2 komentáre

  1. Peter  - dňa 16. 05. 2022 o 10:35

    Niekto tú obžalobu napísať musel a Kováčik to byť nemohol. Je teda jasné, že v deň, kedy si Kováčik spis zobral, už bola napísaná minimálne z podstatnej časti. Otázka, či ju Ľalík naozaj mal pripravenú a Kováčik ju „zaňho“ podpísal, je pomerne jednoduchou otázkou Ľalíkovej svedeckej výpovede. Z toho, ako od prípadu bočí až z toho ochorel je zjavné, že by najradšej s celou vecou nič nemal, takže asi ani do svedectva sa hrnúť nebude.
    Prax prokurátorov, kedy kolega podpíše obžalobu „v zastúpení“, nevyvracia Kováčikove tvrdenie: on z titulu svojej funkcie o žiadne poverenie na zastúpenie žiadať nemusel. Táto časť obhajoby („len som podpísal čo pripravil kolega Ľalík“) znie dôveryhodne. Na druhej strane však samozrejme nevysvetľuje, prečo bolo potrebné sa tak ponáhľať . Tam treba vysvetlenie hľadať medzi 4 písmenami tvoriacimi názov jednej softwarovej firmy.
    Konšpirátor by povedal, že keď Ľalík nebol ochotný spraviť čo od neho „dobrí“ chceli, tak bolo treba takto.

  2. majo  - dňa 16. 05. 2022 o 08:09

    Kedysi na nitky tahali Ficovi ludia a toto vypada ako priznanie sily byvaleho nepriatela Esetu a jeho strany PS. Teda Kovacikov prestup do kosiara Esetu a PS.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.