7 komentárov

 1. DD  - dňa 08. 05. 2022 o 15:23

  Všimnite si napr. vetu : „Blogera teraz údajne prevezú do Madridu, kde sudca rozhodne o jeho vydaní na Ukrajinu. “ Znie to ako veta cez Google translator a nie jediná…Tá formulácia ako keby hovorila o tom, že už sa vie ako sudca rozhodne ináč by jej druhá časť mala byť formulovaná napr.: …kde sudca rozhodne o tom či ho vydajú na Ukrajinu.
  Hlavne zadržať niekoho, keď neporušil zákon konkrétnej krajiny nie je úplne v súlade s právom a dôvod sa neuvádza… Európska únia ani jednotlivé krajiny ešte neimplementovala Ukrajinský právny poriadok za svoj pokiaľ viem…

 2. Števo  - dňa 07. 05. 2022 o 11:16

  Že ho zadržali ok, majú na to právo, ale vydať ho na Ukrajinu v súčasnej dobe je trocha cez hlavu, nakoľko jednak tam nema žiadnu garanciu spravodlivého súdneho procesu a ešte predtým môže prísť o život. To nie je v poriadku. Netvarme sa, že ak je Ukrajine vo vojne môže všetko a neplatia žiadne právne garancie a inštitúty. Na to by si EU mala dať pozor. A na to by mala myslieť aj slovenská vláda. Lebo všetko má svoje medze. V súčasnej dobe Ukrajina nie je krajina kde by sa mali vydávat osoby, navyše za svoje názory.

 3. Mates  - dňa 07. 05. 2022 o 09:40

  Už nám to pekne hnedne aj na demokratickom západe. Len tak ďalej.

 4. halo  - dňa 07. 05. 2022 o 09:40

  Sloboda slova…., nie vsak pokial ide o politicke zaujmy…

 5. Seven Zero  - dňa 07. 05. 2022 o 06:56

  Jeden by si pomyslel ze krajina tazko skusana vojnovym konfliktom ma uplne ine starosti ako nahanat politickych oponentov v exile

 6. DD  - dňa 07. 05. 2022 o 01:01

  1.Na základe akého zákona spolupracuje Španielsko s Ukrajinskou tajnou službou tak, že im vydá odporcu politického režimu, tak demokratického ,že už rušia politické strany…? Vôbec nie je jasné čím sa bloger previnil voči španielskym zákonom svojou formou vlastizrady… To už si budú môcť dať priviesť každého politického odporcu…? Alebo to budú inak riešiť ako Stalin s Trockým.., veď to tak robia predsa iní?
  Aj keď to neprekvapí, v histórii sa to deje z početnejšimi skupinami…:
  https://hnonline.sk/prakticke-hn/9734-povojnova-genocida-kozakov-pod-dohladom-svetovej-demokracie

  • Milada  - dňa 07. 05. 2022 o 09:18

   Ad. 1. Španieli sú vďaka komplexu z frankovej diktatúry a zaostalosti, ktorú svojho času voči zvyšku západnej Európy zažívali, dnes jedni z najväčších (euro)hujerov. Premýšľanie, autonómny prístup sa tam dnes vôbec nepestuje. Žiadne previnenie voči španielskym zákonom (ako sa správne pýtate). Dnes udáva tón celej Európe Rambo v olivovom tričku a mikine z Kyjeva a väčšina hujerskej Európy mu leží pri nohách. Ak sa vravelo, že tretím Rímom bola kedysi Moskva, štvrtým je dnes Kyjev – na povel z Kyjeva padá na zadok hodná časť Európy a osobitne zakomplexované a hujerské štáty, medzi nimi Španielsko a Slovensko.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.