56 komentárov

 1. Tmmy_A  - dňa 07. 06. 2022 o 19:46

  ‚Sú to lotri a degeneráti. Exprezident Medvedev tvrdo zaútočil na ľudí, ktorí nenávidia Rusko‘
  .
  To hovori ten 160 cm zdegenerovany trpaslik ?

 2. halo  - dňa 07. 06. 2022 o 11:24

  hmm nejak nechapem tomu, ze je Rusov viac, vsak doteraz Zelenskyj hovoril, ze Ukrajincov v boji je 700 000…, Rusov pokial viem max. 200 000

  • Števo  - dňa 07. 06. 2022 o 12:41

   Neviem ja som čítal, že to je jedna k jednej resp. Rusov je o čosi menej, neviem či je to pravda. Blogeri typu Visinger by nám to mohli vysvetliť, lebo je v tom chaos. Oni to určite vedia, lebo ich osobne spočítali. A nakoniec Rusi už prišli o všetkých vojakov a všetky tanky a aj rakety, drony, ktoré ani nemali, najlepšie jednotky, ktorých vybudovanie potrvá ďalších 5 rokov. Len nechápem proti komu vlastne Ukrajinci bojuju a to strategickým vypratavanim miest, prípadne deblokaciou do zajatia. Asi bude pravda to, že to budú asi len baníci z donbasu, keď ruský vojaci došli.

  • Olivia  - dňa 07. 06. 2022 o 14:58

   Tak ono sa to meni aj niekolko krat za den, v tom je ta dynamika ukrajinskej virtualnej vojny, ked vyrobia bublinku ze akoze protiofenziva , tak Rusi akoze utekaju , ako naposledy tusim vcera ci predvcerom, ked sa uz neda zatajit, ze to bola len virtualna bublina, tak su rusov zrazu cele hordy. Je to nejaka specialna medialna taktika , ktoru chapu asi len zasvateni.Umieraju tam kazdy den uplne zbytocne mladi ludia. taketo hlupe klamanie je nedostojne voci voci vlastnym vojakom.

 3. Aaron  - dňa 06. 06. 2022 o 09:29

  Presnejsie by bolo napisal ze Roman Kutuzov nebol pro-rusky general, ale priamo rusky general, kedze bol nasadeny v Syrii a dlhe roky zastaval vysoke veliace pozicie vo Vychodnom vojenskom okruhu. To, ze po zaciatku vojny dostal na starost 1. armadny zbor DNR na veci nic nemeni – vsak hadam si niekto nemyslel, ze si armady DNR a LNR velia na najvyssej urovni same

  • Olivia  - dňa 07. 06. 2022 o 14:49

   myslim ze nebol general na najvyssej urovni lebo ho prave posmrtne povysili , rusi zrejme maju niekolko urovni generalov , kazdopadne je to pekne a motivacne ze utok vedie general osobne , urcite je to dobre pre moralku.

  • Aaron  - dňa 07. 06. 2022 o 19:14

   Olivia: o ziadne posmrtne povysovanie neslo, Roman Kutuzov bol podla ruskych medii generalmajorom uz v roku 2019, ked velil vojskam Vychodneho vojenskeho okruhu. Takze ziadne orezavatko, taky uz nema na bojisku co robit, nieto este „viest niekoho do utoku“

 4. fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 19:43

  Imriško
  a kto bránil Juhosláviu pred agresiou USA a ostatných štátov NATO.
  Nikto lebo tie európske prostitútky na čele štátov EU držali hubu a krok.
  A Putin ešte vtedy nebol ani zorientovaný ani pri moci.
  Prosím porovnaj Juhosláviu a Ukrajinov.
  To som strašne zvedaví čo vyplodíš za hlúposti a nezmysly.
  No daj, čakám ani spať nepôjdem až tak som zvedavý.

  • Imrich Spisak  - dňa 06. 06. 2022 o 13:37

   NATO bombardovalo vojenské ciele a súvisiacu infraštruktúru srbských vojnových zločincov, ktorí začali a aj hanebne prehrali všetky balkánske vojny, do ktorých ich nahuckali okrem iného aj ruskí fašistickí okupanti.

