7 komentárov

 1. Mates  - dňa 26. 05. 2022 o 10:05

  „Po štvrté, invázia demonštrovala, ako rýchlo sa rozpadli ruské plány. “

  Vy máte zriadenú horúcu linku s Putinom a detailne poznáte ruské plány?

 2. Tmmy_A  - dňa 26. 05. 2022 o 09:43

  Cinania nikde utocit nebudu. Oni si kupia vsetkych kupia peniazmi. Na rozdiel od tupeho Putina maju cinski lidri vzdelanie i IQ.

 3. okoloiduci  - dňa 26. 05. 2022 o 08:27

  „USA odvtedy viedli nespočetné množstvo konfliktov. “

  To hovori o USA za vsetko.

 4. gotroch  - dňa 26. 05. 2022 o 06:46

  Silno jednostranný komentár (aby som nenapísal propagandistický). Takže pri napadnutí Taiwanu budu SSA vo výhode kvôli lepšej logistike? 100 km vs 10 000 km… SSA nemajú najmenšiu šancu obrániť Taiwan a konvenčnú vojnu by prehrali, to je isté. A opäť sme pri jadrových zbraniach.

  • mrs4  - dňa 26. 05. 2022 o 08:10

   Ja som sa nedočítal, že SŠA budú v logistickej výhode. V texte je, že SŠA majú lepšie zvládnutú logistiku. To však, z dôvodu ako uvádzate, nemusí znamenať v danom regióne výhodu, resp viesť k logistickej prevahe. Zároveň nie je možné si odmyslieť americké základne, ktoré tú vzdialenosť zmenšujú. Taktiež k úspešnému vylodeniu by museli prekonať najprv loďstvo, ktorého prevaha, najmä v zastúpení lietadlových lodí, je na strane SŠA. Možno má Čína moderné zbrane, ktorými by hoci aj zničila zásadnú časť amerického loďstva, ale to by bolo víťazstvo, ktoré by znamenalo nemožnosť SŠA sa vylodiť, avšak (zatiaľ) nemá Čína kapacitu na zároveň zničenie amerického loďstva a aj na úspešné vylodenie. Do konfliktu by sa pravdepodobne zapojili aj ďalšie štáty na strane SŠA (Japonsko, Austrália). Asi aj na čínskej, ale tie krajiny nemajú také loďstvo, ktoré by mohlo výrazne nahnúť misky váh. A samotný Taiwan by sa tiež bránil a nemá zanedbateľnú obranu.
   Dúfam však, že nebudem svedkom mojich teórií.

  • gotroch  - dňa 26. 05. 2022 o 09:50

   SSA tam maju zakladne, Cina 1000 km pobrezia s velkymi mestami. Vzhladom na hypersonicke zbrane, kde je Cina dekadu pred SSA, by zrejme americke lode v okoli Taiwanu neprezili par hodin. Nehovoriac o tom, ze Cina by nemusela utocit z mora (namorna bitka) ale skludom by na lode strielala (masivnou palbou) raketami z pobrezia. V pripade „maximalneho“ ale stale konvencneho boja ma Cina k dispozicii 1.4 miliardy ludi blizko bojiska… Co sa ekonomiky tyka, v DPH SSA predbieha Cinu, ale je potrebne si uvedomit, ze sa jedna o nafuknuty sektor sluzieb (raz vyrobeny Windows sa miliardu krat preda). V priemysle ma uz Cina velmi vyrazny naskok.
   .
   https://globalupside.com/top-10-manufacturing-countries-in-the-world/
   .
   V pripade vojny je priemysel najdolezitejsi. Otazka kvality a vyvoja zbrani… neviem posudit. Ale urcite na tom Cina zle nebude a urcite nie je odkazana na kopirovanie.
   .
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_scientific_and_technical_journal_articles

  • gotroch  - dňa 26. 05. 2022 o 10:02

   HDP

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.