3 komentáre

  1. Pavol D  - dňa 27. 05. 2022 o 23:56

    Autor je radiobiolog a hovorí, že úhrnná dávka bola 1 mSv. Pokial viem spád z černobyľu spôsobil zamorenie celďch alp. Nspr. V južnom rakúsku sa len pred 5 rokmi zrušil zákaz zberania húb vo vysokych polohách, kvoli vysokym hodnotam radioskzívneho Cs.A mal som známeho ktory zberal aj pred tým. Už nezije ani on ani jeho otec. Obsja zomreli na leukémiu.

  2. Pavol D  - dňa 27. 05. 2022 o 23:48

    Veli zvláštny článok. Vôbec sa nedotýla najvážnejších tém. Jadrova elektrina je aspoň tak draha ako zelená. Druha têma je skladovanie vysoko rádioaktívnejo jadrového odpadu. Skladovanie sa obvykle nezaratava so ceny elektriky lebo je momentalne nutne stovky ak nie tísícky rokov. Uz dnes sú v Nemecku sklady v havarijnom stave. A ziadna vláda zatiaľ nemala odvahu na rekonštrukciu. Tretím problemom je nezvládnuteľnost havárii Keby explodoval napr. reaktor Bohuniciach bola by tretina slovenska na 50 rokov neobývateľná.

  3. gotroch  - dňa 27. 05. 2022 o 13:39

    Dobry clanok. Problemom moze byt umyselne zasiahnutie elektrarne napr. vo vojne (nie je elektrina + radioaktivny spad). „Ostovne systemy“ ktore su teraz v mode (fotovoltaika) nemusia byt zle.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.