5 komentárov

 1. DD  - dňa 12. 05. 2022 o 08:47

  „Imigrácia…,často pritiahne podnikavych ľudí.“ To často nie je na mieste. Imigráciu priťahujú hlavne sociálne dávky a výzvy politikov… Pokiaľ si krajiny nemajú šancu vyberať kto príde a nevedia ovplyvniť či pre nich bude imigrant ekonomickým prínosom, stáva sa skôr, že zaťažuje systém a oslabuje príjmy a vlastne konkuruje najnižšej príjmovej skupine domácich obyvateľov… nehovoriac o kultúrnej neprispobivosti niektorých skupín vytvárajúcich getá ako vo Francúzsku, Belgicku, Nemecku, Švedsku…( Thilo Sarrazin, Renaud Camus,…)

 2. Milada  - dňa 12. 05. 2022 o 08:47

  Fú, parádne čítanie na podklade parádnej skutočnosti. Len mi je ľúto, že pán sťahuje vývojové centrum do Viedne. Nedá sa s tým niečo robiť?

 3. Ekonóm  - dňa 12. 05. 2022 o 08:35

  Súkromné podniky, podnikatelia, sú ťažné kone ekonomiky. Len fungujúci trhový mechanizmus môže uživiť 430 000 zamestnancov verejného sektora na Slovensku. Vážme si ich, berme si od nich príklad. Pán Gevorkyan je excelentný človek s dobrým a pokorným srdcom.

 4. Jolana Čuláková  - dňa 12. 05. 2022 o 08:02

  Nerozumiem tomuto článku. Ospevuje nejakého gruzínskeho prisťahovalca z Ukrajiny, ktorý sa etabloval v slovenskej Banskej Bystrici.
  Počas čítania mi stále vŕtalo v hlave, aká bude pointa. Hm. Nijaká. Dokonca autor správne poznamenal, že takýchto príbehov je množstvo.
  Ja by som dodala, že aj takýchto jalových textov je dnes veľké množstvo a bez lístka sa ani vietor nepohne.
  Premýšľam, či tento super podnikateľ, ako ho autor vykreslil, nie je tichým podporovateľom Štandardu alebo aspoň či by nemohol v budúcnosti byť, keď mu urobili takúto „peknú“ reklamu. 🙂

  • Pavol Minárik  - dňa 12. 05. 2022 o 14:05

   Treba čítať pozorne. Majiteľ firmy je pôvodom Armén, nie Gruzínec. Úspešných podnikateľských príbehov je množstvo. Tento som vybral preto, že sa o ňom teraz viac hovorí v Česku a ide o prvú slovenskú emisiu na pražskej burze. A vôbec v (strednej) Európe nie je zvykom chodiť si po kapitál na burzu, aj v Prahe je IPO ako šafranu. Myslím, že je to zaujímavé. Či pán Gevorkyan podporuje alebo bude podporovať Štandard , to neviem. Podľa vašej logiky sa zrejme vrhol na podporu širokého počtu najmä českých médií, ktoré o jeho firme v poslednom období napísali.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.