10 komentárov

 1. Helena Marková  - dňa 25. 05. 2022 o 13:14

  Nuž, keďže tie detské prídavky sa nebudú valorizovať 2 roky po sebe, tak je to na smiech. Inflácia to doslova zožerie. Celé je to chorý nápad z chorej hlavy.

 2. klara  - dňa 25. 05. 2022 o 12:56

  Foos,
  sme my / nechcem povedať Ty/, ako spoločnosť, zodpovední? Oplývame čestnosťou, spravodlivosťou, pravdivosťou či pravdovravnosťou, miernosťou či ďalšími čnosťami? Máme takú vládu, akí sme. Sme ľudia s dobrými i zlými vlastnosťami, ale všetci máme možnosť každý deň urobiť niečo dobré. Pre druhých.

  • niktos  - dňa 25. 05. 2022 o 16:23

   Pani Klara, vo vsetkej ucte, Kristus varoval pred tym, ked dobre veci prichadzaju od zleho. Ze sluzia na vabenie a pomylenie.
   .
   Matovic mnoho krat za svoju karieru opozicneho aj koalicneho politika ukazal svoju pravu tvar. A tvar Dobra to rozhodne nie.
   .
   Matovic je stelesnenim kreativnej zmeny dohod mimo povodneho umyslu dohody (ludovo sa tomu hovori ojekaslavanie), osobnej pomstychivosti a vyuzivania akejkokolvek prilezitosti na zaujatie (attention whore – celonarodne sparanie v nose, sputnik, loteria a teraz akoze podpora rodin). Nevygeneroval ziadnu ale ZIADNU systematicku reformu tohoto statu, priam naopak, vsetky torpedoval.
   .
   Takto Dobro nevyzera. Toto je Zlo. Ine ako Meciar, Slota, Fico, Harabin. Ale stale ZLO. Bodka.

 3. foos  - dňa 25. 05. 2022 o 11:47

  Akoze chvalime psychopata za to, ze hlasoval s fasistami a ze si dokazql ukocirovat vlastny poslanecky klub. Uzasne, v pohode, akurat ci inteligent tak oslavoval obdobne pripady za predoslej vlady a najma ked si spomenieme vo pri obdobnych pripadoch za predoslej vlady stvaral psychopat. To je to podstatne a smiesne na tom celom. Posmesne sa musim spytat ci nezacali prichdzat nejake dotacie do redakcie zrazu a z nenazdajky.

 4. Martin  - dňa 25. 05. 2022 o 09:58

  Pomoc rodinámje vítaná. Aj keď samosprávy kričia, že budú obmedzovať kritické prevádzky, je to len zavádzanie, obmedzovať sa začne od menej podstatných vecí . Rodiny nesmú byť diskriminované, šetriť treba na menej dôležitých veciach.

 5. klara  - dňa 25. 05. 2022 o 08:50

  Konecne tu niekto myslí i na rodiny s deťmi / keď už nie na pomoc tehotným, . . .a na dochodcov tu “ myslel “ SMER predsa 12 rokov, nie?/ A ze rozpočtová rada vlažne argumentovala – má snáď diskutujúci sklenenú guľu, že vie, že budúcnosť ukáže, že to rozpočet “nie” neutiahne? /Príklad Poľsko / Samosprávy dostanú viac, ako bolo pre nich v rozpočte na tento rok plánované, ale je pravda, že mohli dostať ešte viac . . . Matovič má od diplomata veľmi ďaleko, ale klobúk dolu pred ním a všetkými poslancami, ktorí zdvihli ruku “za”, za odvahu zahlasovať takto napriek masívnemu odporu, obviňovaniu, zosmiešňovaniu zo všetkých strán.

  • Bohumila  - dňa 25. 05. 2022 o 09:44

   Buducnosť vždy a vo všetkom ukáže, ale ak máme mať fatalistický prístup, že čo zmožu prepočty rozpočtovej rady… potom sa rovno tejto buducnosti oddajme a orgány riadenia na základe predikcií a výpočtov zrušme.
   Zároveň si treba pozrieť vysvetlenia IT odborníkov o IT nevykonateľnosti časti zákona o dotácii na kružky.
   Tento prorodinný zákon mal podať minister Krajniak, lebo je to agenda jeho rezortu. Matovič si ho privlastnil neoprávnene.
   Aj vlády Smeru prijímali prorodinne zákony, ale nerobili z toho taký humbuk.

 6. niktos  - dňa 25. 05. 2022 o 07:59

  Pan Cop, asi zijete v alternativnej realite…
  .
  1. Navrhovany plan nepomoze dostatocne najchudobnejsim rodinam. Naco je chudobnej rodine 50eur mesacne na kruzok? Namieto potravin??? Nehovoriac, ze v protiklade dostanu aj bohatsie rodiny.
  .
  2.
  Ze sa Matovic nebal rokovat s opoziciou? To je cista goeblesovcina. Matovic mal v prvom rade sa postarat aby sa mu nerozpadol jeho vlastny poslanecky klub. A v druhom rade mal pocuvat a zapracovat racionalne pripomienky svojho vlastneho koalicneho partnera SaS, ktori riesili aj pripomienky v zmysle bodu c.1.
  .
  3.
  Finance pokrytie. Rozpoctova rada vcera nasilu ukazala velmi vlaznu argumentaciu, ze to nejako utiahne. Buducnost ukaze ze nie. Naviac, surovo Matovic zobral samospravam. Cize tie chudobne rodiny si to zaplatia v cenach MHD ale hlavne, ze dieta chodilo na aikido.
  .
  4.
  Konzervativnost sa vzdy spajala s rozumom, rozvahou, zodpovednostou a s istou mierou strategickeho nadhladu. Schvalena pomoc je cisty populizmus, ktory je nesystematicky.

  • niktos  - dňa 25. 05. 2022 o 08:07

   Ako konzervativec sa za tento navrh hanbim, nic neriesi, len vytvoril dalsie problemy, ktore sa budu neskor musiet fixovat. Schvalne, spravi nejaky ekonomicky konzervativny novinar odpocet realnych prinosov balicka za rok, za dva, za tri aby sme videli realitu? Obavam sa, ze ani to nie. A pritom, pre standardne projektove a programove riadenie (ktore tento stat vynucuje pri eurofondoch) je nutne robit odpocty, ze ci sa povodne stanovene ciele kvantitativne dosiahli. Ale pri 1mld to uz zrazu netreba ?!?!?!
   .
   6.
   Suhrnom – Matovica niet za co pochvalit. Balicek nie je pro-rodinny a uz vobec nie protiinflacny, balicek je ciste populisticke diletanstvo pretlacene s argumentaciou „Ak nepodporis balicek, si socialny antirodinny a bezcitny netvor!“ Co predstavuje riadenie statu na urovni 5 – 6. triedy ZS. Sorry jako…

  • Seven Zero  - dňa 25. 05. 2022 o 08:42

   Neviem vi ste videli Krivosikov clanok na postoji, ale vystihol to velmi dobre

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.