6 komentárov

 1. Du bist was du isst  - dňa 19. 05. 2022 o 17:39

  Každému musí byť predsa jasné, že analytik Ižip má pravdu – rafinéria si na svoje príde a peniaze z novej zdane sa na konci získajú jedine ďalším holením oviec, v tomto prípade vodičov. Takto to zákonite dopadne, keď chlap, ktorému financie spravuje manželka – citujem: „lebo tomu ja nerozumiem“ – dostane na hranie financie celej republiky. Ale až potom, keď sa všetci mohli presvedčiť, že ako premiér stojí za guľové… Kde sa zobrala tá viera, že na novom poste bude robiť niečo iné ako doteraz?

 2. Kvapalna_Demokracia  - dňa 19. 05. 2022 o 16:25

  Podľa mňa sa teraz Matovic skrabka po tej geniálnej hlave a huta, prečo ceny neklesli, keď zaviedol dodatočné zdanenie ropy.

  Veď len blázon by cakal iný výsledok.

 3. Mišo Lehocký  - dňa 19. 05. 2022 o 16:15

  No nie je pôvabné?
  Plniť štátny rozpočet daňou z ropy, ktorú chceme stopnúť, daňou ktorú dorovnáme my občania stále vyššou cenou pohonných hmôt, daňou, ktorú Matovič potrebuje na jeho šialené nápady.
  Našťastie pán Heger povedali, že je to síce komplikované, ale rozhodne ideme správnym smerom a už existujú na to aj dôkazy a raz ich uvidíme!

 4. František  - dňa 19. 05. 2022 o 12:55

  A prečo cena stúpla?

  Spýtajte sa priamo majiteľa pumpy následne rafinérie, ak stúpla aj tam.

  Lenže väčšina novinárov sa nespýta a priamo obviní istých politikov. …. možno práve o to išlo.

 5. Peter  - dňa 19. 05. 2022 o 12:05

  Na začiatku bol problém vysokých cien pohonných hmôt, ktorý sa nemilo dotýka každodenného života nielen automobilistov a prepravcov, ale v podobe premietnutia dopravných nákladov do cien produktov a služieb sa prejavuje u všetkých vrátane cyklistov a dôchodcov.

  Potom prišla iniciatíva premiéra financií, ktorý sa to podujal riešiť a ľuďom „pomôcť“.

  Skončilo sa to štátnym zásahom, ktorý síce ceny PHM nezníži a nikomu nepomôže, ale aspoň zvýši mieru štátneho prerozdeľovania a jedného z najväčších daňových prispievateľov štátu motivuje k daňovej optimalizácii a outsorcingu niektorých služieb tak, aby sa výnosy zdaňovali mimo SR.

  Brilantné!

 6. Seven Zero  - dňa 19. 05. 2022 o 11:48

  Ako to bolo? Viac zalezi na pohlade z oci do oci a slove..

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.