35 komentárov

 1. Helena Marková  - dňa 07. 06. 2022 o 13:08

  Výborne napísané (ale je to asi nad Hegerove schopnosti).

 2. DD  - dňa 06. 06. 2022 o 00:57

  https://m.theepochtimes.com/looming-price-hikes-on-food-set-to-hit-americans-this-fall_4498663.html

 3. majo  - dňa 05. 06. 2022 o 18:05

  @Tmma, @Du bist was du, @Stevo Spisak, zdravim vas a tesim sa ze trolovska komunita sa rozrasta. Postupili ste na vyssi level, ked diskutujete medzi sebou a zaplnate diskusiu aspom na 50%. To je uzasny trolovsky vykon, takto spolahlivo odradite ludi ktory si kupuju Standard, lebo viac menej suhlasia z jeho redaktormi. Vy zasadne alebo menej zasadne nesuhlasite s redaktormi. Svojimi prispevkami vytvarate donem ze citatelia nesuhlasia s redaktormi dennika. Ale opak je pravdou.

 4. fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 15:54

  Heger je neschopný sralo. Ak by mu to jeho americkí pani prikázali vlezie do zadku hoci Fidela Castra. To som prehnal jemu ani netreba prikazovať on to iniciatívne urobí sám lebo sa im chce zapáčiť.
  Ale on nie je jediný. Podobný trtkovia sa na slovenskej politickej scéne premnožili viac ako medvede. Ale tie nerobia takú škodu
  Pane Bože prečo nás tresceš?

 5. údiv  - dňa 05. 06. 2022 o 14:36

  👍 pán Minárik.
  Pán Heger je politicky diletant, ktorý v tomto prípade klame, pričom svojimi rrusofóbnymi predsudkami ďalekosiahle ekonomický poškodzuje poškodzuje Slovensko a jeho občanov. A to ešte pod falošnou maskou morálneho postoja.

  • Helena Marková  - dňa 07. 06. 2022 o 13:09

   100 bodov.

 6. Mišo Lehocký  - dňa 05. 06. 2022 o 14:18

  … a bude embargo aj na ruskú vodku ? Pán premiér ?
  Z vyšších daní za alkohol by sme podľa Matoviča mohli financovať školstvo 🙂 – treba len viac piť
  … a zasa to tie nekompatibilné ciele komplikujú
  Vážení poslanci OĽANO, moji dávni priatelia – Peter Dobeš, Janko Szőllős, to naozaj ste stále schopní postaviť sa na tlačovke za Hegera či Matoviča? Nedokážem Vám už rozumieť.

 7. Tmmy_A  - dňa 05. 06. 2022 o 11:24

  Autokrati v SA, Katare, Azerjbajdzane ci Venezuele nevedu vojny na europskom uzemi a nedavaju ultimata Slovensku i dalsim krajinam, ako nacisticke Rusko. Podporovat krajinu, ktora sa vyhraza Slovensku mozu len vlastizradni fanusici KGBackeho vraha Putina.
  .
  Ale toto kvilenie vlastizradcov je uplne irelevantne. EU sa zbavi zavislosti na Ruskom plyne i rope a Putin ani jeho 5. kolona v EU s tym nic nespravi.
  .
  Na ropu je uz embargo a u plynu ho z Ruska dovaza uz len par krajin – Nemecko, Rakusko, Cesko, Slovensko, Madarsko a Bulharsko. Ostatne krajiny, vratane Pobaltia, Holandska Polska, Finska ci Danska uz plyn z Ruska nedovazaju. Pritom Nemci intenzivne planuju vystavbu LNG terminalov, aby sa ho zbavili uplne a Poliaci zas planuju LNG terminaly pre CR a SR.
  .
  Do roka sa EU zbavi ruskej ropy a do 2-3 rokov tej casti plynu, ktoru teraz dovaza.

  • Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 11:58

   Timmy, aj keď nesúhlasím s tvojou relativizáciou prijateľnosti autokratických režimov (podľa toho, či s nimi susedíme alebo nie) ja osobne budem rád, keď sa zbavíme závislosti na jedinom zdroji plynu a ropy. Aj keď mám silné pochybnosti, že preprava LNG plynu a ropy tankermi bude ekologickejšia, či lacnejšia ako plynovodom, súhlasím – alternatívu nevyhnutne potrebujeme.
   O jednu vec ťa poprosím – výrazy ako „vlastizradni fanusici KGBackeho vraha“, či „kvilenie vlastizradcov“ prenechaj pánu IS a duchu 50. rokov. Ty máš na viac. Vďaka 😉

  • Števo  - dňa 05. 06. 2022 o 12:07

   Ale práveže vedú vojny aj v eú. Podpora radikálneho islamu je oveľa nebezpečnejšie ako Rusko. Rusko nie je schopné zmeniť Európu ako ju poznáme, ale radikálny islam áno.