   Cieľom ruských zločincov bolo najmä to, aby balkánske krajiny nešli do EÚ a do ANTO, takže kvôli tomu ruskí vrahovia úplne zbytočne zradili a vojnami zničili Srbsko, a obrali ho o aj veľa územia.

   Lebo aj tak skoro celý Balkán išiel do EÚ a NATO, a pritom Srbsko, ktoré naletelo ruským zločinom, potom na prehrané vojny doplatilo najviac, a to stratou území a stratou mnohých rokov mierového rozvoja.

 5. Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 19:40

  Na Západe sú pri moci sú dosť váhavé holubice ako Biden, Macron či Scholz.

  Proti fašistickým ruským okupantom a vojnovým zločincom by však trebalo postaviť Churchilla, Reagana a Thatcherovú .

  Ruskí fašistický masoví vrahovia rešpektujú silu. A hoci je NATO vojensky ďaleko silnejšie ako Rusko, a má aj 20 násobnú ekonomickú prevahu, je treba s ruskými fašistami hovoriť oveľa rozhodnejšie a tvrdšie, a najmä tvrdo konať.

  Ruskí fašistickí agresori sa totiž veľmi dobre pamätajú, ako zločinné komunistické Rusko hanebne prehralo studenú vojnu, ako prišli o pol Európy a o 14 zotročených republík ZSSR – takže podobne je treba s nimi jednať a narábať aj teraz.

  • fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 19:46

   Imriško mlá nápoveda
   v tej Juhoslávii bombardovali fašisti či demokrati
   koho bombardovali? civilistov, deti, ženy, či vojenské zariadenia ?

  • Imrich Spisak  - dňa 06. 06. 2022 o 13:12

   NATO bombardovalo vojenské ciele a súvisiacu infrašturktúru srbských vojnových zločincov, ktorí začali a aj hanebne prehrali všetky balkánske vojny, do ktorých ich nahuckali okrem iného aj ruskí fašistickí okupanti.

   Cieľom ruských zločincov bolo najmä to, aby balkánske krajiny nešli do EÚ a do ANTO, takže kvôli tomu ruskí vrahovia úplne zbytočne zradili a vojnami zničili Srbsko, a obrali ho o aj veľa územia.

   Lebo aj tak skoro celý Balkán išiel do EÚ a NATO, a pritom Srbsko, ktoré naletelo ruským zločinom, pootm na prehrané vojny doptailo najviac, a to stratou území a stratou mnohých rokov mierového rozvoja.

  • astec  - dňa 06. 06. 2022 o 16:51

   Rež a rúbaj do krve, imriško! Skrze póry tvých démony inspirovaných slov tryská spravedlivý hněv na ruské znásilňující mužiky, ficomafiánské hololebky, na nespravedlivě uložená fosilní paliva pochybné kvality,… navíc pod kuratelou východních primitivů.
   Ještě, že jsme sami pod ochranou Philippa Pinela, že, můj bratře?
   A dneska v noci běž dřív spat, víš, že pak děsně chrápeš, vykřikuješ a sestřičky jsou pak na nás zlé.
   Někdy zase budem vzývat ducha náčelníka Bromdena, jo?
   Loučím se s tebou, kluku malověrná, následujícími slovy:
   „Nejsi ani o chlup větší cvok než ti zoufalci, co chodí volně po ulicích!“

  • Imrich Spisak  - dňa 06. 06. 2022 o 18:29

   Napokon ti zase neostalo nič iné astec, ako tvoje obvyklé primitívne švejkovanie…Keď sa už prezentuješ svojimi ultakonzevatívnymi až fašistickými názormi, a keď prejavuješ takú hlbokú osobnú skúsenosť s psychiatrickou liečbou, tak by si tiež mohol vidieť toto:
   to tvoje osobné motto „rež a rúbaj do krve“ je práve charakteristické pre mnohých fašizujúcich (slovenských) extrémistov, proti ktorým tu často vystupujem..Títo kolaboranti často aj zákerne podporujú ruských fašistických okupantov, a tým aj ich pomätené vojnové zločiny a zbesilé masové vraždenie.

