16 komentárov

 1. Števo  - dňa 24. 05. 2022 o 13:42

  Nejde to dobrým smerom. Stále sa prilieva olej do ohňa v už aj tak dobre rozkurenom kotli. Ja by som aj súhlasil, len je to myslené aj na obnovu Mariapolu, respektíve časti, ktorú ovláda Rusko (v súčasnosti cca 125.000 km2), alebo iba zvyšná časť Ukrajiny? Nech sa ten majetok zhabe, ale použije sa na obnovu aj tých častí, ktoré teraz okupuje Rusko.

 2. údiv  - dňa 24. 05. 2022 o 10:51

  Záujemcom o osvietenie súčasné názory J.K. Galbraitha:

  https://www-ineteconomics-org.translate.goog/perspectives/blog/the-dollar-system-in-a-multi-polar-world?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=wapp

  • údiv  - dňa 24. 05. 2022 o 10:54

   Možný záver…. Prichádza duálny systém
   Predbežným záverom je, že finančný systém založený na dolároch, pričom euro vystupuje ako mladší partner, zatiaľ pravdepodobne prežije. Pre krajiny, ktoré Spojené štáty americké a Európska únia považujú za protivníkov, ktorých je Rusko v súčasnosti hlavným príkladom – a pre ich obchodných partnerov, však bude vyčlenená značná časť mimo dolára, mimo eurozóny. Čína bude pôsobiť ako most medzi týmito dvoma systémami – pevný bod multipolarity. Ak by sa prijali podobné tvrdé rozhodnutia v súvislosti s Čínou, stalo by sa možné skutočné rozdelenie sveta na vzájomne izolované bloky, podobné najchladnejším rokom studenej vojny. Dôsledky pre západné ekonomiky v ich súčasnom stave závislosti od euroázijských zdrojov a čínskej výrobnej kapacity by však boli mimoriadne strašné,

 3. Helena Marková  - dňa 24. 05. 2022 o 10:20

  Od našich nepríčetných vládnych politikov sa nič iné nedá čakať. Ale musím sa priznať, že som si myslela, že ich hlúpe nápady už nemôžu byť hlúpejšie, ale som sa mýlila. Pomaly každý deň „prekvapko“ …

  • údiv  - dňa 24. 05. 2022 o 11:03

   Nadčasová
   .
   Katastrofa
   ľudia milí
   čo sme komu urobili ?
   .
   Bezmocní sme
   a žiadna páka
   na vládnuceho
   .
   hlupáka

 4. gotroch  - dňa 24. 05. 2022 o 09:48

  Tento medzinarodny politicky aktivizmus a premotivovanost nasich predstavitelov mi vadi. Som presvedceny, ze je v rozpore tak s volou ako aj zaujmami vacsiny obyvatelstva.

 5. Mates  - dňa 24. 05. 2022 o 09:20

  Slovensko chce!? Už by bolo načase začať pomenúvať veci pravým menom. Takmer nič z toho, čo tu táto mrzká lúza predvádza za posledné dva roky, takmer nikto príčetný nechcel a všetci by si vydýchli, ak by čo najskôr ťahali kadeľahšie.

  • hominem  - dňa 24. 05. 2022 o 09:38

   Vydychli by si len ti, ktorych zamyslenie nedociahne k alternative.
   Okrem toho este fanusikovia smerackej mafie (ci uz tej originalnej alebo rebrandovanej), Progresivneho Slovenska a LSNS a jej odnozi a derivatov.
   Neviem ci toto je zrovna ta pricetna cast obyvatelstva.

   Jednoducho to, ze je nieco zle ani zdaleka neznamena, ze to nemoze a nemohlo byt ovela horsie. Zvlast, ked su zname alternativy a s tymi alternativami uz su skusenosti.

  • Helena Marková  - dňa 24. 05. 2022 o 10:21

   Mates, vystihli ste to.

 6. František  - dňa 24. 05. 2022 o 08:53

  Slovensko žiada? … žiadajú to volení zástupcovia, pár zástupcov, no neviem či na toto majú mandát. O takomto niečom vo voľbách nebola reč. Veď vojnu nikto netušil a práve preto osobné iniciatívy sú trochu za čiarou. Na takýchto činoch vôbec nie je spoločenská zhoda, preto je to aj na hrane demokracie. … Smrdí to žiadosťou niekoho aby SR žiadalo, aby vykonalo špinavú robotu. …

  • PSx  - dňa 24. 05. 2022 o 09:32

   +1

 7. majo  - dňa 24. 05. 2022 o 08:40

  Rovnako habali majetok zidov cez 2.sv. vojnu a tiez bolo vela zidovskych pogromov, lebo zidia okradali ludi. Dnes je to odsudzovane, neexisuje previnenie naroda, ktore by to umoznilo. Je to rovnako ako vojna do neba volajuci hriech.

 8. Olivia  - dňa 24. 05. 2022 o 08:26

  je to smutne ze sa Slovensko miesa medzi 3 pobaltske staty a vlastne presadzuje znarodnenie , ak by to nahodou preslo nikto ani z azie uz nebude obchodovat v dolaroch ci eurach ani si odkladat peniaze ci majetok na uzemi EU lebo sa utvori precedens ze ked sa v EU zmeni vedenie clovek ci stat moze zo dna na den o vsetko prist. Nejaki ruski oligarchovia su mi sumafuk ale takymito hlupymi navrhmi sami robime z eu nedolezitu a nezaujimavu nulu v celosvetovom kontexte. a to len zo zaslepenia nenavistou. takym velkym zaslepenim ze uz ani nechceme urovnat konflikt iba znicit nepriatela. to vacinou nie je dobra taktika a som smutna ze sa slovensko do toho takto pusta po hlave. mame velmi neskusenu a naivnu administrativu v zahranicnej politike.

  • Liptak  - dňa 24. 05. 2022 o 19:19

   Olivia, v zahranicnej politike máme agenta a zvyšok sú zväzáci , ktorí chcú patriť k young global leaders. Keď Matovič doviezol Sputnik, lebo ĺud to chcel, agent pod vedením istej veĺvyslankyne v prezidentskej záhrade zorganizovali prevrat a Maťko dostal MF kde sa môže hrať a stal sa z neho definitívne šašo už aj pre svojich voličov.
   Zväzák Edko už ani nevie kde je sever.Vodia ho po konferenciách, potĺapkávajú a odovzdávajú manuály – do volieb pozavierať opozíciu, zaviesť korešpodenčné hlasovanie a vytvoriť koalíciu Národného frontu.Proti búriacemu obyvateĺstvu sme vám už poslali mierové jednotky. Z tejto submisívnosti sa dostaneme už len rozpadom USA( tak ako kedysi ZSSR), dúfam, že to nebude trvať 20 ale už len 2 roky – začína to nedostatkom detskej výživy.

  • Cajca  - dňa 26. 05. 2022 o 02:13

   Liptak, tlieskam👏👏👏
   Davno som sa tak nezasmiala🤣😅. Vystizne zhrnutie nasich pomerov👍

 9. Palo Satko  - dňa 24. 05. 2022 o 08:22

  Ozvali sa taki, čo v Rusku nič nemaju. Rusko prijme recipročne opatrenia a zhabe zapadne aktiva. Takže naše blbnutie zaplatia ako vždy Nemci. To som zvedavy do kedy to bude Nemcov bavit.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.