4 komentáre

 1. gotroch  - dňa 19. 05. 2022 o 12:55

  „so silnými bolesťami počas menštruácie“
  .
  Vidno ako su v Spanielsku pozadu. Uz sa hovori „womenstruacia“, kto hovori „menstruacia“ strka aj do naintimnejsich zenskych zazezitosti muzov (cize prevdepodobne nenavidi zeny).

 2. Petoo123  - dňa 19. 05. 2022 o 08:51

  Neviem, či je to návnada, ale v každom prípade je to článok, ktorý do celospoločenského média patrí a v zásade nevidím nič zlé na tom, ako je napísaný.
  Snáď mi do očí udrelo to časté používanie „osôb“ namiesto žien, dievčat, ale chápem, že to, žiaľ, nie je výmysel autorky…

 3. Mengistu  - dňa 19. 05. 2022 o 08:48

  Bolo by to super s menštruačného voľnom, je totiž pre všetkých…ak to napríklad nejaký chlap preženie s chlastom, počas trvania opice sa vyhlási za ženu ktorej nastali menštruačné bolesti, hoci aj fantomove…😏

 4. Jolana Čuláková  - dňa 19. 05. 2022 o 08:08

  Tento text je peknou návnadou pre diskutujúcich, aby sa rozohnili nad „menštruačnými“ novinkami v Španielsku. Evidentne však táto téma málokoho dnes na Slovensku vyrušuje. Alebo je to možno samotným textom, ktorý je napriek svojej prvoplánovej lojalite tvrdo namierený proti podobným krokom jednotlivých vlád, slovenské mimovládky nevynímajúc.
  Chápem, že Štandard je konzervatívnym antimaintsreamom a tak takéto texty sú povinnou jazdou.
  Osobne vôbec nemám problém s podobnými zákonmi, otázkou je ich používanie a implementácia v praxi a prijatie alebo neprijatie „pospolitým ľudom“. Štát si totiž stále viac uzurpuje právo rozhodovať o ľuďoch a rozdeľovať ich práva a povinnosti podľa toho, či sú muži alebo ženy, aj keď paradoxne to vyzerá, že ide o pomoc a uľahčenie života svojim obyvateľom a zbližovanie pohlaví.
  Problém nie je v štáte, ale v ľuďoch, ktorí dovolia, aby si štát robil čo chce.
  Ale to sme už niekde ďalej ako iba pri menštruačnom voľne a tampónovej dani. 🙂

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.