  • Miroslav  - dňa 07. 06. 2022 o 13:54

   Imro, Vy netvor, odkedy je zbombardovaný rýchlik z Belehradu plný civilistov, ktorí zhoria zaživa, vojenská infraštruktúra ?

  • Imrich Spisak  - dňa 07. 06. 2022 o 17:34

   Miroslav, ty si proruský zapredanec a vlastizradca, lebo slepo podporuješ ruských vojnových zločincov a masových vrahov, hoci dobre vieš, že ruskí fašisti vraždia celé ruskozajyčné mestá, vraždia aj deti, znásilňujú ženy, že tupo ničia aj stovky kostolov .amto si spolu srzským vrhami zdopvieš pred Bohom !

   Ja žiadnom zbombardovanom vlaku v Srbsku neviem, možno to je typický srbsko-ruský výmysel, ale občas sa omyly vo vojne stávajú.

   To však určote nebolo úmyselné vyvražďovanie bratského národa , ako to robia fašistickí ruskí masoví vrahovia na Ukrajine, a budú za to súdení, najneskôr na Božím súdom !

 6. DD  - dňa 05. 06. 2022 o 17:11

  Predstaviteľka ukrajinskej vlády, ktorú západné médiá často uvádzajú ako zdroj..:
  https://caitlinjohnstone.substack.com/p/ukrainian-official-behind-western?s=r

 7. Milada  - dňa 05. 06. 2022 o 14:59

  Ukrajina je pre USA zaujímavá iba ako baranidlo proti Rusku, ako územie, ktoré jej môže zabezpečiť istú mieru svojej svetovej hegemónie, a prevahy -esenciálne nad svojím odvekým nepriateľom Ruskom-, ináč nemá o ňu prečo mať záujem; teda okrem toho, že v nej vidí parádny trh pre svoj zbrojársky priemysel.
  Podobne, Ukrajina je zaujímavá pre Európu iba ako priestor, kde je lacná pracovná sila a nové odbytisko pre svoju (aj cudziu) produkciu, ktorú zabezpečia jej obchodné reťazce.
  Ukrajinskému politickému vedeniu nič z toho nedocvakuje, alebo presnejšie povedané docvakuje a to pre finančné zdroje, ktoré sú s tou priazňou západu spojené a ktoré sú pre tamojšiu oligarchiu prilepenú na svojich politikov mannou z neba.

  • fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 16:44

   Milá Milada,
   píšeš veľmi múdro. Bojím sa však, že málo Slovákov rozumie tomu čo píšeš.
   Sme podobné ovce ako tí Ukrajinci.
   Lebo „európske hodnoty“
   lebo demokracia je najväčšia pobehlica, ktorá dá každému
   len nikto nevie kedy a čo
   niekomu hojno a niekomu hovno
   ale všetci túžia a snívajú
   nevidia, že 3% percentá sú páni a 97% sú otroci, pričom mnohí si neuvedomujú, že sú len otrokmi
   možno som utopista, ale tento bordel na svete sa mi vôbec nepáči
   ľudia majú právo na slušný život, a tí čo by sa mali o to najviac snažiť z toho bordelu najviac profitujú
   a to je proti BOHU

  • Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 16:48

   milada, píšeš také predpojaté a nenávistné ruské, že asi ani opitý ruský mužík by to nenapísal…

   Európa a USA spoločne bránia slobodnú Ukrajinu preto, lebo bola zločinne napadnutá fašistickými ruskými agresormi. Zločinní ruskí okupanti zbesilo ničia celé rusky hovoriace mestá, vrátane pravoslávnych chrámov, vraždia tam deti, znásilňujú ženy.

   Ale ty si natoľko krutá a bezcitná, že si nad tým zatváraš oči.

   Spolupráca UErópy amUSA už raz priniesla poráážku zločinného komunistického Ruska v studenej vojne, ktorú Rusko hanebne prehralo, a prišlo o zotročenú vých. Európu, a o 14 vlastných republík tzv. ZSSR.

 8. Elstrom  - dňa 05. 06. 2022 o 11:21

  Keby mal súdruh Macron toľko pochopenia pre obete ako pre páchateľov….

