26 komentárov

 1. Helena Marková  - dňa 06. 06. 2022 o 13:44

  Dovozom skvapalneného plynu tankermi splníme závery Green Dealu !

 2. majo  - dňa 05. 06. 2022 o 15:44

  Staci sa pozriet ako idu percenta somarom, ktory presadzuju svoje investicie do techologickych firiem, ktore im samym zarabaju peniaze. Je to zhyralost elit, ktore takto podporuju vlastne investicie. Este horsie je ze ako pise anglicky Telegraph, robia tak bez verejn ej sutaze, davaju investicie do vlastnych firiem. Odnesu su to firmy aj obycajny ludia, zarobia len firmy. A teda vacsinou firmy so zapadu. Takto nas bude EU zdierat dalsie roky a oni sa budu veselo smiat

 3. fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 13:33

  V závere článku je to jasne napísané.
  Európska centrálna banka nebude krotiť infláciu, naopak, bude do ekonomiky nalievať ďalšie pôžičky. Tie sa nemôžu skončiť inak ako ešte vyššou infláciou. A v pokoji bude robiť klimatickú politiku, na ktorú vôbec nemá mandát. Jednoducho to skúsi. Politická inflácia. Porušenie mandátu. Rezignácia na stabilitu cien. To nemôže skončiť inak ako tým, že sa z eura stane inflačná mena.

  Ako jediná rozumná stratégia proti inflácii v Európe sa javí prechod na americký dolár, ktorý voči euru stále silnie. A založenie konzultačnej firmy na zelené poradenstvo a administráciu zelených pôžičiek. To bude zlatá baňa.
  ECB nie je európska banka. ECB je európskou filiálkou AMERICKEJ CENTRÁLNEJ BANKY /FED/. Lagardeová je americkou otrokyňou a je chránenou osobou amerických pánov.

 4. DD  - dňa 05. 06. 2022 o 13:30

  1 Ku globálnemu oteplovaniu.: Potrebuje planéta menej či viacej CO2…?
  https://jermwarfare.com/podcast/earth-nee ds-more-co2-not-less
  2. Skúmali okolie Fukušimi a Černobylu… Mierna radiácia podľa vedcov neškodí…:
  https://www.docdroid.net/fbK6ZW3/nuclear-energy-and-society-radiation-and-life-the-evidence-pdf#page=2
  https://www.youtube.com/watch?v=gDcK7_03jc4
  3. Málo dostupná a drahá elektrina…: nekokurencie schopné hospodárstvo…: Dražejúci tovar : chudobné obyvateľstvo…

 5. Tmmy_A  - dňa 05. 06. 2022 o 12:44

  Ono ceny elektriny ani tak nezvysuje jej nedostatocna produkcia, ako extremne ocakavania kolko elektriny bude treba vyprodukovat, ak sa maju naplnit klimaticke ciele EU. Tie su absolutne nerealne. Jednoducho, nemame na to technologie, aby sme v tak kratkom case – radovo 20-30 rokov nahradili take velke mnozstvo energie z fosilnych paliv.
  .
  Elektrinu nedokazeme skladovat, jediny ekologicky a stabilny zdroj – jadro vela krajin EU odmieta a technologie, ktore by boli schopne ukladat energiu napriklad vo vodiku su drahe a neefektivne, navyse vodik nevieme so sucasnou infrastrukturou plynovodov prevazat, kedze ma 3 krat mensiu energeticku hustotu a je to agresivny prvok poskodzujuci kov.
  .
  EU by mala zrealnit klimaticke ciele a nestavat si vzdusne zamky, ktore sa aj tak nepodari postavit.

 6. fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 10:40

  Ľudia vy ste slepí a hluchí?
  Doteraz ste nepochopili čo sa deje?
  Kto v tomto bordeli rozhoduje?
  Koho záujmy sú prvoradé?
  Kto komu slúži?
  Kto koho poslúcha?
  Kto rozpútal vojny?
  Kto založil NATO, EÚ?
  Veríte že rok 1989 priniesol demokraciu a slobodu?
  Nešlo o to ovládnuť naše podniky a polia?
  Nie sme v porovnaní s pôvodnými členmi EU len otroci čo robia za mzdu strachu?
  Nie sme pre západ len spolok hlúpych ovečiek čo kupujú a konzumujú ich výrobky?
  Koľko štátnych rozpočtov odchádza ročne forme divident mimo Slovenska?
  Ak si úprimne odpoviete tak tomu čo sa deje sa budete čudovať.

  • Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 19:36

   fatima, to sú také tvoje bežné s pomätené komunisticko-fašistické nezmysly.

   Všetky firmy sú u nás riadne zdanené, u nás platia aj zamestnancov a všetky odvody a poplatky podľa našich zákonov.

