8 komentárov

 1. Hríbik  - dňa 14. 05. 2022 o 11:58

  Veľmi dávno som naposledy čítal taký skvelý rozhovor na vysokej odbornej i žurnalistickej úrovni. Ďakujem.

 2. Helena Marková  - dňa 06. 05. 2022 o 12:53

  Dobrý rozhovor.
  „Problémom je, že ak nie ste bežný človek, vaša os postupu zdravotníckym systémom je úplne iná a vždy bude o vás postarané. “ – takže ako vrcholoví komunisti za socializmu, však, páni demokrati, pani prezidentka, pán premiér … páni poslanci …

 3. Miroslav  - dňa 06. 05. 2022 o 07:51

  Tento pán lekár si konečne „užíva“ nedostatok personálu. Kde boli lekári , keď štrajkovali zdravotné sestry v r.2016 ? To už si radšej nespomína… Fico vtedy s Paškom verejne zastrašovali sestričky paragrafmi a rozbíjali protest 200€ príspevkami. Lekári boli zalezení v kúte, veď oni svoje dostali. A teraz nemá kto ošetrovať. Zoperovať a vyšetriť je len jedna časť liečby, bez rekonvalescenie, podávania liekov a následnej starostlivosti pacient z lôžka už nevstane.

 4. Barunka  - dňa 05. 05. 2022 o 11:57

  Mňa by zaujímalo,koho operujete?Veď ja sa nemôžem dostať ani ku všeobecnému,nieto k špecialistovi….už pár rokov….Všeobecný na telefón a špecialista-keď budem nocovať v čakárni,ani to mi nezaručí vyšetrenie….12 ľudí a ostatní odchod…..

  • [email protected]  - dňa 05. 05. 2022 o 14:49

   Všimnite si od kedy ( ráno) do kedy( popoludní) pracujú ambulantní lekári- špecialisti. Krátko po obede sú čakárne aj ambulancie prázdne, limity od poisťovne sú totiž vyčerpané, viac a dlhšie pracovať by znamenalo pracovať zadarmo. Limity takzvanej zdravitnej poisťovne, ktorá je v skutočnosti len rozdeľovňou s generovaním zisku a určovaním limitov. Preto sa nedostanete k špecialistovi. K všeobecnému to je trošku iný problém, ale ak sa nedostanete k nemu, je problém v ňom. Pretože on na Vás berie tzv kapitáciu je jeho povinnosťou Vás ošetriť ak máte zdravotné problémy. Alebo aspoň poslať k špecialistovi- a sme na začiatku kolotoča.

 5. Pioneer  - dňa 05. 05. 2022 o 11:27

  A keď podajú hromadné výpovede predavačky, bude to akoby zavreli nemocnicu?

 6. [email protected]  - dňa 05. 05. 2022 o 07:56

  Pre laikov zjednodušene:” keby nemocnica posielala štátu ( nie poisťovni) faktúry za energie, nástroje, prístroje, lieky, pomôcky, platy zdravotníkov a všetky náklady a vynechali sa zo systému zdravotné “ poisťovne” aj so svojimi budovami a nájladmi na ich prevádzku, služobnými automobilmy a telefónmi, mzdovými nákladmi na administratívu a platy a odmeny pre menežment a v neposlednom rade zisk poisťovní, neboli by sme síce trhoví, ale možno by sme prestali v nemocniciach vykazovať neustále straty a pritom by sme nerozprávali pcientom že nespĺňajú kritériá poisťovne napríklad na biologickú liečbu rakoviny kvôli veku. Viem kde sú úskalia- dalo by sa svojvoľne šafáriť v nemocniciach- ale nie som si istá že dnešný model “ zdravotných poisťovní” je ten najlepší na zabránenie šafárenia. Skôr by som povedala že poisťovne parazitujú na odvedených peniazoch a my sa tvárime že je to menežment.

  • Milsu  - dňa 05. 05. 2022 o 10:53

   Všetky inštitúcie sa správajú podľa „toku peňazí“. Tok peňazí určujú zákony, ktoré navrhujú a schvaľujú poslanci.
   Podľa zákonov ktoré boli pri vzniku zdravotných poisťovní by sa poisťovne správali ináč. Po Mečiarovom zmene zákonov nastala situácia, ktorá je dnes a máte pravdu že dnešný model by sa bez poisťovní nefungoval horšie.
   V konečnom dôsledku je to celé na „pravidlách hry“, čiže na zákonoch a vlastne na poslancoch.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.