  • Milada  - dňa 05. 06. 2022 o 13:14

   Hlavne by to pochopenie pre Ukrajincov malo mať ukrajinské politické vedenie. A uvedomiť si, ako bola Ukrajina Spojenými štátmi odrbaná a do čoho ju vohnali. Pokojne si mohla nažívať v mieri, keby vždy a nanovo deklarovala svoju neturalitu. Pravda, to by znamenalo tiež, že svojím občanom zabezpečí na život dôstojné podmienky a tí z nej neutečú pri prvej možnej príležitosti, ako sa to dlhodobo dialo a to bez ohľadu na to, či vedenie Ukrajiny bolo orientované prorusky, alebo prozápadne.
   Za vypočutie stojí tento názor. https://www.youtube.com/watch?v=pdMdTge6Vpk

  • Milada  - dňa 05. 06. 2022 o 13:53

   Doplnenie:
   A tiež sa Rusku Ukrajina nemusela vyhrážať tým, že mu tú námornú základňu v Sevastopole na Kryme neprenajme. Lebo implikácia pre Rusov z toho bola, že sa tam usídli USA a to, čo dlhé desaťročia budovali Rusi, spadne Spojeným štátom do lona. Podľa Vás by to bolo bývalo správne? Či už má človek k Rusku taký, alebo onaký vzťah, ak má zdravý rozum a kus zmyslu pre objektivitu, musí uznať, že by to nebolo spravodlivé a správne.

 9. fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 05:53

  Rozhovor zverejnil portál „Military Watch“.

  „Ukrajinci sú v tejto vojne odsúdení na porážku, jediný spôsob, ako zastaviť kolaps Ukrajiny, je prijať podmienky Ruska a čo najskôr kapitulovať. Ukrajinci nemajú dostatočnú bojovú silu, aby odolali Rusom, nie sú dostatočne motivovaní a veľmi zaostávajú za ruskou armádou v letectve a technike. Žiadna pomoc zo Západu to nenapraví,“ povedal americký generál Twitty.

  • Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 09:07

   Takže podľa teba brutálna a vražedná fatima, jedinou cestou je vyvraždenie Ukrajiny zločinnými ruskými fašistami.

   A určite aj u nás chceš zaostalú ruskú tyraniu, typickú ruskú biedu a už aj hnusnú ruskú fašistickú vojnu.

  • Jozef z NZ  - dňa 05. 06. 2022 o 09:49

   imrich netrep…….

  • Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 12:44

   Ty netrep Jožinko, a bež sa učiť ruskú fašistickú hymnu…:-)))

   Síce sa sem ruskí fašisti nedostanú, ani sme neprinesú tvoju milovanú ruskú tyraniu, ruskú biedu a hnusnú ruskú vojnu – ale aspoň nebudeš písať ruské fašistické nezmysly,…:-)))

  • fatima  - dňa 05. 06. 2022 o 14:52

   Milí Imriško,
   ak by bolo tak ako píšeš a rusy postupovali ako americkí vojaci tak už na 1. mája by Putil absolvoval vojenskú prehliadku v Kyjeve.
   Ale ruská armáda spolu s doneckými vojakmi postupujú pomaly a snažia sa vyhnúť civilným obetiam a poškodeniu infraštruktúry.
   To že sa bojuje sa mi nepáči. Ale stále si musíme uvedomiť že toto je dôsledok štátneho prevratu v roku 2014 a správania sa pučistov voči ukrajincom ruskej národnosti na Donbase. V zlomových momentoch tejto krízy boli vždy nemeckí a francúzski trtkovia /ministri zahraničných veci podpísali dohodu s Janukovičom o konaní predčasných volieb na Ukrajine/ .A samozrejme Makrela s Makarónom sa vysrali na realizáciu minských dohôd.
   a je vymalované. zelenský je americký otrok a ukrajinci za tohoto zloducha umierajú

  • Imrich Spisak  - dňa 05. 06. 2022 o 16:57

   fatíma, dobre vieš že je to dôsledok zločinnej ruskej fašistickej agresie, ktorá začala už v r .2014 napdnutím Dinbasu a anexiou Krymu.