   A najmä dávajú prácu Slovákom, a väčšinou aj lepšie mzdy a lepšie kultúrne prostredie, lebo inak by boli ľudia závislí iba na slovenských podnikateľoch a zamestnávateľoch, ktorí sú často vydierači a nekultúrni zdierači.

  • doktor živago  - dňa 06. 06. 2022 o 09:55

   No daj dáke info…

  • J.Ko  - dňa 06. 06. 2022 o 18:02

   Súdruh , fatima. Alebo súdružka?
   Keď padla v roku 1989 komunistická totalita, povedal mi môj otec ktorý dúfal , čakal, že sa jej konca dožije a vďaka Bohu sa tak stalo.
   “ Zatiaľ je predčasné, tešiť sa s konca komunistického marazmu, z boľševika tu pliagu len zem vytiahne. A následky na postihnutých komunistickou výchovou? Ešte sa neteš to bude trvať niekoľko generácií“
   Vidím, že vy ste priam ukážkový príklad tej predpovede.

 7. Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 09:59

  Pani guvernérku so záujmom sledujem už od čias jej pôsobenia vo vláde za Sarkozyho. Doteraz sa plne neobjasnilo, kto prikázal poslať 400 mil. eur podnikateľovi Tapiemu, d.f. za podporu znovuzvolenia Sarkozyho. Súd jej síce dokázal nedbanlivosť, no obišla bez trestu. Keď teda rozpráva o tom, ako ide s nami v podstate experimentovať, treba sa mať na pozore.

  • údiv  - dňa 05. 06. 2022 o 14:44

   👍😡

 8. Kvapalna_Demokracia  - dňa 05. 06. 2022 o 09:51

  Bezuhlikovou ekonomikou rovno do praveku. A na večné časy.

 9. JXV  - dňa 05. 06. 2022 o 09:06

  Žiaľ, EU ovládli nebezpeční blbci. Európska únia bol dobrý projekt. Škoda, že to ide špatným smerom.

  • údiv  - dňa 05. 06. 2022 o 14:49

   Tak
   Skrátka falošnosť spupnosť a bohorovnosť.

 10. Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 09:02

  Vidíme, že mnohí naši extrémistickí fanatici spolu s ruskými fašistami chcú zničiť našu planétu v mene mamonu, teda dočasne „lacnej“ energie z fosílnych palív, ktorá sa nám však veľmi nevyplatí, lebo si brutálne ničíme našu planétu, a porušuje tým Boží príkaz spravovať ju.

  Títo naši pomýlení fanatici a proruskí fašisti nepočúvajú ani Cirkev, ani pápeža, že treba chrániť našu Zem, zverenú nám Bohom! V mene mamonu a v mene fašistického ruského plynu chcú nielen zničiť Zem a zločinne vyvraždiť Ukrajinu, ale aj u nás zaviesť pomätenú ruskú tyraniu, typickú ruskú biedu a už aj hnusnú ruskú vojnu !

  • [email protected]  - dňa 05. 06. 2022 o 14:12

   niekedy sa stracam v tom, co je vlastne cielom zelenej ideologie v eu.. je to naozaj ochrana zeme?
   tazba surovin na vyrobu a aj samotna vyroba veternych turbin a solarnych paneliv zanechava vysoku uhlikovu stopu, tak isto ako aj recyklacia tychto veci zatial neexistuje, takze koncia zakopane v zemy, materialy ktore sa nerozlozia po tisic rokoch, to nie je velmi ekologicke..taktiez vyroba je finance narocna a pozenie to velku cast obyvatelstva do chudoby..taktiez nie je spolahliva, takze vypadky energii budu velmi caste, co sposobi narusenie chodu asi vsetkeho a tym aj velke skody na vsetkych stranach..
   taktiez, sme len mala cast zeme..ak zvysok neurobi to iste, straca to zmysel..afrika a ine staty tretieho sveta s nami do toho urcite nepojde, ich primarnym cielom je zvysit zivotnu uroven, nemozeme predsa ocakavat od hladujucich ludi, ktory ziju v schatranych obydliach, ze budu uvazovat o zelenej energii, ktorej dosledkom moze byt vyhladovanie velkej casti ich populacie…

