9 komentárov

 1. DD  - dňa 08. 06. 2022 o 19:13

  https://www.theepochtimes.com/how-to-avoid-rug-pulls-the-latest-cryptocurrency-scam_4460342.html?utm_source=telegram&utm_campaign=USChinaWatch

 2. halo  - dňa 07. 06. 2022 o 11:31

  🙂 preco potom neinvestovat rovno do plynu/zlata atd…, jedine mozno preto, ze s kryptomenami je to jednoduchsie pre bezneho uzivatela

  • gotroch  - dňa 07. 06. 2022 o 12:16

   “ je to jednoduchsie pre bezneho uzivatela“
   .
   Velmi dolezity aspekt. Plus „fyzicke“ vlastnictvo.

  • Imrich Spisak  - dňa 09. 06. 2022 o 07:16

   Je to jednoduché: aj do komodít možno tiež investovať , a to už tisíce rokov…:-)))

   Lenže aj tu platí celosvetový trhový mechanizmus: cena zlata (alebo diamantov či ropy) môže byť nadhodnotená, alebo byť podobnou bublinou, ako hocičo iné.

   Predsa investičné bubliny sa objavujú všade, a napr. aj v Číne to bolo s katastrofálnymi dôsledkami pre investorov.

   Do fosílnych palív dnes investovať je veľmi problematické, lebo takmer celý svet sa usiluje obmdzovať ich spotrebu, a prechádza sa na čistejšie zdroje energie, ktoré chránia našu planétu.

   A ruské uhľovodíky sú úplne najrizkovejšie, lebo sa budu predávať hlboko pod svetové ceny. A niektoré sa nebudú predávať vôbec, napr. mnoho plynu budú ruskí okupanti spaľovať rovno pri náleziskách, lebo ho nebudú vedieť predať resp. ani efektívne dopraviť k mimoeurópskym zákazníkom.

 3. gotroch  - dňa 07. 06. 2022 o 10:36

  Vidim nedostatky tak v texte autora ako aj v komentaroch. Podla mna autor nespomenul asi najhlavnejsiu motivaciu: likviditu na trhu s kryptomenami (motivacia „bezpecia“ nie je dobra, to si rovno mozu nechat fiat). Obvykle sa na burzach pri nakupe/predaji kryptomien pouzivaju bankove prevody, ktore su 1) tarbave 2) neanonymne. Ak burza prijima stablecoin potom je velmi prijemne nakupit vacsie mnozstvo stablecoinov naraz a obchodovat v nich krypto. Majitel sa nemusi bat, ze o hodnotu pride (ved stablecoin) a zaroven nemusi robit bankove prevody, vsetko sa odohra sikovne na burze. Preto si myslim ze stablecoiny maju vyznam.
  .
  Stablecoiny by som ale nepovazoval za „standardne kryptomeny“, skor za „kryptomenove nastroje“. Ich naviazanie ja fiat je „nebezpecne“, kedze moze zlyhat… a samozrejme popiera podstatu kryptomien.
  .
  Je prekvapive, ze autor nespomenul najvacsiu kryptomenu Tether.

  • gotroch  - dňa 07. 06. 2022 o 11:03

   Ospravedlnujem sa, „USDT“ je tether.

 4. Seven Zero  - dňa 07. 06. 2022 o 07:35

  To je roztomile, taka terra luna je uplnym etalonom stability 😂 taketo promo ste mali vydat bud v aprili (este predtym nez explodovala) alebo radsej vobec

  • martinh  - dňa 07. 06. 2022 o 09:18

   Presne na toto som si spomenul. Žiaľ, tento článok mi príde ako promo, nie objektívna informácia.

 5. Peto  - dňa 07. 06. 2022 o 06:22

  Nebolo hlavnym heslom kryptomien, ze s nimi vlada nebude manipulovat? A riesenie teraz je ich naviazat na inflacnu menu? Dalej pride co? Ze odpovedou na vysoke transakcne naklady je zrusit blockchain a centralizovat ju?

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.