   Ruskí imperialisti a najmä ten fašitický trpaslík Putin sa nikdy nezmierili so slobodne a nezávislou Ukrajianou, preto ju zločinne a po celé roky napádali, až to vrcholí súčasnou inváziou rozbesnených ruských fašistický masosvýc vrahov.

   A ruskí okupanti postupujú Donbaso veľmi pomaly preto, lebo Ukrajinci si hrdinsky a staočne bránia svoju krajinu.

   Ešte aj ten zabijácky klamár Lavrov priznal , že okupanti čakali oveľa rýchlejiše dobytie Donbasu, a predsa od Kyjeva a Charkova museli ruskí fašisti s hanbou zutekať, iba čo si tí zločinci ukradli starú práčku a vrece zemiakov.

 10. Mates  - dňa 05. 06. 2022 o 00:40

  Zdá sa, že to pán Kuleba nevie, kde je jeho miesto.

 11. Jozef z NZ  - dňa 04. 06. 2022 o 22:26

  začína sa ukazovať pravá tvár ukrajinského nacionalizmu…….obávam sa viac ukrajinského šovinistického nacionalizmu ako ruského imperializmu…….
  Francúzsky prezident len vyjadril názor že Rusi nemôžu byť ponížení ako si to želajú ukrajinskí fašisti…..lebo je to velmi nepravdepodobné a určite by to viedlo k použitiu jadrových zbraní……čomu sa treba vyhnúť aby sme prežili …….čo nás po fašistických výkrikoch Sláva Ukrajine…aké zverstvá budú robiť polofašistické hordy ukrajinských nacionalistov ak by vojnu vyhrali …….také aké v časoch druhej svetovej vojny…..kto bude na rade po Rusoch? Židov už vyvraždili…tak Madari, Greci, Turci, Bulhari, ktorí nebudú dostatočne ukrajinskí……

  • Kobalt  - dňa 04. 06. 2022 o 22:45

   👍

  • Imrich Spisak  - dňa 04. 06. 2022 o 23:19

   Jožinko, tak toto čo ty môže napísať len človek značne oblbnutý konšpiračnými webmi, ktoré sú zahltené hlúpu propagandou , vyfabrikovanou ruskými tajnými službami-

   Namiesto reálnej hrozby ruského fašistického imperializmu, ktorý sa pomätene vyhráža svetu jadrovými zbraňami, tu falšuješ o nejakom chymerickom ohozeni národov slobodnou Ukrajinou, ktorá sa s vypätím síl bráni ruskému fašizmu, a ktorá dostáva teraz všemožnú pomoc práve aj od tých krajín, ktoré si vymenoval ?

   Ukrajina urobila v histórii, podobne ako každý národ, aj nejaké chyby a zločiny, podobne ako Rusko so svojimi stáročiami protižidovských pogromov, so svojim pomäteným ruským typom komunizmu, zavedeným Leninom.

   Tým ruským komunizmom, ktorý vyvraždil aj desiatky miliónov Rusov, ktorý umyselne vyhladoval na smrť aj milióny Ukrajincov, a ktorý napriek tomu Rusi násilím šírili po celom svete.

   Dnes je to imperiálny ruský fašizmus, tyrania a bieda, ktoré sa ruskí zločinci snažia nenútiť východnej Európe.

  • JXV  - dňa 05. 06. 2022 o 08:23

   Sláva Ukrajine je fašistický výkrik??? To vám poradili v Moskve?
   Zverstvá páchajú ruskí fašisti tu a teraz na Ukrajine. Tie neodsudzujete, tie sú podľa vás v poriadku. Odsudzujete tie, ktoré ešte neboli, ale „určite budú“.

  • gzr  - dňa 05. 06. 2022 o 09:52

   Imrich, pozrite si v historii kde presne sa uskutočnili tie najvāčšie protižidovské pogromy.. áno, bolo to na území dnešnej UA, tam sa vyznamenali miestni obyvatelia. Treba si potom len dať otázku o ktorú národnosť ide.

