9 komentárov

 1. [email protected]  - dňa 30. 05. 2022 o 17:18

  sak uz konecne zastavte tu ropu a plyn z ruska, aspon na par mesiacov, skusme si to..a ked sa tak velmi boja, nech to republiky skusia aspon na par dni, ako na sri lanke, proste sa ziadna ropa ani plyn nebudu predavat a hotovo, urcite rychlo pocitime ako by to bolo bez ropy a plynu, ropu nam aj tak nema kto dodat, prazdne dohody o solidarite sme uz pocitili pri uhli, ked ho este ani nie je nedostatok a nik nam ho predat nechce, lebo bezpecnost ich krajin, tak podobne to nude aj o vsetkom ostatnom, ci si myslime ze nam ktokolvek da nieco, coho on potom nebude mat dostatok?

 2. marian.i.fabian  - dňa 30. 05. 2022 o 12:46

  Zastaviť dovoz z Ruska a jeho sprostredkovateľov, áno. Ale preto EU a GB musi obnoviť ťažbu ropy, vrátanie frakovaním. O tom sa radšej nepovie ani slovko, lebo zelení by ukrižovali svojich politikov. Nemôžem si pomôcť: výchova a vzdelávanie v západnom svete hlboko upadlo. Keby sa tie bláznivé detičky, ale aj už teraz aj starší ľudia vzdelávali viac v technických odboroch, tak by vedeli že bez regulovanej výroby energie sa nepohneme. Ale nie – „rozkážeme větru dešti…“ Tu máme následok: nevzdelaných voličov, ktorí žiadajú nezmysly. A smozrejme: ak silu ruských peňazí, ktorá formovala verejnú mienku a kupovala politikov. Ako ten hovoril: kapitalisti predajú aj ten povraz, na ktorý ich obesíme.

 3. Emanuela  - dňa 30. 05. 2022 o 10:41

  Nuz, takto to vyzera pri lidroch, ktori dnes vedu krajiny EU. Nevedia, kam z konopi…a vraj su to politici. Kedysi boli aj diplomati , ktori pozivali vseobecny respekt a uctu. Ti sucasni- skoda hovorit. Rozhodne to nie su ludia, ktorych by ini chceli nasledovat a ktori su vzormi pre buduce generacie.

 4. Tmmy_A  - dňa 30. 05. 2022 o 09:34

  To nie je podstatne. Samotne krajiny sa idu odpajat od ruskej ropy a plynu. Nemci uz dramaticky znizili spotrebu ruskej ropy.

  • Milan z SK  - dňa 30. 05. 2022 o 20:52

   @ Tmmy_A  – dňa 30. 05. 2022 o 09:34

   Áno. Aj Poliaci sa hrdinsky „odpojili“, od ruského plynu. Aby ho následne tankovali
   od Nemcov reverzným tokom.

   Teba niekto pripiekol, či čo? Ako chceš do zimy nahradiť stovky miliárd ruského plynu, ktoré Európa potrebuje?

   Nechcem tvoje drísty, chcem konkrétne prepočty.

 5. fatima  - dňa 30. 05. 2022 o 07:44

  Jinými slovy, musíme nakupovat od Ruska dál suroviny a energie jako dosud, za nízké ceny, protože když to neuděláme, pomohli bychom Putinovi vydělat ještě větší peníze! Tohle zdůvodnění, které by se hodilo do Silvestrovského pořadu jako fór roku, bylo ve skutečnosti myšleno zcela vážně a Ursula to zdůvodnila tím, že Evropa se bude chtít odpojit od ruských zdrojů postupně, průběžně, prostě za X roků, jak to půjde, pokud to půjde, jestli bude vůle, prostě podle hesla, že zahulíme, zatopíme, uvidíme.

 6. fatima  - dňa 30. 05. 2022 o 07:44

  Vysvětlení, které z Ursuly k obrovskému šoku moderátorky vypadlo, je typická ukázka Hegelovské dialektiky, doslova jako vystřižená z učebnice. Šéfka Evropské komise totiž prohlásila, že kdyby EU přestala od Ruska odebírat ropu a další energie, tak ten zlý Putin by tu ropu prodal na světových trzích někomu jinému, a to za daleko vyšší cenu. To by potom vedlo k tomu, že Putin by měl vyšší zisky a mohl by tak snadněji naplňovat svoji válečnou pokladnu.

  • tilijačik  - dňa 30. 05. 2022 o 08:09

   Teda európsky debilizmus trvá…
   Otázka znie: je to z presvedčenia alebo na pokyn…?

  • ribka  - dňa 30. 05. 2022 o 10:41

   konečne jeje to scvaklo, Bohu vďaka!

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.