10 komentárov

 1. Tmmy_A  - dňa 04. 06. 2022 o 02:39

  ‚Tu sa nebavíme o raketách umožňujúcich Ukrajine zasiahnuť Moskvu.‘
  .
  Tak tieto maju dostrel 300 km a Moskva je od hranic Ukrajiny 450 km. No USA uz coskoro ziskaju do vyzbroje pre HIMARS aj rakety Precision Strike Missile a tie maju dostrel 500 km. S tymi by mohli zautocit na Kremel…

 2. majo  - dňa 03. 06. 2022 o 18:22

  Je smutne citat o americanoch ktory jediny pouzili jadrove zbrane ze maju dobru taktiku, vzdy urobia via ako slubili. Co nas potom caka. Na rozdiel od rusov, ktory prehanaju, ale nikdy nepouzili jadrove zbrane.
  A co sa tyka britov od zaciatku davali ukrajincom azyl na 3 roky. Teda cakali dlhu vojnu a uplne jasne su dohodnuty s americanmi na zastupnej vojne Usa Rusko na Ukrajine. Chcu oslabit Rusko, a nepouziju svojich vojakov ale iba posielaju zbrane. Toyo je novy kolonializmus. Uz do vojny vycvicili 20 000 ukrajinskych bojakov. A v Panama papers vidime ze Zelensky tam ma 100 krat viac viernych penazi ako Fico. Kto ho plati, ked podla texaskeho guvernera vedie zastupnu vojnu Rusko Usa?

 3. volk  - dňa 03. 06. 2022 o 11:17

  M. Weissa si čítam rád a väčšinou s ním súhlasím. Niekedy sa však sekne a to poriadne.
  Biden len hovorí, že o tom (ukrajinských územných ústupkoch) musia rozhodnúť Ukrajinci sami. Z kontextu vyplýva že Martin s tým súhlasí, ako keby mu nebolo jasné, že Ukrajinci sami o ničom nerozhodujú!

  • Ján Hajduch  - dňa 03. 06. 2022 o 17:56

   Tebe je jasné, že Ukrajinci o ničom nerozhodujú?
   Nechápem… prečo si teda nesadnú a nečakajú, ako sa to vyvinie bez nich? Či oni o tom vlastne nevedia, ale Ty áno?

  • volk  - dňa 03. 06. 2022 o 21:17

   Ján Hajduch čo také nepochopiteľné som napísal okrem trochu nadsádzky? Samozrejme že o niečom rozhodujú, ale o vážnych veciach ako sú územné ústupky to v žiadnom prípade! Urobia to čo im povedia Američania!

 4. Vespazian  - dňa 03. 06. 2022 o 09:58

  Spojené štáty vytvorili svojím dodávaním zbraní na Ukrajinu druhý nebezpečný precedens v novodobej histórii. Prvým bolo osamostatnenie sa Kosova, na základe ktorého vznikli v okolí Ruska samostatné a v podstate nikým neuznané republiky. Tak aj v tomto prípade si musia Američania uvedomiť že pri akomkoľvek konflikte v ktorom budú zúčastnení tak druhú stranu bude vojensky podporovať Rusko a Čína a tým pádom Američanov už nečaká žiadne rýchle a bezbolestné vojenské víťazstvo.

  • volk  - dňa 03. 06. 2022 o 11:20

   Súhlasím. Jednoducho povedané, Amíci by sa konečne mali prebudiť zo svojho hegemonistického opojenia!

  • Ján Hajduch  - dňa 03. 06. 2022 o 17:58

   Ak si si nevšimol, tak ZSSR a východný blok dodávalo zbrane všetkým protivníkom USA… takže nevytvorili nič nové, žiaden nový precedens. Či si už zabudol na Koreu, Vietnam, Afganistan, kde obe strany dodávali zbrane?

 5. Milada  - dňa 03. 06. 2022 o 08:24

  Ale však my pri návrhu riešení musíme vychádzať z toho, čo tu máme a nie z nejakého ideálneho, želateľného stavu, pán Weiss. Ak nemá Putin v hlave iné pravidlá, iba jedno jediné a to, či vyhráva, alebo prehráva, tak musíme zohľadňovať práve takýto stav a voliť terapiu, procesy a postupy podľa neho. Či sa nám to páči, alebo nie. Ak by mala byť cenou za to, že Rusko vo vojne prehráva, nejaká vskutku závažná hrozba (použitie chemických, či jadrových zbraní), tak predsa nemôžeme uchopiť tú vojnu tak, aby na to došlo. Ako civilizovaní ľudia by sme mu mali dať priestor na rozumný ústup. Ak nemá rozum on, mali by sme ho mať my, ľudia na západe.

  • Ján Hajduch  - dňa 03. 06. 2022 o 18:00

   Nie celkom chápem, ako sa katolík vysporiadaný so svojim svedomím môže obávať smrti… nebolo by priam čisto kresťanské tešiť sa na stretnutie so Stvoriteľom?

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.