  • Jozef z NZ  - dňa 05. 06. 2022 o 09:56

   ano Sláva Ukrajine je fašistický pokrik……..treba si naštudovať historiu…..slobodná banderovská ukrajinská chamrad chcela po boku Hitlera bojovať proti Rusom a vyhlásila samostatný štát……bez Židov, Rusov, Poliakov,Čechov…táto fašistická chamrať s pokrikmi Sláva Ukrajine vyvraždila sama desaťtisíce ludí len za to že neboli Ukrajinci……Hitler však nepotreboval fašistickú Ukrajinu on potreboval územie pre svoju nemeckú kolonizáciu a preto banderu a spol internoval….a stal sa z neho hrdina…….týchto hrdinov dnešní vládni na Ukrajine adorujú a rehabilitovali s ním aj fašistický pozdrav …..

 12. DD  - dňa 04. 06. 2022 o 22:25

  1.Človek by možno aj rád videl zdroje všetkých spomínaných údajov o inflácii a pridalo by to hadkam na úrovni a čo nám povie taká Wikipédia o postavách…?
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Kuleba
  2.Inflácia v Rusku rôzne zdroje..:
  https://www.macrotrends.net/countries/RUS/russia/inflation-rate-cpi
  https://www.inflation.eu/en/inflation-rates/russia/historic-inflation/cpi-inflation-russia-2022.aspx
  Pri druhom zdroji je zaujímavé, že tam sú len dáta za posledné obdobie… Ale zdrojov je dosť …hľadajte a ozdrojovavajte…
  3. Predlžujúcou vojnou sa Ukrajina zadlžuje viac a viac a čím bude Ukrajina platiť dlhy ? Ak pôdou, pozemkami, kto bude za chvíľu vlastníkom Ukrajiny?
  Môže z tohoto pohľadu vyhovovať vojna Ukrajincom ak chcú byť ako tak vlastníkmi vlastného štátu, že by nemali dlhov už dosť ? Alebo chcú byť sluhami iných národov a štátov a firiem…? Akoby sa Foucault spýtal: Je toto vôbec pohľad na vec?
  https://tradingeconomics.com/ukraine/external-debt

 13. Imrich Spisak  - dňa 04. 06. 2022 o 21:01

  Veru tak, Macron by už mal prestať „macronovať“, a spolu s ostatnými štátnikmi slobodných krajín NATO použiť voči ruský fašistickým okupantom Churchillov a Reaganov tvrdý slovník a rozhodné činy !

  Toto si zločinní ruskí okupanti veľmi dobre pamätajú ešte z čias studenej vojny, ktorú komunistické Rusko hanebne prehralo, a prišlo o polovicu Európy a o 14 zotročených republík tzv. ZSSR…:-)))

 14. [email protected]  - dňa 04. 06. 2022 o 12:02

  Nechajte už toho Imra nech si píše o tom fašizme dookola, keď nebudeme reagovať, skúsi to ešte so slabými proticovidovými opatreniami a tam ten repertoár končí. Nech sa rozčuľuje sám ak ho to baví, my mu pošetrime nervy😉

 15. DD  - dňa 04. 06. 2022 o 00:49

  Topiaci sa stebla chytá.

 16. Mates  - dňa 03. 06. 2022 o 12:35

  „Podľa správy tajných služieb z USA…“
  Ďalej čítať nemá zmysel.

 17. Peto  - dňa 02. 06. 2022 o 20:36

  Mala by prestan pouzivat Z a byt len UAna.

 18. Jozef z NZ  - dňa 02. 06. 2022 o 14:52

  zhrňme si to…..

