicky hodí

  • Jozef z NZ  - dňa 11. 06. 2022 o 21:58

   tak to som si neuvedomil …že je to z aktualit. tým pádom je to odpad a propaganda

 6. Jozef z NZ  - dňa 11. 06. 2022 o 19:45

  je zaujimavé že Ukrajinci nemôžu ustúpiť lebo ich to stálo strašne veľa……ale ano mohli ustupiť ked sa dalo,stažilo plniť Minské dohody……podla tejto logiky aj Rusi už stratili strašne veľa……tak nemôžu ustúpiť…tak čo bojovať do konca? akého konca, koho konca? kto bude bojovať? kto bude aké zbrane používať? kto bude klamať? a kto bude žiť?…len tí majú práve čo budú kričať polofašistické výkriky Sláva Ukrajine?

 7. praveda  - dňa 11. 06. 2022 o 19:19

  Popis udalostí priamo na miestach konfliktu v reportáži po , alebo pred vojenským zásahom odzrkadlí momentálny stav oblasti v ktorom sa reportérka nachádza. Ukrajinci, tak ako aj my v diskusii, majú však rôzne názory ako ďalej. Sama hovorí , že prevláda názor o pokračovaní boja z ich strany. Poznajúc však aj opačný, podľa nej teda menšinový názor z výpovedí, tie nespomenie, prečo? Lebo nie sú v súlade s razenou líniou pokračovania vojny? Hľadanie pravdy je ťažkou úlohou, len vtedy má však práca žurnalistu význam. Stačí ak
  sa niektoré poznatky zamlčia už ide o manipuláciu.

  • Oskar  - dňa 12. 06. 2022 o 06:01

   Ked “ prevláda“, tak asi je aj opačný nazor

  • praveda  - dňa 12. 06. 2022 o 10:14

   Oskar,
   Výpovedná hodnota „prevládajúceho“ názoru sa rovná akému počtu
   Ukrajincov zo vzorky tých s ktorými sa reportérka stretla? U tých uviedla dôvod, že nemajú čo stratiť. Menšinová skupina dôvod neuviedla? Objektívne povedané žiadne objektívne informácie o počte jednej, alebo druhej skupine reportérka neposkytla, lebo vychádza len zo svojich dojmov a nie reálneho prieskumu.

 8. majo  - dňa 11. 06. 2022 o 17:48

  @Elstrom, to co pisete je dusevny hnoj. Nahanbite sa, alebo ste na seba hrdi, ze urazate Miladu, ako v krcme v poslednej cenovej. Myslim ze zijeme dobu navratu hrubosti, provokacii, urazania. Ani sa necudujem ludom ze nediskutuju, ked je tu tolko dusevnych opilcov z krcmy.

  • Aaron  - dňa 12. 06. 2022 o 01:31

   Tak ale uznajte – Milada by si radsej jazyk odhryzla nez by povedala nieco krive na Rusov. Rusko prepadlo Ukrajinu, morduje ich vo velkom, a ona furt len verklikuje o tom zlom Zapade.

   A pritom Putin to povedal jasne – zjavne ma pocit, ze Rusko je primale, ked rovnako ako Peter Velky potrebuje stale dobyjat dalsie uzemia. A to, kolko ludi za to zaplati zivotom ho nezaujima.

 9. Elstrom  - dňa 11. 06. 2022 o 16:05

  Redakcia by sa mala zamyslieť, prečo si proruská fašistická svoloč zvolila za miesto sabatu diskusie v Štandarde.
  .
  A mohla by zapracovať na tom, aby ten proruský hnoj, čo tu podporuje fašistu a vraha Putina a jeho režim, nemohol propagovať vraždenie a znásilňovanie nevinných. V slušných krajinách to nedovolia.

  • praveda  - dňa 11. 06. 2022 o 19:22

   Redakcia rešpektuje pluralitu názorov , skúste to aj vy.

  • Jozef z NZ  - dňa 11. 06. 2022 o 19:41

   Elstrom ty doplňaš môj zoznam je z Vás krásny štvorlístok, Imriško, Timmy, Živago a Elstrom……nenávistní proamerickí riťolezci, novodobí totalitári ktorí by všetko cenzurovali, zatvárali…..ludia s opačným náizorom sú fašisti a všelijaké iné odrody ….

 10. JH  - dňa 11. 06. 2022 o 11:27

  Jednostranne a povrchne.
  Ani naznak hladania dovodov, preco ten vojensky konflikt vznikol.
  Ani zmienka o com bol Majdan, o neplneni Minskych dohod,…
  Toto je velke zlyhanie zapadnej diplomacie, kedy nereagovala na vyzvy Ruska na bezpecnostne usporiadanie Europy.
  Alebo je to skor len prekrytie dejov, ktore prebiehaju na pozadi. Cas ukaze.

