4 komentáre

 1. fatima  - dňa 26. 05. 2022 o 05:50

  „Vojna sa naťahuje, bruselská politika sa nezlepšuje, čo spolu vedie k drastickému zvyšovaniu cien,“ vysvetlil maďarský premiér.

  Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán avizoval, že v záujme pomoci rodinám v ťažkej ekonomickej situácii jeho kabinet založí fond na ochranu režijných nákladov domácností, do ktorého budú prispievať banky a korporácie zo svojho nadmerného zisku, ako aj fond obrany, z ktorého bude posilnená armáda.

  A čo trtošia tí naši trtkovia? Hanba hlupákom a neschopákom na čele štátov. Vivat rozum, kompetencia, schopnosť konať.

 2. fatima  - dňa 26. 05. 2022 o 05:38

  To čo robí Orban pre Maďarov je názornou ukážkou ako sa má chovať chlap na čele nejakého štátu. A nielen v krízových situáciách. Každí ktorého IQ nie je na úrovni húpacieho koníka teraz môže vidieť akí nesvojprávni trtkovia stoja na čele mnohých EÚ štátov ako takýmito otrokmi je zamorená európska komisia či európsky parlament.
  Sú ako kuriatka, ktoré sa tlačia pod krídla matky sliepky, keď sa na oblohe objavia mračná a schyľuje sa k búrke.
  Orban má to čo potrebuje správny a normálny politik.
  VIE čo CHCE a MôŽE to urobiť, lebo dostal na to mandát.

 3. Michal M.  - dňa 25. 05. 2022 o 20:33

  Doteraz som bral Orbana ako autokrata, co robi dobre veci, ktore sa progresivnej verchuske nepacia a preto ho ociernuju. Musim ale povedat, ze tento jeho posledny tah ma vazne znepokojuje. Ak raz jeho vlada skonci, progresivci sa nebudu rozpakovat pouzit rovnake nastroje. A zamienka sa najde… Teraz to je hroziaca vojna, potom to moze byt nieco ine.

 4. tilijačik  - dňa 25. 05. 2022 o 17:00

  Orbán vládne v Maďarsku od 2010 ústavnou väčšinou, teda s možnosťou zmeniť hoc aj ústavné zriadenie maďarska.
  Progresívno – liberálny svet nás tým aj vytrvalo straší v podstate od začiatku jeho vládnutia a Orbán nie a nie to urobiť… Naproti tomu sa Maďarsku podarilo dostať z gréckej cesty, krajina hospodársky rýchlo rastie a v mnohých ukazovateľoch už predbieha aj niektoré západné štáty. Ja viem je to proti vôli mnohých…
  Vládnutie dekrétmi im nezabezpečuje nič iné ako omnoho pružnejšie reagovanie pri závažných situáciách, medzi ktoré teraz zaradili aj vojnový konflikt u bezprostredného suseda.
  Kým v našom parlamente sa budeme hádať a nepohneme sa z fleku, oni už môžu byť omnoho ďalej…
  Zväčšená právomoc nemusí byť od čerta vzatá, dokonca si myslím, že v rukách presvedčeného demokrata môže byť len v prospech obyvateľov daného štátu.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.