18 komentárov

 1. Juraj  - dňa 13. 06. 2022 o 11:34

  Mam ubytovanych troch doslelych Ukrajincov,30-roční manželia s diaťatom a babka. Vsetkym trom som basiel robotu. Oni nechcu pomahat našej ekonomike, chcu si zarobit nejake peniaze, aby tu neboli na nikoho odkazaní a pripadne ak sa skonci vojna mohli sa vratiť. To ze pomóžu slovenskej ekonomike je len vedľajší efekt; nikto ich nechce zneuživať.

 2. Tmmy_A  - dňa 09. 06. 2022 o 23:25

  Aj vdaka Ukrajincom ma Polsko na nove dialnice, ma 110 eurove detske pridavky, dava viac na skolstvo, ktore ma neporovnatelne kvalitnejsie ako to nase, ma ohromnu armadu.
  .
  Ukrajinci su spasou pre polsku ekonomiku.

 3. Kvapalna_Demokracia  - dňa 09. 06. 2022 o 15:45

  Migracia (akakolvek) nie je riesenim domacich problemov, ale iba ich nahrazka. Nasa krajina nema zadefinovane ciele a preto sa objavuju strelene napady a nevieme sa zhodnut ci migranti ano, nie a ak ano tak kolko, odkial a preco.

  Keby malo Slovensko jediny ciel a to je rast HDP, tak navezieme 50 milionov Cinanov a za par rokov budeme mat taku ekonomiku, ze cela EU sadne na zadok. Ale skutocne chceme byt mensinou vo vlastnej krajine? A naozaj tu chceme mat prevladajucu kulturu z azie (Ciny)?

  Asi nie. Tak si prosim ako prve vyjasnime ciele a zmysel existencie repubilky.

  • Elstrom  - dňa 09. 06. 2022 o 16:35

   Migranti Slovania nerovná sa migranti Číňania.

  • Kvapalna_Demokracia  - dňa 09. 06. 2022 o 18:33

   @Elstrom: A?

 4. halo  - dňa 09. 06. 2022 o 15:44

  no to su take klasicke, rychlo zarobme uvahy, uvidime, co to spravi v dlhdobom kontexte, nakoniec ich fanatizmus voci Rusku im moze uskodit…

 5. švec  - dňa 09. 06. 2022 o 15:23

  Poliaci sú genetickí kšeftári a šmelinári, takže z ich strany akakoľvek akcia sa vždy neskôr ukáže ako ich kšeft. Skratka šialení Poľskí režimisti sa zlakomili na fatamorganu veľkopoľska a tak zradili všetko čo sa dalo a dokonca aj vlastné svedomie. No čo je horšie, proamericky zapredanec naď vraj „vykšeftoval“ s Poliakmi „ochranu“ Slovenského neba za benzín.

 6. doktor živago  - dňa 09. 06. 2022 o 12:23

  Hm…tu zatiaľ diskutujúci asi čítali iný článok, ako bol napísaný…
  Alebo že by klapky na očiach?

  • Elstrom  - dňa 09. 06. 2022 o 16:37

   V Štandarde dikutujú najmä pohrobkovia Zjem aj vleku a podobných intelektuálnych centier kultúry, vedy a výskumu.
   Takže by som sa nečudoval.

 7. Vecny  - dňa 09. 06. 2022 o 10:08

  V parite kúpnej sily sme už 3. najchudobnejší v EU. Hospodársky rast je najnižší v EU. To sú štatistiky podľa Trendu. A nie, nevzniklo to 24.2.2022. Toto je dlhodobý proces, úpadok krajiny. Inštitúcie sú spolitizované, ministri kaderníci, bábkoherečky, nepoznajú DPH, ministerstvá opúšťajú ich vlastní nominanti a nahradzujú ich úplní poskokovia, zdravotný úrad riadi Hegerova účtovníčka. Eurofondy sa už riadia centrálne, priamo z Bratislavy zrušia stovky projektov. Presne naopak než inde. A celý problém je vraj málo Ukrajincov. Je neuveriteľné, ako sa štatistiky dajú zneužiť na vlastnú agendu.

  • František  - dňa 09. 06. 2022 o 14:57

   veď to, podľa Trendu. …. tiež hľadajú pohľad s ktorého to vyzerá najhoršie. Prečo asi. Skús si pozrieť aj iné zdroje. ….

 8. Milada  - dňa 09. 06. 2022 o 09:55

  Hlavne by sme si my, Slováci, mali pomáhať sami a nespoliehať sa na to, že nám pomôže niekto iný. Len to by sme asi museli mať súcich politikov, ktorých -zdá sa- nemáme.
  Prosperita každej krajiny má stáť v prvom rade na vlastných ľuďoch a nie tých zvonka. Spoliehať sa pri budovaní vlastného štátu na nejakých cudzích pracovníkov je slabošské.