  sankcie Zapadu škodia viac EU ako Rusku…Rusko ropu predá drahšie ako nám napr do Indie, Číny, Brazílie……tým sa uvolnia kapacity „hodnotovým“ arabským šejkom ktorý zase predajú ropu nám…..uzavre sa tým kruh…len nevidím aký to má zmysel zbavovať sa ruských dodávok ked sa tým vojna rozhodne nezastaví……
  inflácia v EU vyše 10% , inflácia v Rusku 5 % , silnejúci rubel……a my si myslíme že zastavíme vojnu ked sa rusi nenajedia v Mc Donalde…..
  dodávky zbraní vojnu predlžujú……a nikto Ukrajine nepovedal že má mizivú šancu vojnu drvivo vyhrať ako si predstavuje Zelenskyj……odznelo to aj v Ruskej Televizii od analytikov, ak by sa Rusko dostalo do trápnej situacie a ukrajinskí nacionalisti by zase mohli robiť poriadky s Moskalmi, tak by to Rusi nedovolili a použili by v obmedzenom množstve jadrové zbrane……
  Rusi bez Europy môžu existovať, Europa bez ruských surovín bude v pernamentnej kríze…..ale eurokomisa nás uisťuje nebojte kúriť a jesť budete.

  • Imrich Spisak  - dňa 02. 06. 2022 o 16:26

   Píšeš jeden hlúpy ruský fašistický nezmysel horší ako druhý: sankcie ničia zaostalé surovinové Rusko, ktoré musí predávať palivá za zlomok ceny (napr . do Indie predali tanker ropy za tretinovú cenu)…:-)))

   Toaletný rubeľ je skoro bezcenný: v Moskve sa načierno predáva euro či dolár za 300 toaletných robľov, a oficálne cena rubľa je nerealsitická, podobne ako za skrachovaného ruského komunizmu sa Rusi prihlúplo tvárili, že toaletný rubeľ ma cenu ako dolár…:-)))

   V Rusku je inflácia za prá mesiacov skoro 20%, v Európe medziročne iba 7%, v USA ešte menej…:-)))

   Ruskí fašisti budú bez prístup k vyspelým západným technológiam ešte zaostalejší ako boli za skrachovaného komunizmu, lwbo vwetdy boli ekonoicky silnejší: naproti tomu Západ bude maximum surovín kupovať od Afriky, Ázie, J. Ameiry, etc. a iba minimálne minimum zpo zaostaléhoi fašistického Ruska…:-)))

   Rusk chcelo za dva dni dobyť Ukrajinu, ale už tri mesiace platí za každý meter pôdy krvou sfantizovaných mužíkov.

  • Jozef z NZ  - dňa 02. 06. 2022 o 19:30

   Imriško ty len pekne sa postav do radu na 5 dávku vakcíny proti Covidu a Lengvarský ti už objednal aj proti opičím kiahniam……

   Rubel posilňuje, príjmy za ropu majú Rusi kvôli vyšším cenám vyššie ako pred vojnou…sú to známe fakty…len takí protiruskí šovinisti si stále melú svoje…….

   Sankcie vojnu určite nezastavia….ale oslabia EU.Len tak mimochodom sankcie v minulosti viedli len a len k vojne a stalo sa to aj teraz.Putin sa pripravil…a my budeme cez zimu stáť v radoch na drahý benzín a šetriť energie aby sme nezamrzli….ešte sa nájdu aj takí tajtlíci ktorí si myslia ako nám západné krajiny pomôžu…….iste aby sme neskapali…ale čo my máme spoločné s nenávisťou Rusov a Ukrajincov aby sme trpeli kvôli ich vojne, čo nás je do toho ako sa spoza oceana škeria ako naopak Amerika bohatne….

  • Imrich Spisak  - dňa 02. 06. 2022 o 20:39

   Nedrístaj, lebo rusofašisti si povinne naočkovali mnohé povolania, my sme mali oveľa väčšiu slobodu v rozhodvaní ako bola v Rusku alebo v Číne, ktorá 3 krát zaočkovala takmer celú svoju populáciu.

   Na kiahne si zatiaľ krajiny EÚ objednávajú iba pár tisíc kusov vakcín, a môžem si byť opäť celkom istí, že povinne sa budú očkovať veľké skupiny obyvateľstva vo fašistickom Rusku alebo v komunistickej Číne.

