28 komentárov

 1. Peter  - dňa 12. 06. 2022 o 09:50

  Popletený Edko nie je žiadna bambusova politická obeť. Politickými obeťami jeho nekompetentného a škodlivého vyčínania sú občania SR. Najmä tí, ktorí sa žiadnym spôsobom na jeho ničení krajiny a rozvracaní štátu nepodieľajú. Edko, Karjčí či Záborská chceli bambusa použiť ako prostriedok dostať sa k moci. To sa síce podarilo, ale oveľa viac mu robia užitočných idiotov. Oni nie sú obete, oni sú spolupácjatelia.
  .
  Edko s tabuľkou o 5000 nadmerných úmrtiach ročne pripomenul ešte jednu dôležitú vec. To bolo vtedy. Vďaka ničeniu zdravotníctva, vyháňaniu lekárov a sestier, nekompetentnému riadeniu, hysterickému kovidiotskému vyčíňaniu a boju proti zdraviu v réžii hujerov, je dnes tých nadmerných úmrtí ročne násobne viac než 5000. Samozrejme nerátam kovidové úmrtia. To je jeden z účtov vládnutia týchto „obetí“.

 2. DD  - dňa 10. 06. 2022 o 23:26

  Pre vykreslenie dnešného KDH, ktoré bude možno ďaľšou obeťou, či opakovane…, by sa dala citovať časť textu známej Bratislavskej punkovej kapely…:
  „ Nikto už neodporuje, nikto sa nevzpiera vláde, nikto sa nesnaží byť sám sebou. Prečo? Nikto už neprovokuje a drží krok s módou z televízie.“ Zóna A, Posledný mohykán
  Ale žiaľ neplatí to len o nich…

  • ribka  - dňa 11. 06. 2022 o 09:49

   Dík! aj link si mohol dať. to je z kereho roku? ešte s Konýkom?

  • Peter  - dňa 12. 06. 2022 o 09:54

   @ ribka: 1993, album Nie je to tak zlé. Jasne že aj s Koňýkom.

 3. halo  - dňa 10. 06. 2022 o 16:53

  No Krajci je skor obet fanatickych ateistov zo Sas…

 4. Kvapalna_Demokracia  - dňa 10. 06. 2022 o 16:17

  To co sa pise v clanku je realita, ale je to vsetko strata casu. Matovic a OLANO je minulost. Ten dokazal za polovicu volebneho obdobia to co Meciarovi tvrali stvrt storocia – teda dostat sa na smetisko dejin.

  • hominem  - dňa 10. 06. 2022 o 19:39

   Pri Meciarovi bol asi problem aj v mentalnej urovni jeho volicov (podobne ako pri Ficovi) – a ich ochota mu ako lenonovi a “otcovi naroda” odpustit takmer vsetko.
   No a postupne ten meciarov elektorat popreskakoval k Ficovi.
   No a myslim, ze Matovica odpisujete predcasne.

  • Kvapalna_Demokracia  - dňa 10. 06. 2022 o 21:05

   @hominem: ked ste to uz nacali, tak neviem ci by som chcel rozoberat mentalnu uroven volicov matovicovych :)))

   Ja Matovica neodpisujem, ten sa odpisal sam – hadam netreba vysvetlovat. A aj ked ma svojich par volicov-fanatikov, skovalo by ma ak by sa este niekedy dostal k moci by vobec dostal do parlamentu po roku 2025.

  • Peter  - dňa 12. 06. 2022 o 09:59

   Nepodceňujte bambusov elektorát. Na Slovensku je, podobne ako v iných krajinách, hlupákov dosť na sto rokov dopredu. Vrátane takých, ktorí sú schopní dvakrát naletieť tomu istému podvodníkovi. Takže je úplne možné, že tak ako ich raz podviedol s „bojom proti korupcii“, ixch druhýkrát podvedie s „konzervatívnou politikou“ a oni mu naletia. Súvisí to s ich mentálnou úrovňou a verte tomu, že bambus svojim voličom rozumie a vie ako ich oklamať aj opakovane.

 5. abc  - dňa 10. 06. 2022 o 11:34

  Žiaľ Matovič je aký je. Ideálny scenár tu však nemáme. A preto ako bolo napísané musíme voliť medzi zlým a horším. Všetci vieme, že ak sa kresťania a konzervatívci nespoja, ľahko sa stane, že v mene hesla „rozdeľ a panuj“ vyhrajú väčšinu vo voľbách liberáli / progresívci – a to asi nechceme.