 9. Palo Satko  - dňa 09. 06. 2022 o 08:15

  Mal by krestansky politik chvalit vykradenie pracovnej sily z krajiny, ktora nielenže je vojne, ale je ekonomicky uplne na dne? Nie je to vlastne desiva zlodejina, ked odlakate produktivnu pracovnu silu a v neštastnej krajine zostanu len stari ludia a ludia, ktorych donuti ich vlada ist nezmyselne do prvych linni ako kanonnenfutter? A nie to navadzanie k hriechu, ked na takuto zlodejinu navadza aj svojich spoluobčanov?
  Nebolo by pre krestana priznačnejšie skôr usilovat sa o mierove rokovania, nabadanie vlastnych politikov, aby sa pričinili o realne riešenie konfliktu a nie, že všetko usilie venuju dodavke zbrani, ktore tak či tak nič nevyriešia?
  Nabadať na prijatie riešeni, ktore zabezpečia lacnu pracovnu silu, na ukor mzdy našich zamestnancov mi pride extra hlupe.

  • Milada  - dňa 09. 06. 2022 o 08:26

   Tiež mi takéto prístupy vyznievajú kontroverzne. Rozumiem, že dočasné poskytnutie pracovných príležitostí v tejto dobe môže ukrajinským utečencom pomôcť na Slovensku slušnejšie prežiť, ale nie som si istá, či sú takéto riešenia -hlavne ak majú mať trvalú povahu a Ukrajinci by u nás mali zostať natrvalo- systémové a hlavne morálne. Však Ukrajine odsávame schopných a šikovných ľudí. Kto bude ľudí na Ukrajine liečiť a vôbec budovať po vojne krajinu?
   Aj s tým Vaším návrhom o východisku z vojny súhlasím.

  • MimoZ  - dňa 09. 06. 2022 o 09:05

   Výborné zhodnotenie 👍

  • JankoS  - dňa 09. 06. 2022 o 12:20

   Milada – nezdá sa mi, že by to bolo odsávanie schopných a šikovných ľudí. Veď EÚ je postavená na voľnom pohybe tovarov aj pracovnej sily.To by sme mali tiež vyčítať Nemcom, že nás obrali o šikovných doktorov a u nás teraz chýbajú. Pokiaľ majú záujem napr. zdravotníci pracovať na SR, tak to treba využiť a riešiť. Čo sa tyka vyzbrojovania, tak to som nemilo prekvapený, že predseda Majerský súhlasil v diskusii TA3 s dodávkou zbraní.Ako píšeP.Satko, toto viac-menej nič nevyrieši, akurát bude viacej mŕtvych Ukrajincov. Myslím, že KDH je dosť slabé v zahr. politike. Vlastne ani tam nikoho nebadať, žeby nejako vytrčal a odborne sa vyjadroval. Všetci, vrátane KDH, melú to isté: viacej zbraní. Ktovie, čo by aj kadeháci urobili, keby ich povolali s tými zbraňami akože brániť na Ukrajine európsku slobodu, o čom tiež mnohí neustále melú.

  • Milada  - dňa 09. 06. 2022 o 12:37

   Nuž mne sa práve toto na EÚ, Janko, nevidí: že bohatšie, rozvinutejšie krajiny odsávajú tým menej bohatým, menej rozvinutým krajinám šikovných ľudí. Aspoň v niektorých oblastiach -v prvom rade v oblasti zdravotníctva- by to malo byť zakázané, alebo aspoň regulované. Príde mi to nemorálne. Zneužívanie našej vyspelosti na úkor prehlbovania problémov iných, slabších. Isteže tu treba vidieť aj zlyhávania domácich politických elít, ale regulácia v tomto smere by nejaká mala existovať; aspoň v tom zdravotníctve.
   Áno, zahraničná politika KDH, ako sa ukázalo v týchto pohnutých časoch, neexistuje žiadna a jeho predstavitelia sa nechali vtiahnuť do mainstreamových pozícií a hlavne sa odklonili od evanjeliového ducha a myšlienok Spasiteľa.

  • Knieža Myškin  - dňa 09. 06. 2022 o 13:46

   tiez mam taky blby pocit ze autor chce povzbudit k prijmaniu migrantov pretoze tieto argumenty si pamatam z roku 2015 ked sa sem valili hufy z Afriky
   ano Ukrajinci su nieco ine, je tam vojna su to nasi susedia a nejdu sem kvoli socialnym davkam
   ale aj tak som opatrny, pretoze to prinasa problemy – ano pomozme im ale v ramci nasich moznosti a rozumne

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.