3 komentáre

 1. [email protected]  - dňa 08. 05. 2022 o 14:44

  Na eutanáziu som si ( ako lekár) urobila názor keď ju ponúkali ( legálne) v Holansku známemu zomierajúcemu na rakovinu pľúc. Napriek tomu že sa trápil, odkladal ju dovtedy, kým ju nestihol a zomrel prirodzene. Túžba zomrieť aby sa človek netrápil je zlyhaním všetkých v dnešnej dobe možných a dostupných prostriedkov na zmiernenie utrpenia a povolenie eutanázie je krok mimo. Naopak, treba sprístupniť a použiť to čo použiť môžme a vieme, ale žiaľ, často sa práve toto zanedbáva.

 2. OmaM  - dňa 07. 05. 2022 o 19:56

  Smutne a desive , ze je to umoznene aj mladym ludom , ktori maju prechodne ´´ depku´´ takto sa odpratat zo sveta ….este cakam , ze im to budu niektori idioti ponukat ako riesenie , nie pracovat s ludmi ale zbavit sa ´´ problemu´´ . Kazdy, opakujem kazdy moze mat v zivote velmi tazke obdobie…ale to nie je definitiva a vzdy sa moze najst riesenie, pri dobrej voli sa aj najde . Svedci to o cynizme nasej civilizacie o tom chlade , ktory nas deli na vykonnych , uspesnych a looserov …vsetko je docasu, aj clovek sa vyvija v kazdom veku , za meniacich sa okolnosti . Je sprostost ´´ dat sa zabit´´ dobrovolne injekciou , ked este nevieme co nam zivot prinesie . Rodiny zomknite sa , priatelia budte tu pre priatelov , ludia objimite tych co to potrebuju a pomozte im…ani neviete ako neskor sebe pomozete.
  Skoda kazdeho zivota , ktory zhasne takymto hnusnym sposobom. Neviem si predstavit seba ako lekara, ktory asistuje v tomto pripade …..

  • Tuladlo  - dňa 07. 05. 2022 o 20:41

   Presne tak…kde sa podelo svedomie kekárov.?Ako môžu pokojne spávať a byť vnútorne stotožnení s vedomím,že odporúčajú smrť sociálne znevýhodneným?

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.