3 komentáre

 1. Du bist was du isst  - dňa 28. 05. 2022 o 20:59

  Pokiaľ si dobre spomínam na knihu ešte z čias socializmu, po odoslaní depeše, v ktorej českí odbojári žiadali odvolanie atentátu na Heydricha, bol vraj Beneš na pochybách, ale F. Moravec (duchovný otec myšlienky atentátu) ho presvedčil. A namiesto Heydricha (ktorý vlastne nezomrel na zranenia, ale na infekciu, zanesenú do rany pri výbuchu) prišiel K.H.Frank, ktorý bol hádam ešte väčšia „zrúda“ ako Heydrich.

 2. Knieža Myškin  - dňa 27. 05. 2022 o 17:48

  @Na zatknutie a následný trest smrti postačovalo aj schvaľovanie atentá[email protected] „schvalovanie atentatu na Heydricha“
  ……..
  aj teraz mame tresny cin schvalovania ci uz atentatu alebo ineho cinu alebo dokonca len schvalovanie specialnej operacie apod
  ,
  schvalovanie je nebezpecnejsie ako konanie ze?

 3. Jozef z NZ  - dňa 27. 05. 2022 o 15:22

  bola to hlúpa akcia, zbytočná…..
  dnes v tejto dobe sa heroizuje lebo česká verejnosť nemá nič iné čím by poukázala na odboj proti Nemcom……
  Pietne zhromaždenie pri pohrebe Heydricha bolo najmasovejšou akciou v dejinách Česka a neprekonali ju ani rôzne komunistické zhromaždenia ……Iste tam bolo vela ludí nahnaných a ktorí sa báli o budúcnosť…ale aj tak tá účasť desí…..

  Pochybujem že tato akcia mala nejaký význam pri anulovaní mníchovskej dohody, propagandisticky sa český odboj pripomenul ale za cenu nemeckého teroru a zbytočnej smrti tisícov českých vlastencov.Takže v zahraničí…..úspech…ale na vnútorné pomery v Protektoráte pohroma.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.