  • Jolana Čuláková  - dňa 10. 06. 2022 o 15:02

   no do riti, zas sa mám rozhodovať medzi zlom a menším zlom??? Ďakujem pekne, neprosím.
   Inak, presne ste to trafili a pomenovali – slovenský volič sa na základe mediálnej masáži médií (všetkých bez rozdielu aj so Štandardom na čele) plus bujnejúcej masáži všakovakých samozvaných komentátorov na internete, youtuberov a sociálno-sieťových hviezd bude rozhodovať vo voľbách nie podľa toho, KTO kandiduje a čo je to za človeka, ale bude pozerať iba na to, či je progresívec, liberál, konzervatívec, fašista, nacionalista, enviromentálec a pod.
   Ľudia ako Matovič tento naratív začínajú pretláčať do spoločnosti a myslia si, že väčšina im to zožerie aj s navijákom…

  • nm  - dňa 11. 06. 2022 o 06:34

   Keby som bol progresivny liberal, tak by som bol nadseny, ak by sa moji oponenti spajali pod vedenim Matovica. Ten clovek je zarukou destrukcie.

 6. Romata  - dňa 10. 06. 2022 o 11:23

  P. Daniška. Dokonale vystihnute.

 7. Teofil  - dňa 10. 06. 2022 o 11:21

  Ale napríklad takí Naď alebo Budaj dokážu presadzovať svoju agendu aj pri Matovičovi. Je zvláštne, že s nimi Matovič žiadne verejné konflikty nemá a v mnohom toleruje ich vyčíňanie, ktoré mu pred jeho voličmi skôr škodí, než pomáha. Istotne je to aj tým, že títo páni majú za sebou liberálne médiá, ktoré ich podporujú. Ale to má aj Lengvarský a s ním Matovoč neváhal ísť do sporu. Možno bude skutočným dôvodom to, že on nie je v predsedníctve OĽaNO. Na rozdiel od Naďa a Budaja.

  • ribka  - dňa 10. 06. 2022 o 16:44

   a možno v skutočnosti je Matovič v konflikte s Naďom, ktorého fasádou je JEHO Lengvarský

  • Knieža Myškin  - dňa 10. 06. 2022 o 17:55

   podla mna v pozadi je skryty konflikt liberalnej a konzervativnej casti OLANO
   Matovic zistil ze to nema sancu s nimi uhrat a tak sa buri a hlada ….
   asi sa nemal vzdat premierskeho kresla ….. mozno to bola politicka chyba (z jeho strany)

 8. Branislav  - dňa 10. 06. 2022 o 11:04

  Krajčí aj Heger sú submisívne nátury. Môžu robiť kazateľov v spoločnosti ľúdí typu „chora banda z kanála banda“, ale do managementu a vlády sú nespôsobilí.

 9. Jozef z NZ  - dňa 10. 06. 2022 o 10:27

  +++

 10. Bystrík  - dňa 10. 06. 2022 o 10:25

  Matovič a jeho pôsobenie v politike počas posledných desiatich rokov sú skvelým námetom na obsahovo veľmi dobrý tragikomický seriál. No určite hlavne tragický, vtipné by to bolo možno keby nešlo o osud našej republiky. Už naozaj stačí.
  Odíď, Igor.

  • ribka  - dňa 11. 06. 2022 o 09:47

   neblázni! chlieb už nemáme, aspoň HRY nám nechaj!

 11. Mengistu  - dňa 10. 06. 2022 o 09:51

  Problemom Hegera nebol a nie je Matovič, ale Heger sám. Konkrétne to, že je ambiciózny bezobratlovec robiaci čokoľvek, aby sa udržal prípadne bol pochvaleny – nie voličmi, ale z Bruselu, médií apod

  • Jolana Čuláková  - dňa 10. 06. 2022 o 15:06

   Problémom Hegera je jeho nabubrelosť a chuť robiť zo seba dôležitého pajáca, problémom Matoviča je nasratosť na všetkých, ktorí sú šikovnejší podnikatelia a okrem toho jeho samoľúbosť a neschopnosť spolupráce, ale aj množstvo ďalších morálnych a mravných defektov, ktoré sa ukazujú v nahote práve vtedy, keď má človek moc a nevidí, ako sa mu mnohí, ktorí ho využívajú, pchajú do rôznych otvorov tela. 🙂

 12. JH  - dňa 10. 06. 2022 o 09:44

  Pan Daniska,
  klobuk dolu, – presne konstatacie.