  • Tmmy_A  - dňa 05. 06. 2022 o 12:36

   Du bist was du isst
   Rusky rezim nas priamo ohrozuje. To je dost zasadny rozdiel. Navyse, nam dava ultimata a vyhraza sa nam. Nebolo to tak davno co Rusko vsetky krajin EU dalo na zoznam nepriatelov. Neviem o tom, ze by niektora z inych ropnych diktatur robila nieco podobne.

  • Tmmy_A  - dňa 05. 06. 2022 o 12:37

   Števo – dňa 05. 06. 2022 o 12:07
   Ten podpruju skor niektori lavicovi politici v EU. A mnohi z nich dnes podporuju prave Putina.

  • Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 13:47

   Timmy, aby sme sa rozumeli, mne vadí úplne každý autokratický režim a nerobím pri nich rozdiely. Chápem, že máš pocit ohrozenia výlučne z Putinovho Ruska. Ja vidím hrozby pre Slovensko smerujúce z viacerých strán. V tomto má pravdu aj Števo – privieranie očí nad tadikálnym islamom nás časom privedie do problémov Švédska, Belgicka, či UK.

  • Tmmy_A  - dňa 05. 06. 2022 o 16:01

   Du bist was du isst – dňa 05. 06. 2022 o 13:47
   Hej, vadia ti vsetky, okrem ruskeho…
   Mne vadi ten rusky, pretoze nas ohrozuje. Ostatne nas neohrozuju. A ani na Rusku mi nevadi, ze tam maju diktaturu. To je ich vec. Vadi mi, ze nas ta diktatura ohrozuje a dava na ultimata ako kedysi Hitler.

  • Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 16:37

   Timmy, vyjadril som sa celkom jasne… Ale ak si ma, za každú cenu, potrebuješ zaškatuľkovať do ideologickej kategórie „Friend or Foe“, poslúž si 😉

  • Tmmy_A  - dňa 05. 06. 2022 o 17:03

   Do tej skatulky si sa zaradil sam.

  • RoboT  - dňa 06. 06. 2022 o 14:39

   Z

 8. Števo  - dňa 05. 06. 2022 o 10:38

  Dobrý článok a ukážka neskutočného pokrytectva politikov. Od koho že máme možnosť kupovať ropu okrem Ruska? Samé lahôdky od krajín, ktoré majú nieže krvou zašpinené ruky, ale tej krvi majú po lakte. Nie sú ani priateľské ani demokratické a ani spoľahlivé a cenu to nezníži. Hegera ako premiér zjavne nechráni záujmy občanov SR, ale sú mu bližší podporovatelia teroristov z Blízkeho východu.

 9. Kvapalna_Demokracia  - dňa 05. 06. 2022 o 09:48

  Konečne kompetentný názor. A ja by som ešte ujasnil, že Rusko oproti krajinám ako Azerbajdzan, Katar či Saudská Arábia je menej autoritatívny rezim. Čiže hegerove tvrdenia sú falošné.

 10. Kvapalna_Demokracia  - dňa 05. 06. 2022 o 09:48

  Konečne kompetentný názor. A ja by som ešte ujasnil, že Rusko oproti krajinám ako Azerbajdzan, Katar či Saudská Arábia je menej autoritatívny rezim. Čiže hegerove tvrdenia sú falošné.

 11. Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 09:39

  Tento článoček je ďalší z radu pomýlených a vlastizradných nezmyslov, ktoré chcú relativizovať a ospravedlňovať fašistickú ruskú agresiu proti bratskej Ukrajine.

  Je jasné, že ruské fosílne palivá financujú besné a pomätené ruské vraždenie na Ukrajine, preto sa musíme preorientovať na iných dodávateľov, ktorá proti nám nevedú aktívne vojny.

  Tiež musíme v krajinách NATO rozvíjať aj špičkové zelené technológie, ktorá daju prácu a peniaze našim ľudom, a menej peňazí ruským zločincom – a tiež chrániť svet pred škodami na ekológii.

  Ruskí fašistickí okupanti masovo vyvražďujú a ničia rusky hovoriace mestá, ktoré vraj prišli „oslobodiť“ , ako nejaká rozbesnená fašistická zver.

  Avšak ruskí vojnoví zločinci však ničia aj stovky pravoslávnych chrámov, vraždia deti a znásilňujú ženy,

  A naši extrémistickí proruskí vlastizradcovia sa na to ruské fašistické besnenie s radosťou dívajú, a aj u nás by chceli zaostalú ruskú tyraniu, typickú ruskú biedu a už aj hnusnú ruskú fašistickú vojnu !

  • Helena Marková  - dňa 07. 06. 2022 o 13:16

   V Jemene nikto ženy a deti nevraždí ?

 12. gotroch  - dňa 05. 06. 2022 o 08:20

  „ktorí budú upozorňovať na vojny vedené poslednými dvoma menovanými štátmi.“
  .
  A majú pravdu. Druhá vojna v Iraku bola brutálnejšia, menej odôvodnená a s viac krvavými následkami než tá na Ukrajine.

  • Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 09:29

   Píše úplné nezmysly gotroch: na rozdiel od ruskej fašisitickej vojny proti bratskej Ukrajine prinieslo oslobodnie Iraku pád propruského diktátora Husajna, a prinieslo slobodnejší systém do Iraku.

   A navyše, hoci sa oslobodenie Iraku začal bez mandátu OSN (lebo to vetovali najmä ruskí fašisti), následne mali medzinárodné vojská v Iraku každoročne obnovovaný mandát OSN.

  • Du bist was du isst  - dňa 05. 06. 2022 o 17:04

   „pád propruského diktátora Husaina“. Ďakujem vám, pán Spisak, vtipné to bolo. Bismarck a Tirpitz sa musia v hrobe obracať 🙂

  • gotroch  - dňa 06. 06. 2022 o 10:01

   Imro.
   Je mi luto ale ospravedlnovanie brutalnej krvavej bestialnej vojenskej agresie americanov voci neskodnemu statu Irak nie je v zhode s moralkou. Americka agresia bola o poznanie horsia, nez to co predvadzaju Rusi.
   .
   – Americke dovody boli cisty blaf, vymysel, klamstvo. Ruske dovody maju iste racio (ukrajinsky predstavitelia pred vypuknutim vojny viedli reci o vyvoji jadrovych zbrani, Ukrajinci naozaj prijimali protiruske zakony).
   .
   – Vysledkom zvrhleo zbabeleho kraveho americkeho besnenia je cca milion mrtvych. Nemusim mat vestecku gulu aby som povedal, ze to je viac, nez keby bude na Ukrajine.
   .
   – Vo vazniciach prevadzkovanych a vedenych americanmi sa dialo to najukrutnejsie a najsvinskejsie mucenie. Nie je mi zname, ze by podobne veci robili rusi. Pokochaj sa: https://www.google.sk/search?q=abu+ghraib+torture&tb
   .
   V pripade rusov ide o jednotlivcov, male skupiny, v pripade Americanov o oranizovanu instituciu. Tresty smiesne a keby sa to neprevalilo zrejme ziadne. Vrchol ladovca.

  • gotroch  - dňa 06. 06. 2022 o 10:03

   S tym mandatom OSN ti to uz nekto vysvetlil. Vtedy si klamal, ze sa jednalo o dalsi rok, clovek ta uzemnil, ze to bolo po troch rokoch. A nejednalo sa o ziaden mandat na vojnu. Jednalo sa o pobyt mierovych sil v krajine, ktora uz bola dobita nespravodlivou krvavou vojou. Tak to prosim neopakuj dookola.

 13. Kobalt  - dňa 05. 06. 2022 o 08:04

  Výborný članoček-/komentar, najlepší aký som na Štandarde za poslednú dobu čítal.
  Hneď ma napadla Saudská Arábia a vojna v Jemne ešte skôr ako to bolo v článku.
  Ustúpiť tak ako pri pandémii budú musieť už tradične naše ekonomické záujmu a úroveň a možno aj osobné slobody na úkor boja proti zlému Rusku, za „dobrú“ Ukrajinu si necháme totálne zdevastovať našu ekonomiku.
  Sláma u kravína!!! Nacistom sláma!

 14. JH  - dňa 05. 06. 2022 o 07:40

  Klobuk dolu,

  po dlhom case konecne clanok ktory ma hlavu a patu. Vdaka

  Toto je hlavne pre „uspech charizmatikov“ – Hegera. Len mne to pripada ta, ze on je tak opity mocou, ze nie je schopny racionalne uvazovat. A podla vsetkeho, stratil aj pud sebazachovy.

  • Juraj  - dňa 05. 06. 2022 o 07:49

   On je opity lichotkami z Bruselu.

  • gotroch  - dňa 05. 06. 2022 o 08:25

   Jedno potlapkanie od Ursuly bez zavahania vymeni za tisicky nezamestnanych zo Slovnaftu a vysoke ceny benzínu.

  • tilijačik  - dňa 05. 06. 2022 o 09:05

   Veď od týchto lichôtok a potlapkaní si odvodzuje aký on je “fasa” politik… pomaly poloboh…
   Úbožiak jeden!

  • Helena Marková  - dňa 07. 06. 2022 o 13:20

   Priznám sa, že sa vyhýbam tomu, aby som Hegera niekde počula. Ale nie vždy sa dá tomu vyhnúť, takže keď niečo začujem, vždy si položím otázku, či je triezvy alebo opitý.

 15. gotroch  - dňa 05. 06. 2022 o 06:56

  Na nesprávne používanie slovného spojenia „nespoľahlivý partner“ v súvislosti s Ruskom a surovinami som poukázal už viac krát. Dobrý článok! Jeho zhrnutie : pokrytectvo.

  • Lopo  - dňa 05. 06. 2022 o 07:24

   Mne sa natiska este jedno slovo….vlastizrada. Ak to zasobovanie ropov ozaj skolabuje.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.