   Rusko predáva svoju nekvalitnú zasírenú ropu za tretinovú cenu, a svoj smradľavý plyn nemôže predať už skoro vôbec, lebo presmerovať európsku vetvu do Ázie potrvá celé roky, a navyše Čína už určite nebude taká hlúpa, aby sa dostala do závislosti od zaostalých ruských fašistov…:-)))

   Toaletný rubeľ „posilňuje“, že pred vojnou platil zotročený mužík za dolár cca 70 rubľov, a dnes dá zbedačený Rus za dolár 300 rubľov…:-)))

   Európu aj USA budú sankcie niečo stáť, ale naša ekonomika je 20 krát silnejšia ako ruská (podľa výšky HDP), takže sankcie zasiahnu Rusko 20 krát viac . :-)))

  • Imrich Spisak  - dňa 02. 06. 2022 o 20:46

   My budujem špičkové technológie pre supermodernú energetiku (iba úplný idiot by ešte dnes kúril smradľavým ruským plynom), a fosílne palivá si nakúpime lacnejšie z Afriky, Ázie a J. Ameriky, ako sú ceny nakvalitných ruských palív. :-)))

   Napr. tepelné čerpadlá, veterné, slnečné, vodné aj jadrové elektrárne si vyrobíme sami, takže zúfalí ruskí fašistickí agresori dostávaju čoraz menej peňazí na vojnu za ten svoj znečisťujúci fašistický hnoj…:-)))

  • [email protected]  - dňa 02. 06. 2022 o 22:14

   imrich- vy ste raky snilko..vsetkemu ste uverili, ste to prehltli aj s topankami..len zeby vam pri vytraveni nebolo zle z vasho uzastne zabaleneho nedovareneho pokrmu..

  • Imrich Spisak  - dňa 03. 06. 2022 o 07:18

   zdzak, to ty si prehltol celú primitívnu ruskú fašistickú propagandu, ktorú vyfabrikovali zločinné ruské tajné služby…

   Úbohé obete stupídnej ruskej fašistickej propagandy vidno žiaľ aj na Slovensku, kde potom pomätene šíria nezmysly od KFB…teda pardón, od zločinnej fašistickej FSB.

  • [email protected]  - dňa 04. 06. 2022 o 01:09

   imrich – aka ruska propaganda? ja reagujem na inu cast tvojho prispevku, asi trebalo upresnit, ale ked budes chodit na elektrickych autobusoch, a v zime doma v troch svetroch pri svieckach a jest lucne koniky s laboratornym jablkom a potom mozeme pokecat o ruskej propagande .. :)))

  • [email protected]  - dňa 04. 06. 2022 o 01:11

   imrich – len jedna mala poznamka, ze nenavist zabija zvnutra..

  • Imrich Spisak  - dňa 04. 06. 2022 o 07:50

   zdzak, proruskí fašistickí vlatizradcovia si asi myslia, že svet sa zrúti bez ruských fosílnych palív, teda bez zasírenej a nekvalitnej ruskej ropy, alebo bez smradľavého ruského plynu.

   Lenže tyrania a biede je, a ešte sa bude prehlbovať vo fašistickom okupantskom Rusku .

   Vo vyspelom svete však ruskí fašisti svojou zločinnou vojnou len naďalej podporia špičkové a ekologické technológie. A zvyšok potrebých fosílnyhc palív si dovezieme lacnejšie z iných krajín, a len minimálne minimum si dovezieme fašistického Ruska, čím sa utne mnoho financií na zločinnú ruskú fašistickú vojnu.

 19. halo  - dňa 02. 06. 2022 o 14:30

  Orban +1

 20. halo  - dňa 02. 06. 2022 o 14:30

  hlavne to je vojna proti „Hodnotam“, tak to urcite….pani progresivna Caputova vsade vidi ohrozenie seba, mysli si, ze je stredobodom vesmiru ako vsetci progresivci…

 21. gotroch  - dňa 01. 06. 2022 o 21:25

  Ktorá tretia krajina môže pribudnúť do vojny?

  • Du bist was du isst  - dňa 02. 06. 2022 o 20:34

   Dobrá otázka, žiaľ s desivými možnosťami. Bojím sa, že tým Lavrov myslel Poliakov alebo niektorú z pobaltských krajín. Zjavne Rusom tie dodávky zbraní pre Ukrajinu vadia čoraz viac…

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.