  • Elstrom  - dňa 11. 06. 2022 o 15:48

   Hej, stačí vyzvať, že ti majú uvoľniť pol Európy a keď ťa neposlúchnu, tak máš právo zabíjať a znásilňovať.
   Čarovná predstava o spravodlivosti a práve, továrišč.

  • Tmmy_A  - dňa 11. 06. 2022 o 17:37

   A co chces hladat ? Vsak Putin to povedal jasne. Jeho invazia je pokracovanim vybojov Petra Velkeho. A jej cielom je obnovit historicke hranice Ruskej rise.

  • Jozef z NZ  - dňa 11. 06. 2022 o 20:02

   Elstrom to o akom znásilňovaní píšeš…o tom čo hovorila ukrajinská ombudsmanka?? hahaha

 11. Kvapalna_Demokracia  - dňa 11. 06. 2022 o 11:12

  „Stávalo sa, že civilisti na okupovaných územiach videli, ako ostreľovanie prichádzalo z miest, kde mali pozície separatisti, ale potom im v televízii ukázali, že po nich strieľali Ukrajinci, a oni tomu uverili.“

  Cize separatisti si ostrelovali uzemia civilistov, ktore okupovali? Nic v zlom, ale toto mi pride uplna blbost. A ze, kto uveril propagande..

  • Oskar  - dňa 12. 06. 2022 o 06:03

   To bolo adi posledných par dní pred konflktom

 12. Jozef z NZ  - dňa 11. 06. 2022 o 10:38

  ani som to nedočítal do konca …typická ukrajinská propaganda……ako chudáci na Donbase milujú Ukrajinu ….ako Rusi odmietajú Rusov a nechajú si nadávať do Moskalov…….takéto články už ozaj zaujmu len duchovných mrzákov typu Imriška, Timyho či doktora Ž. Ukrajinci o svojom osude rozhodli ked sa dali nahovoriť na vojnu ako radšej prijať finlandizáciu……

  • Kvapalna_Demokracia  - dňa 11. 06. 2022 o 11:13

   @Jozef z NZ: napodobne som skoncil pri rozpravkach ako separatisti ostrelovali uzemia, ktore okupovali. To je este lepsie ako Ghost of Kiev.

  • fatima  - dňa 11. 06. 2022 o 11:21

   Už je to tu, Zelenský ide cez palubu! Tak ako skôr ci neskôr každý „spojenec“ USA. Heger, Čaputová, Dzurinda, Mikloš, Duleba, Hríb, Nagy, Krúpa aj s celým globsekom, Deneš, Kiska, Lipšic, profesoka sociológe – náhodná predsedkyňa vlády SR, ktorú Dzurinda nemal rád, Korčok, Lajčák, Ružička a ekipa zapredaných zamestnancov ministerstva zahraničných vecí, Denníka N. sme, aktuality, plusky, ………………..
   mohol by som pokračovať, ale toľko času a ochoty zaoberať sa smeťami a tzroskami už nemá. Idem na dobré plzenské pivo a dobré žrádlo .Čerť práci a hlúposti POKOJ.

 13. fatima  - dňa 11. 06. 2022 o 10:37

  práve použil záchodový papier a spláchol Zelenského jeho americký „BRAT“

 14. fatima  - dňa 11. 06. 2022 o 10:35

  Zdá, že GAME is OVER
  08:21 Biden: Zelenskyj „nechcel počuť“ varovania pred ruskou inváziou.Americký prezident Joe Biden uviedol, že jeho ukrajinský náprotivok Zelenskyj pred ruskou inváziou na Ukrajinu „nechcel počúvať“ varovania Ameriky. „Viem, že si mnoho ľudí myslelo, že zveličujem,“ povedal v Biden v piatok počas fundraisingovej recepcie v Los Angeles v súvislosti s jeho predchádzajúcimi varovaniami o možnom ruskom útoku na Ukrajinu. „Vedel som však, že máme údaje, ktoré tieto odhady potvrdzovali,“ uviedol ďalej reportérom.„(Ruský prezident Vladimir Putin) šiel na hranice. Nebolo tu pochýb, a Zelenskyj to nechcel počuť, takisto to nechcelo počuť množstvo ľudí. Rozumiem, prečo to nechceli počuť,“ podotkol prezident USA s tým, že Putin nakoniec na Ukrajinu vtrhol.
  USA varovali pred prípravami Ruska na inváziu na Ukrajinu ešte predtým, než Putin ohlásil svoju „špeciálnu operáciu“ 24. februára. Tieto varovania USA sa spočiatku stretli s nedôverou a dokonca skrytou kritikou zo strany

