20 komentárov

 1. ribka  - dňa 24. 05. 2022 o 14:31

  KTO vlastne má právo sem písať blogy v HYDE PARKU? Viete niekto?

 2. T.  - dňa 24. 05. 2022 o 12:21

  Čítajúc som dostal chuť p. Rybníčkovi pripomenúť, ako mestá a obce (MaO),ktoré sú teda bližšie k ľuďom, roky oberali cirkevné školy o peniaze. A diskriminovali tak deti, rodičov a učiteľov týchto škôl, ktoré fungovali len vďaka obetavosti jednotlivcov. Kde mali brať tieto inštitúcie na rozvoj či lepšie platy? Prečo MaO nebrali školám, kt. zriaďujú? Ba dokonca diskrimináciu ešte zväčšovali, keď svojim pridávali (napr. dotáciami na rekonštrukcie-ale len svojim)? Lebo jedným mohli zobrať a druhým mohli dávať… Lebo sú bližšie k ľuďom…
  Lepšie vedia, na ktorý chodník (pred voľbami) peniaze použiť, načo by ich dávali školám tak, ako logika a morálka káže – predsa boli to peniaze na chod škôl (nerobili to všetky samosprávy samozrejme). A ako sa bránili, keď túto nespravodlivosť nedávno parlament naprával.

  P. Rybníček sa však tejto veci dokonca sám dotkol a ešte ju otáča v prospech svojich argumentov. FUJ.

  • [email protected]  - dňa 24. 05. 2022 o 13:51

   Keď ich niekto oberal o peniaze, boli zo vlada a parlament. Ti prijimaju legislativu a nie mesta a obce. Zaroven zo zakona bolo dane, coho zriadovatelom su mesta a obce a cirkevne skoly a skolky to neboli. Ale chapem, ze netusite, ako funguje stat a je logicke, ze vinnika hladate v tom, kto je Vam najblizsie. A to su starostovia a primatori. Tu sa bavime o tom, ze obcania, teda aj Vy, chcete od nas co najlepsie sluzby a co najviac dotacii a je Vam jedno, odkial na to zoberieme. To je take egosticke. Dolezite, ze ja som ok, ostane ma nezaujima.

  • ribka  - dňa 24. 05. 2022 o 14:05

   IMHO obce žijú primárne z podielových daní: tie dostávajú s koeficientom podľa počtu detí v obci, škôlok, voľnočasových zariadení, … tento balík vedenie obce rozdelí podľa ľubovôle: alebo zvýši plat primátorovi, zavedia 4 kráľovsky platených viceprimátorov, aby primátor mohol zároveň vládnuť aj v parlamente, zazmluvbí spriatelených právnikov a športové kluby, … alebo podporí cirkevné MŠ, ZŠ, CVČ, … preto je to „samo-správa“
   alebo to tak vari nie je?

  • T.  - dňa 24. 05. 2022 o 14:27

   Iste, bol to parlament Ficovej vlády, ktorý vtedy zmenil to, že MaO museli dávať minimálne 88% toho, čo dávajú svojim, aj cirkevným (v Bratislave sa vraj aj o tých 88% pravidelne museli naťahovať). Viac MaO nemuseli, hoci MOHLI. A morálne aj mali, lebo tie peniaze boli na školy a škôlky.
   A tak sledujúc svoje záujmy MaO brali deťom a učiteľom v cirkevných školách a škôlkach a financovali si iné projekty a priority. Ja to chápem, len sa potom neoháňajte subsidiaritou (aka MaO sú bližšie k ľuďom, a preto pre nich vedia lepšie pracovať ako štát), pretože MaO tiež využívali svoju úroveň panovania v neprospech detí, rodičov a učiteľov a v prospech svoj.

  • ribka  - dňa 24. 05. 2022 o 14:31

   T. – odkiaľ to všetko vieš? Si zo ZOMOSu?

 3. [email protected]  - dňa 24. 05. 2022 o 11:35

  Ribka, zle tušíte. Nikdy nekandidoval do parlamentu zo žiadnou stranou. Skúste niečo iné. Toto Vám nevyšlo.

