7 komentárov

 1. ant  - dňa 27. 05. 2022 o 22:55

  Pán Soros nemôže hovoriť iné ako jemu spriaznené duše. Mal by jasne vysvetliť ako si prdstavuje porážku Putina. Vojensky to v podsate nie je možné, lebo ruská obranná doktrína v tom prípade umožňuje použitie jadrových zbraní. To dúfam ľudia so zdravým rozumom nechcú. Ekonomicky to ide tiež veľmi ztuha. Rusko nachádza nové trhy pre ropu a čiastočne aj plyn mimo EÚ. Skutočnou ranou pre Rusko by bolo, keby sa USA podarilo presvedčiť štáty OPEC (v ktorom je aj Rusko) k rapídnemu zvýšeniu produkcie ropy tak, aby ruská ropa prestala byť potrebná (v súčasnosti ropa, ktorá išla do Ázie ide do EÚ a Ázia berie lacnejšiu ruskú ropu.). Kvôli tomu plánujú USA prijať antipomopolný zákon (tzv. NOPEC). USA sa o to pokúšali už v minulosti, no po vyhrážkach Saudskej Arábie, že môže prejsť na platby za ropu mimo USD, k tomu nedošlo. Navyše vysoké ceny ropy vyhovujú aj americkým producentom ropy z bridlice, keďže ich náklady na ťažbu sú násobne vyššie ako šejkov a nadprodukcia by ich časom zničila.

 2. halo  - dňa 27. 05. 2022 o 13:54

  tento pan je asi rovnaky demokrat ako Putin ak nie horsi…

 3. Jozef z NZ  - dňa 27. 05. 2022 o 09:28

  Pre ludstvo a jeho záchranu by bolo najlepšie aby tento pán už horel v pekle a za ním všetky tie nadácie Otvorenej spoločnosti ktoré šíria pomýlenú ideologiu progresivizmu

  • Tmmy_A  - dňa 27. 05. 2022 o 10:23

   Putin uz bude horiet v pekle. Coskoro.

  • Milada  - dňa 27. 05. 2022 o 10:30

   Prosím Vás, držme si tu úroveň. To, čo ste napísali, je na úrovni Krúpovho statusu o tom ruskom generálovi vo výsluhe, čo nedávno zahynul v lietadle útočiac na Ukrajinu a rečí Imricha Spišáka. Bolo by želateľné a fajn, keby sme tu komentovali články a viedli diskusiu kultivovane. Ako je Štandard v súčasnosti top konzervatívnym médiom, tak by sme tú líniu mali držať aj my, čo tu pod jeho článkami komentujeme a nerobiť mu hanbu. Stačí, že ju robia spomínaný diskutér a jemu podobný Elstrom. Fakt si tu skúsme dať pozor na to, ako dianie a skutočnosť komentujeme. Povedať, že niekto má zhorieť v pekle sa od kresťana fakt nehodí.

  • Milada  - dňa 27. 05. 2022 o 10:32

   Môj komentár 27.5.22 o 10:30 patril esenciálne Jozefovi z NZ.

 4. okoloiduci  - dňa 27. 05. 2022 o 08:31

  Soros bol a je tvrdy „chlapik“.

  Putin pracuje na zosilneni svojej vyjednavacej pozicie. EU na neho paky ma, ale nechce (nemoze ?) ich vyuzit, pretoze toto riadi USA. Takze bude tak, ako to zvazia a posudia v USA.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.