 15. fatima  - dňa 11. 06. 2022 o 10:20

  Tak mali počúvať Putina 26.2.2022. Vtedy ešte skoro nič nezaplatili.
  Verili tupým, sprostým, zapredaným narkomanom typu Zelenský, Arestovič, Podoljak ……………………. Mimochodom americkým otrokov, ktorých si nechali inštalovať do vedúcich pozícií.
  Amerika si u Ukrajiny spravila šrotovisko starého železa, za ktoré mu Ukrajinci ešte zaplatia životmi a aj dolármi.
  Na Slovensku sa hovorí:
  Kto chce kam, pomôžte mu tam.
  Kto druhému jamu kope, sám do nej padá.
  Každí ma to čo si zaslúži.
  Na veľkú dieru treba veľkú záplatu.
  Ukrajinci majú podobných hlupákov v susedných štátoch smerom na západ a severozápad nedostižné množstvo
  Kto potrebuje vysvetlenie nech sa ozve. Vysvetlím. 1.000Eura/hodina

 16. J.Ko  - dňa 11. 06. 2022 o 10:08

  Odpudivý je tu váš blábol a blábol ďalších duševných mrzákov bez štipky empatie.

 17. gotroch  - dňa 11. 06. 2022 o 09:58

  „vidia, ako sa vyvíjajú okupované územia, ide to s nimi dolu vodou. Či už ide o…… alebo Krym.“
  .
  Hmmm… toto je sporné tvrdenie. Na štandarde bol článok kde sa tvrdilo niečo iné, bol to rozhovor, neviem ho najst.

 18. Kobalt  - dňa 11. 06. 2022 o 09:33

  Ak Ukrajinci ešte stale blúznia a snívajú o vrátení hraníc pred rok 2014, tak tam mentálne nebude vedenie v poriadku a vyslovene ženie vojakov do nekonečného konfliktu a na jatky. Bude musieť pretiecť este veľa krvi kým pochopia, že na to by mali čo najskôr zabudnúť a ušetrili by tým veľa zbytočne stratených životov.
  Možno je dobrý tento konflikt na to aby sa „odventilovali“ a „vyfučali“ dva veľké nacionalistické národy navzájom.

  • [email protected]  - dňa 11. 06. 2022 o 09:36

   Súhlasím s Vami. Ale počkajte až sa zobudí Imro. Dnes si asi prispal😀

 19. Pavol D  - dňa 11. 06. 2022 o 08:21

  Bohu vďaka za A Dubčeka a jeho rozhodnutiu invazii v 68 vojensky neodporovať. UA ukazuje ake by to malo katastrofalne dôsledky a aké múdre to bolo.

  • Milada  - dňa 11. 06. 2022 o 08:49

   Plný súhlas s Vaším názorom.
   K téme článku. Takže Ukrajinci majú obetovať ešte viac životov, aby prišli na to, že vojnu nevyhrajú, či ako? Jedna vec sú zbrane, ktoré im západ dodáva, iná vec sú ľudia, ktorí ich dokážu obsluhovať. A tých je deň čo deň menej.
   Smutný presmutný pohľad na umierajúcu Ukrajinu ako aj na západ, ktorý ju v tom podporuje. Už nehovorím o tom, ako ním bola nechutne oklamaná sľubmi, že ju vezme do svojich štruktúr. Toto je priam odpudivé.

  • Elstrom  - dňa 11. 06. 2022 o 15:53

   Škoda, že sa súdruh Dubček nesztretol s Hitlerom, mohlo byť šťastie a mier.
   Koľko životov mohol zachrániť. A vaši predkovia mohli šťastne hniť v lágroch kdesi močiaroch Sibíri…
   Zaujímavé, že s myšlienkou mieru vás nenapadlo ísť za Putinom.
   .
   To bola irónia, továrišč.
   Pre istotu, pri analogických intelektuálnych schopnostiach treba pre istotu vysvetliť.
   .

  • Elstrom  - dňa 11. 06. 2022 o 15:58

   Súdružka Milada,
   ak je niečo odpudivé, tak je to citová impotencia vás a vám podobných, ktorým ani nenapadne ľutovať tisíce zavraždených a znásilnených nevinných Ukrajincov, ale je pre nich odpudivé, že sa niekto vzoprel fašistovi a vrahovi Putinovi.
   .
   To je odpudivé.
   A ešte ste tak nekonečne jednoduchá (eufemizmus), že za mŕtvych Ukrajincov viníte nie tých, ktorí ich vraždia, ale tých, ktorí im v ich spravodlivom boji pomáhajú.
   Odporné.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.