  • [email protected]  - dňa 05. 06. 2022 o 14:20

   (pokracovanie) – takto sa vyjadruju samotny predstavitelia tychto statov..
   vyzera to ze ta zelena politika je len krasne zaobaleny biznis pre niekoho, kto cez politiku dokaze zarobit majland, ved tu hovorime o nekonciacich statnych dotaciach atd..
   niekedy je lepsie pockat a urobit to poriadne, investovat do problemov ktore teraz mame ako svet, napriklad do vzdelania a poriadnej zdravotnej starostlivosti v zaostalych castiach sveta, tym by sme mohli vychovat vela rozumnych ludi, ktory by nas vedeli posunut dopredu ako ludstvo, nie len ako kontinent..v dnesnom globalnom svete, v ktorom sme vsetci navzajom prepojeny nebude dlhodobo fungovat systen uzamikania sa a tvarenia sa ze je vsetko v poriadku..ale na mysli mam skutocne riesenie problemov, nie neziskovky, ktorych najvatcsim cielom je ziskat co najviac vplyvu a penazi..ale na to sme asi prilis zly a chamtivy…

 11. Juraj  - dňa 05. 06. 2022 o 08:58

  Green Deal sa pre niektorych stal nabozenstvom. Jeho kňazi su sfanatizovani blazni, ktori sú v čele institucií v ktorych majú moc určovat smerovanie Európy. To je tragedia. Treba voliť euroskeptikov, pretože tí sucasní privedú európanov do biedy.

  • tilijačik  - dňa 05. 06. 2022 o 09:13

   celý tzv. green deal ale aj ďalšie “sväté” veci sú podľa mňa len prostriedkom na dosiahnutie skutočného cieľa: Great reset !!

 12. Kobalt  - dňa 05. 06. 2022 o 08:31

  Celý ten hnusný Green Deal je cestou do pekla = k chudobe, inflácii, zdražovaniu. A to všetko len pre módny pocit a pochybný cieľ nejakej chimery o záchrane planéty pred akýmsi otepľovaním.
  Tento hnusný Deal nás ničí oveľa viac ako vojna na UA alebo Covid dokopy.
  A takéto odporné byrokraticke kreatúry ako stará štetka Lagardova na čele MMF to ešte otvorene podporujú.

  Zásadná významova chyba v texte kde namiesto:
  „Táto dilema sa nedá vyriešiť dovtedy, dokedy budeme schopní elektrinu skladovať. “
  malo byť:
  „Táto dilema sa nedá vyriešiť dovtedy, dokedy NEbudeme schopní elektrinu skladovať.
  Inak to nedáva zmysel.

 13. [email protected]  - dňa 05. 06. 2022 o 07:53

  Je to naozaj hrozné, veru, tiež súhlasím že EU sa vydala po ceste ktorá končí v slepej uličke. A tiež mám pocit že koniec EU a rozpustenie spoločenstva ktoré má pochybné ciele by nemusel byť najhoršiu alternatívou. Kiež by do EU kandidovalo viac euroskeptikov,
  konečne by bol dôvod ísť k voľbám do europarlamentu.

 14. Lopo  - dňa 05. 06. 2022 o 07:22

  Toto je sialenstvo. Cim ta EU skor skonci tym lepsie. Jedina alternativa pre nas je silna V4 a najlepsie mimo tohto Eu sialenstva.

  Tie sankcie a humbuk okolo embarga na ropu je podla mna skor kvoli rychlejsiemu dosiahnutiu ochudobnenia obyvatelstva EU (rozumej doaiahnutiu dekarbonizacie) a nie kvoli Rusku samotnemu. Teraz sa to da presadit politicky lahsie. Argumentom lebo Rusko.

  • Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 12:41

   Myslíte si, že po záplave „dobre mienených rád“ pre maďarských voličov, či rovno invektív na adresu Orbána zo strany Česka, Slovenska, či Poľska pred voľbami v Maďarsku, bude mať Orbán záujem kriesiť V4ku?

  • [email protected]  - dňa 05. 06. 2022 o 14:36

   Tiez ste si vsimli, ze eu politici vodu kazu a vino piju? uz teraz sa spravaju ako buržoazna trieda..oni mozu vsetko a neodmedzene a my malo a odmedzene..uz dlho to vyzera, ze su odtrhnuty od reality zivota na europskom kontinente a to pocase povedie ku revolucii s novodobou gylotinou..ich jedinou zachranou zatial je ovplyvnovie nazoru ludi cez televiziu, ktora je v kazdej domacnosti zapnuta denno denne ako taky bozik…

  • Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 15:25

   @zdzak: To si snáď ani nejde nevšimnúť, aké rozdielne kritériá kladú činovníci Eurosojuzu na seba a na pospolitý plebs 🙃 Zasmial som sa cez slzy, keď som sa dozvedel, že von der Leyen onehdá považovala za nevyhnutné vzdialenosť cca 50km z Viedne do Bratislavy zdolať letecky. Privátnym tryskáčom… Väčšie pokrytectvo si od tejto bojovníčky proti klimatickým zmenám ťažko predstaviť.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.