11 komentárov

 1. Palo Satko  - dňa 19. 05. 2022 o 07:53

  Takže ženy si daju predpisat liek na myomi, aby ušetrili na antikoncepcii? To naozaj autor nemôže mysliet važne. Vlastne môže, človek ktory považuje ženy len za nadoby hriechu si ani nič ine nemôže mysliet.

  • Milada  - dňa 19. 05. 2022 o 13:51

   Palko, Vy ste tú myšlienku, že Chromík považuje ženy len za nádoby hriechu odkiaľ, prosím Vás, vzali? Vycucli ste si ju z prsta, že? Však on sám má s vlastnou manželkou (tuším štyri) deti. Som presvedčená, že o nádobu hriechu by Chromík nezakopol. Nie že by som bola jeho fanúšikom, ale máte skreslené predstavy o veriacich chlapíkoch a ich vnímaní žien.

  • Palo Satko  - dňa 19. 05. 2022 o 14:21

   Pani Milada, to že ona ma manželku ešte neznamena, že zjavne pochybuje o moralnosti inych žien. Lebo vytykat inej žene antikoncepciu je nemoralnost, ale mam po ruke aj onakvejšie slovo. Každy mame pravo na svoj vlastny život a pri tom by sme mali dodržiavat zakony. Tie v zakonnikoch, lebo tie božie su všelijake. Schvalne pišem božie s malym b, lebo aj v našej krajine su vyznavači rôznych aj nekrestanskych naboženstiev a nikoho ani len nenapadne vyhlasovat ich zasady za zaväzne pre spoluobčanov. Takže ak občan, muž alebo žena dodržiava zakony, nikto nema pravo mu na zaklade svojho naboženskeho presvedčenia v niečom branit, alebo ho ostrakizovat. A čo uplny suteren, je niekoho podozrievat, že nejaky liek uživa pre jeho vedlajšie učinnky.

  • gotroch  - dňa 19. 05. 2022 o 19:59

   „vytykat inej žene antikoncepciu je nemoralnost“
   .
   Konkrétne pri hormonálnej antikoncepcii jestvuju dobré dôvody veriť, že viac či menej zriedkavo takáto antikoncepcia pôsobí až po počatí a teda zabíja novovzniknutý ľudský život (nie je antikoncepciou ale metódou ranného potratu) . Toto kritizovať je úplne oprávnené.

  • Palo Satko  - dňa 20. 05. 2022 o 06:51

   Asi by sme nemali puštat do debaty založenej na na „da sa verit, že viac či menej zriedkavo“. A vôbec by sme nemali „prežuvat“ temu, z ktorej už diskuteri davno „vytriasli dušu“ na Postoji.

  • gotroch  - dňa 20. 05. 2022 o 08:16

   https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10693729/

  • Palo Satko  - dňa 20. 05. 2022 o 08:29

   Gotroch asi je medzi mami zasadny rozdiel v postoji k antikoncepcii a k interrupciam. Nema zmysel si tu niečo vykladat. Mna zaujal ten prečudesny spôsob myslenia autora namiereny proti hradeniu nejakeho lieku z verejnych prostriedkov, len preto, že jeho vedlajšim učinkom je antikoncepcia. Citujem jeho tvrdenie: „Vôbec sa preto nebavme o tom, či sa to bude zneužívať pre antikoncepčný účinok zadarmo. Bude!“ osobne si myslím, že je to vulgarna zlomyselnost nielen voči ženam, ktore liek potrebuju na ine ochorenie, ale aj voči lekarom, lebo ich už dopredu zaraduje medzi zloduchov, ktori nelečia ale obabravaju nas všetkych o peniaze za lieky.

 2. majo  - dňa 18. 05. 2022 o 23:53

  Staci napisat jednu vec preco z Zfleku krestania Matovic a Heger neovolaju Lebvarskeho. Lebo Sas hrozi odchodom z vlady. A toto sa deje dokola.

 3. kim  - dňa 18. 05. 2022 o 19:25

  Áno, ale indikačné obmedzenie je stanovené veľmi široko a pri zabránení zneužívania nám nepomôže, pretože v skutočnosti myómy má veľmi vysoké percento žien. Po druhé nikto nebude kontrolovať gynekológov, či to skutočne bolo odôvodnené.

  Preto je dôležitá cenotvorba, aby priestor na zneužitie nebol, lebo inak zaplačeme nad tým, koľko to bude stáť a koľko zaplatíme za našu hlúposť.

 4. Jana_B  - dňa 18. 05. 2022 o 18:13

  Malo by to mať indikačné obmedzenie. To znamena že to bude môcť gynekológ predpisovať len pri tejto diagnóze a nie ako antikoncepciu. Ak to lekár urobí (napíše fiktívnu diagnózu myom maternice) je to podvod z jeho strany. Nehovorím že sa to nedeje, ale nemyslím že sa toto sa nejakym zákonom ovplyvniť.

  • kim  - dňa 18. 05. 2022 o 19:25

   Áno, ale indikačné obmedzenie je stanovené veľmi široko a pri zabránení zneužívania nám nepomôže, pretože v skutočnosti myómy má veľmi vysoké percento žien. Po druhé nikto nebude kontrolovať gynekológov, či to skutočne bolo odôvodnené.

   Preto je dôležitá cenotvorba, aby priestor na zneužitie nebol, lebo inak zaplačeme nad tým, koľko to bude stáť a koľko zaplatíme za našu hlúposť.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.