  • ribka  - dňa 24. 05. 2022 o 13:45

   kde tvrdím, že ste kandidoval? prvý krok je dostať sa na kandidátku- na zvoliteľné miesto. S koľkými stranami a hnutiami ste rokovali? 😉 Aj TOSKU zapriete? Ale vážim si Vašu otvorenú a promptnú odpoveď.

  • ribka  - dňa 24. 05. 2022 o 13:47

   PS vitajte tu. Mali ste kliknúť na „Odpovedať na komentár“, aby ste zachovali nádväznosť na status, ktorý komentujete.

 4. Helena Marková  - dňa 24. 05. 2022 o 10:14

  Preferovala by som namiesto Anka Anna. Anka je veľmi familiárne a tento článok je vo verejnom priestore.

 5. DD  - dňa 24. 05. 2022 o 00:34

  1….Toto je zmysluplná petícia za zmenu volebných obvodov v súčasnosti a vie priniesť k nám viac konzervatívnej politiky parlamentných pokrikov bližšie ľuďom ak bude úspešná a aj to referendum…:
  https://www.zmos.sk/peticia.html
  V Bratislave nepodpíšu a dnešným politickým stranám nevyhovuje a nedivme sa prečo. Prináša aspoň ďalej miere susedsku, krajanskú zodpovednosť, bez ohľadu na stranu ste zvolený zástupca, nie hlasovací panáčik, ktorý nked buď poslušný spraví sa z neho morálny vzor v kampani a dostane sa zas na kandidátku…
  2. Rodina je najväčší nepriateľ totalitných režimov, ale jej rozvrat vie spôsobiť pád týchto režimov. Keď deti udávajú rodičov ako Pavlík Morozov, nemusí mať štát dostatok opatrovateľov pre deti a väzniteľov… a môže strácať kontrolu čo z nich vyrastie…

 6. ribka  - dňa 23. 05. 2022 o 22:03

  „cesta k takto dobre spravovanému štátu vedie cez silné mestá a obce, ktoré sú základnou jednotkou každého štátu.“ – to naozaj?? my sme sa učili, že Rodina!

  • Petoo123  - dňa 24. 05. 2022 o 06:49

   Asi tak. Pán Rybníček to myslí určite dobre, len už po toľkých rokoch v jednej funkcii je, zdá sa, zacyklený v tématike, aj keď v niečom môže mať pravdu.

  • ribka  - dňa 24. 05. 2022 o 10:32

   zacyklený isto nie je: veď do parlamentu už skúšal ísť tuším s každou stranou 😉 ani vlastná nevydala …

  • Petoo123  - dňa 24. 05. 2022 o 16:42

   @ribka: zacyklený som myslel v tej komunálnej, mestskej politike.

 7. majo  - dňa 23. 05. 2022 o 19:55

  Presne to z coho si robili srandu ked chcel vytvotit stranu a zmenit uzemno spravne clenenie, a vebne obvody. Len toto si zapametali novinari. Pritom islo hlavne o presunutie pravomoci a financii nizsie na uzemne celky a obce. To sa zamestnavatelom novinarov a zadavatelom reklam v novinach nepacilo. Preto Rybnicka zosmiesnili, lebo by prisli o velkost balika peniazi, ktory parlament a vlada rozdeluju.

  • Knieža Myškin  - dňa 24. 05. 2022 o 00:02

   otazku zmeny volebneho systemu mali oddelit od inych systemovych zmien – a to zial neurobili

 8. Peter  - dňa 23. 05. 2022 o 18:52

  Riso, Riso… Slovne spojenie „konzervativni politici“ a vyraz „OLANO“ spolu v jednej vete? Nie, nic take neexistuje. Konzervativny politik bol W. Churchill, R. Reagan, pripadne B. Johnson. Ti tupi populisti a insitni krestanski aktivisti, co nerozumeju rozdielu medzi DPH a HDP su karikaturou konzervativnej politiky, urazkou zdraveho rozumu a dobreho vkusu. Oznacovat ich za konzervativcov je hoax, pripadne zlomyselnost cervenych medii.

  • Romata  - dňa 24. 05. 2022 o 06:04

   Presne pomenovane

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.