14 komentárov

 1. astec  - dňa 09. 06. 2022 o 10:36

  Není se čemu divit. Kdybych byl Rusem, má krajina by byla ostrakizována a můj národ očerňován, vláčen kolektivní vinou a západními sdělovadly viněn z hladomorů, nemocí, ekonomické bídy, nadcházejícího nedostatku, z horka v létě a z mrazu v zimě, kdyby se na mně hojil každý nýmand, tak bych zmíněnou možnost nejspíše připustil.

  • [email protected]  - dňa 09. 06. 2022 o 10:46

   ale to z nas vsetkych robi nacistov..

  • astec  - dňa 09. 06. 2022 o 10:51

   Bohužel. Dějiny nás učí, že to je nevyhnutelná skluzavka do žumpy. Malé národy a etnika to zničí, velké radikalizuje a zbavuje rozumu.

  • Aaron  - dňa 09. 06. 2022 o 12:00

   A to si este predstav, ako bolo ostrakizovane nacisticke Nemecko, kazdy nimand sa na Hitlerovi hojil, no strasne nieco…

  • [email protected]  - dňa 09. 06. 2022 o 15:16

   astec – takze by sa dalo skonstatovat , ze predsa len, nenavist produkuje nenavist..

 2. [email protected]  - dňa 09. 06. 2022 o 09:43

  predstava jedrovej vojny ma horko desi..stale sa zamyslam, aj ked to moze priamo vychadzat z mojej povahy, ze ci nam to stoji za to? stoji demokracia a moralna odvaha smerovana na ukrajinu(ani len nie slovensko) za zivot mojich deti? som ochotna obetovat vsetko co v mojom zivote mam, najkrajsi dar co som dostala-deti a rodinu, za to aby som sa zastavala uzemia ukrajiny? chapem, ze au sa toho uzemia nechce vzdat, lebo mu patri..ked pride vrah do mojho domu a povie mi, daj mi vsetko cenne co mas, alebo ti vezmem tvoju rodinu, nebudem s nim bojovat do posledneho dychu aby som neprisla o veci ktore su pravom moje, takto vidim aj cely spor na ukrajine..je vazne az take zle odist v klude aj ked naprazdno, pre cloveka ktoremu hrozi ze pride o to najcennejsie co mu Pan dal? a ked nam Pan povedal, ze mame bojovat za pravdu, myslel tym byt ochotny znicit seba a vsetkych dookola? Nie je najdolezitejsou pravdou v historii, ukryta v Panovi Jezisovi, kto za nas zomrel na krizi aby mi sme mohli zit?

  • [email protected]  - dňa 09. 06. 2022 o 10:07

   pri tychto riadkoch ma napada tato krasna modlitba, v ktorej Kralovna nebies previdela celu buducnost..
   Mária hovorila: „Velebí moja duša Pána a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi, lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice. Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia, lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný a sväté je jeho meno a jeho milosrdenstvo z pokolenia na pokolenie s tými, čo sa ho boja.“

   „Ukázal silu svojho ramena, rozptýlil tých, čo v srdci pyšne zmýšľajú. Mocnárov zosadil z trónov a povýšil ponížených. Hladných nakŕmil dobrotami a bohatých prepustil naprázdno.“

  • astec  - dňa 09. 06. 2022 o 10:58

   Naprosto souhlasím, naše víra převyšuje naší přirozenost, nakonec spolu s nadějí a láskou bude kralovat všemu.
   Ale přeci jen, v tomto světě a času, žijeme spíše tou přirozeností. A jedním ze znaků časného života v tomto světě je žití jedněch na úkor druhých. Pak záleží na nás, co připustíme a co si zvolíme.

  • martinh  - dňa 09. 06. 2022 o 11:44

   Krásna úvaha. Ďakujem

  • Milada  - dňa 09. 06. 2022 o 11:59

   To [email protected]
   Veľmi pekné a hlboko kresťanské myšlienky, ktoré v plnosti zdieľam aj ja, osobne.
   Len nerozumiem, ako k takým úvahám nesmeruje to množstvo kresťanov vôkol nás… Fakt tomu nerozumiem.
   PS: Na Postoj s nimi ale nechoďte, pretože sa Vám za ne dostane nesmierneho lynču a obviňovania z podpory kremeľskej agresie.

 3. Milada  - dňa 09. 06. 2022 o 09:43

  „V súvislosti s porovnaním súčasnej situácie na Ukrajine s kubánskou raketovou krízou z roku 1962 Lavrov uviedol, že „vtedy existovalo len niekoľko písaných pravidiel“, ale „Moskva chápala, ako Washington konal, zatiaľ čo Washington chápal správanie Moskvy“. Existoval podľa neho aj komunikačný kanál, ktorému dôverovali lídri Sovietskeho zväzu i Spojené štáty. Dnes takýto kanál neexistuje a nikto sa ho ani nepokúša vytvoriť.“

  A toto (že taký kanál sa nik nepokúša vytvoriť, ba priam je vyspelým západom odmietaný) je naozaj desivé.

 4. gotroch  - dňa 09. 06. 2022 o 08:38

  Vyzerá že Rusi sú na jadrovú vojnu vyhecovaní ešte viac ako niektorí našinci (Arpád, Osuský. ..) Super, bude ľahšie stlačiť gombík, ak zástupy budú povzbudzovať.

 5. doktor živago  - dňa 09. 06. 2022 o 08:00

  “ Ktokoľvek sa pokúsi nám prekážať…mal by vedieť, že Rusko odpovie okamžite a bude to viesť k dôsledkom, aké ste ešte v histórii nezažili. “
  Vladimír Putin

  Krásne…

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.