  Ale,

  …Marek Krajčí, minister zdravotníctva, ktorý musel odstúpiť len kvôli Matovičovi. Sám chybu nespravil,

  – to snad nemyslite vazne.

  A co tie nadumrtia, Slovaci – ako pokusne kraliky pri celoplosnom testovani, atd, atd, atd ………….. ???

  Matovic je jedno velke nestastie pre SK. Je to ale asi odmena pre ludi, za ich lahostajnost.

 13. Bloodhaund  - dňa 10. 06. 2022 o 09:20

  Veľmi výstižný komentár. KDH a jeho šéfovia, musia pochopiť, že na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Vo všetkom, čo píšete, sa musia vymedziť a to v prvom rade v prospech Slovenska. A čo sa týka Matoviča, ano, je to ťažká povaha, ale momentálne, aj pre jeho povahu/tvrdohlavosť a nebojácnosť/ je jeden z mála, keď nie jediný, ktorý má dnes odvahu, politický výtlak, vplyv a aj odhodlanie/ bez ohľadu na následky preňho samého/ sa do takejto akcie pustiť a vtiahnuť do nej aj časť krajnej pravice, teda jej sympatizantov. A to nieje tak málo. Nejak začať treba. A asi aj Matovič skúsenosťami trochu zmúdrel. A ľudia okolo neho sa tiež prejavili. Bohužiaľ Heger veľmi negatívne a Marek Krajčí si zachoval tvár slušného človeka.

  • Jolana Čuláková  - dňa 10. 06. 2022 o 15:14

   jáááj, som sa nasmiala, že odvážny Matovič, ktorý zmúdrel??? Zrejme vám je jedno, aké morálne vlastnosti má politik, hlavne že prihodí zopár grošov národu… to robil aj Fico, Mečiar a podobní „odvážlivci“…
   Matovič je rovnaký ľudský hajzel ako jeho predchodcovia alebo jeho nástupcovia. A Slovač, ktorej stačí pomastiť brucho, bude chváliť a voliť toho, kto jej nasľubuje čo najviac… Dnes je to Matovič, zajtra Kollár alebo hoci aj Kotleba.
   Politici, ktorí sľubujú ľuďom hocičo, len aby sa zapáčili, sú obyčajní populisti. Matovič, keď už je o ňom reč, je v tomto smere hviezda. Evidentne dokáže žiariť aj potom, ako si zo štátnej kasy urobil trhací kalendár ešte v čase premiérovania a ďalej si robí svoje tanečky…

  • Bloodhaund  - dňa 10. 06. 2022 o 15:59

   No milá pani Čuháková, už Váš slovník naznačuje, s kým má človek dočinenia. Ja nepíšem o pomasteni brucha, ale o tom, že treba vytesniť progresívno liberálnych extrémistov na Slovensku do takej miery, ako sa len dá. A keby sa Matovičovi podarilo vytvoriť pravicový, národný, kresťansko-konzervatívny blok, tak by to bol pre Slovensko vynikajúci začiatok na úpravu legislatívy v duchu tých najlepších tradícií Slovenska. Bez pritakávania bruselským nezmyslom a keď, tak len do tej miery, aby sme nevypadli z aliancie a mohli byť účastní európskych výhod. Presne ako napr. Maďarsko.

  • ribka  - dňa 10. 06. 2022 o 16:41

   4 blood- tak skvele si začal – až po to vypadnutie z aliancie: prečo do F by sme mali ešte ostávať v aliancii úchylov, ktorá zlikvidovala našich roľníkov, przní naše deti, necháva znásilňovať naš ženy surogátnym materstvom, odpiluje si konár investovaním do predlženia vojny a maximalizáciou cien surovín???

  • Stadearea  - dňa 10. 06. 2022 o 18:13

   Matovičova ,,nebojácnosť…..
   To je jeho neschopnosť zachovať si chladnú hlavu, rozvahu a nadhľad ústiaca do potreby zničiť protivníka, oponenta, dosiahnuť čokoľvek za akúkoľvek cenu, pomstiť sa, nezabudnúť. Každú oponentúru berie ako útok na vlastnú osobu….
   Ak KDH postaví do čela lídrov, ako doteraz (submisívne nevýrazné typy), Igor ich zhltne ako malinu…. takže good luck KDH

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.