8 komentárov

 1. majo  - dňa 12. 05. 2022 o 20:30

  Rusi budu musiet v IT viac investovat a co sa tyka polovodicov maju trochu problem, lebo cinske nie su take spolahlive. Myslim ze zapad znova vytvara studenu vojnu. Otazka je ze ak sa Cina biac oddeli od zapadu, moze mat zapad obrovske problemy, vsetko dost zdrazie. Samozrejme aj Cina by mala problrmy, kam s vyrobenym tovarom. Uvidime ako sa to vyvrbi.

 2. Mates  - dňa 12. 05. 2022 o 16:59

  Brilantný ťah od EU, vymeniť závislosť od spoľahlivého a lacného dodávateľa za závislosť od stredovekých arabských diktatúr sponzorujúcich radikálny islam a terorizmus po celom svete. To nevymyslíš.

  • gotroch  - dňa 12. 05. 2022 o 17:51

   A hlavne, podľa toho čo sa v článku píše, zavedením sankcií financujú Putinovo vraždenie na Ukrajine… ale to im nevadí. Predstava, že o ruské suroviny nebude záujem je smiešna, ekonomicky rastúce najľudnatejšie štáty krajiny planéty sankcie nezaviedli. Je to otázka času pre dobudovanie chýbajúcej infraštruktúry.

 3. Palo Satko  - dňa 12. 05. 2022 o 15:23

  O šefke dnešnej EU prehlasili, že ked bola ministerkou obrany Nemecka, že ani Žukov tak nedoničil Wehrmact ako ona dokaličila Bunbeswehr. S EU jej to tiež ide naramne.

  • Romata  - dňa 12. 05. 2022 o 20:03

   A preto je šéfkou EU. Povedal by som, že analógia s nekvalifikovanymi proletarskymi kadrami. Ked nieco dodzubes, tak ta vykopnu vyssie.

 4. Milan  - dňa 12. 05. 2022 o 12:29

  Z toho vidieť, ako sankcie fungujú. Všetci chudobnieme, zatiaľ čo Rusi si mastia vrecká ešte viac, ako predtým. A ešte aj na vojnu majú viac peňazí.

  To nevymyslíš, to je život a sankcie v rukách debilov.

  • gotroch  - dňa 12. 05. 2022 o 12:51

   S tymi sankciami by to bolo az usmevne, keby to nesvedcilo posune k iracionalite v nasej spolocnosti. Sankcie nikdy nikde (!!) nefungovali a predsa sa stale pouzivaju. Kde pomohli zvhnut vladu? V Koreii? Na Kube? Irane? Kde ozobracili bohatych?? Kde a kedy pomohli zastavit vojnu? Zavadzanie sankcii je jeden z najcudesnejsich krokov, kde vec, ktora nefungovala 100 krat sa robi 101 krat. Robime to iste a ocakavame iny vysledok. Vsetko na com su sankcie zalozene je pojem „trestanie Ruska“, ktory ale nikto nevie rozmenit na drobne. Pocas sankcii Sev. Korea vyrobila jadrove bomby a rakety, ktore dostrelia do ameriky… A Sev. Korea je oproti Rusku trpazlik (poctom obyvatelov, prirodnym bohatstvom ale zrejme aj technologicky). Mimochodom najvyssy narast produkcie psenice v Rusku bol okolo roku 2014, ked boli zavedene sankcie za Krym.
   .
   https://www.indexmundi.com/agriculture/?country=ru&commodity=wheat&graph=exports
   .
   Mozno im paradoxne sankcie pomozu rast.

  • gotroch  - dňa 12. 05. 2022 o 13:02

   Dobra animacia nizsie na
   .
   https://www.aljazeera.com/news/2022/2/17/infographic-russia-ukraine-and-the-global-wheat-supply-interactive
   .
   Momentalne je zaostavanie v IT dovod na vysmech (procesor Elbrus a pod…, tak ako vzdy zo strany Zapadu). Mozno budu sankcie impulzom na pokrok aj v tejto oblasti.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.