11 komentárov

 1. Kobalt  - dňa 04. 06. 2022 o 09:40

  Paráda, takže my sa ďalej úspešne strieľame do vlastných nôh a Rusko prosperuje a je silné. Otázne je aj to či ho nejako podstatne zasiahne embargo na dovoz ropy.
  Nás ale určite ÁNO.
  To nevymyslíš to je Heger a EU.

 2. gotroch  - dňa 03. 06. 2022 o 10:44

  Sankcie nikdy nefungovali… a predsa sa stale robia. A v tejto faze – zda sa – mozeme povedat, ze sankcie prispeli k financovaniu brutalnej krvavej vojenskej agressie voci Ukrajincom.

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 06. 2022 o 14:14

   Je to presne naopak ako píšeš, lebo vhodne zvolené sankcie naopak fungovali vždy, avšak spolu s politickými a príp. vojenskými opatreniami.

   Pád zločinného ruského komunizmu to veľmi jasne dokazuje, spolu s pádom celého pomäteného ruského typu komunizmu vo vých. Európe.

   Dokonca napr. aj Kuba sa dá považovať celkovo za údpech snakčbej politiky , lebo zločinný kubánsky komunistický režim sa ukázal byť neefektívny, tyranský a vyprodukoval ubiedených a zotročných ľudí – teda sa stal odstaršujúcim príkladom pre J. Ameriku a prakticky celý rozvojový svet..

  • gotroch  - dňa 03. 06. 2022 o 14:50

   Imro: Kuba, Severna Korea, Iran… kde padla vlada? Korea si pocas sankcii vyrobila atomove bomby a medikontinentalne rakety a momentalne predstavuje pre SSA vacsiu hrozbu nez Rusko.

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 06. 2022 o 15:42

   gotroch, Sev. Kórea, Kuba alebo Irán sú dobrým príkladom krajín, ktoré ú zaostalými, ubiedenými a tyranskými krajinami – sú teda otrasným príkaldom zaostalých tyranií, ,ktorý skoro nikto neche nasledovať…Možno ruskí fašisti, ale väčšina zotročených a ubiedených mužíkov sa skôr či neskôr zobudí.

 3. Jozef z NZ  - dňa 03. 06. 2022 o 09:21

  Imriško pozorne čítaj………a pozor ano energetické embargo poškodí Rusko…ibaže aj nás….a prečo? čo mi máme spoločné s vojnou na Ukrajine?

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 06. 2022 o 14:26

   Ty čítaj pozorne Jožinko: zločinnú ruskú fašistickú agresiu musíme zastaviť už na Ukrajine, inak pomýlení ruskí nacisti dostanú ešte väčšiu chuť na ďalšie pomätené dobyvačné vojny.

   Nechceme však vybojovať so sfanatizovaným a fašistickým Ruskom jadrovú vojnu, hoci by ju NATO za cenu veľkých obetí zaiste vyhralo, lebo máme oveľa viac a oveľa lepších zbraní, a to aj tých jadrových.

   Takže treba zločinný nacistický ruský režim okrem vojenskej podpory našej bratskej Ukrajiny zasiahnuť aj ekonomicky , politicky, ale napr. aj v kultúrnej či športovej oblasti.

   Štáty NATO majú 20 krát silnejšiu ekonomiku, ako má pomerne zaostalé surovinové Rusko, takže každá obchodná či sankčná vojna sa Ruska dotkne cca 20 krát bolestivejšie, ako nás,

   A to je oveľa prijateľnejšia cena za zastavenie fašistických ruských agresií, ako by bola jadrová vojna s Ruskom, ktorú by sme síce zrejme tiež vyhrali, ale za cenu veľkých obetí.

 4. Martin  - dňa 03. 06. 2022 o 08:49

  Zato kolaps slovenskej ekonomiky je uz skoro tu…

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 06. 2022 o 14:37

   Nezmysel, ekonomika nám stále rastie, a naša európska inflácia je medziročne iba 8% (v USA ešte menej), ale fašistický ruský agresor má infláciu skoro 20%, ekonomika im strmo padá a za jediný dolár či euro sa dáva načierno v Moskve dáva až 300 toaletných rubľov. ..

   My teda budem neustále ekonomicky rásť, ale ruský fašisktický režinm sa bude prepadať do stále väčšej biedy a zaostalosti, nehľadiac na to, že Ukraiinu nikdy celú nedobyjeú, a ešte im na krku im zostane úplne zničená časť okupovanej Ukrajiny.

  • Peto  - dňa 03. 06. 2022 o 18:03

   Rast je 3,5%, pricom inflacia je viac ako 8%. Pan Imrich, ked je hladny, tak nerozreze pizzu na 8 kuskov, ale radsej na 16. Potom zje 11 kuskov a je spokojny, ze je viac najedeny, lebo mal o 3 kusky viac.

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 06. 2022 o 23:35

   Rast sa udáva vždy v reálnych cenách, teda očistených o infláciu, ale na to si príliš negramotný…Namiesto stupidít o pizze by si mal pochopiť, že fašistické Rusko má infláciu 3 krát vyššiu ako my, takže pizza tam nebude žiadna…A reálny pokles ruskej ekonomiky bude katastrofálny, to ani nacistické ruské vedenie nezakamufluje, aj keď sa bude snažiť oklamať nedoumov ako si napr. ty.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.