18 komentárov

 1. DD  - dňa 27. 04. 2022 o 13:05

  Musk a sloboda slova sú reči… naráža na politikov a otázka je jeho skutočný zámer…
  Musk drží vysoko nadhodnotenú firmu na burze svojimi bludmi už roky na cenách, ktorým nezodpovedá jej hodnota… Mení koňa…:

  https://www.zerohedge.com/geopolitical/eu-puts-elon-musk-notice-over-free-speech-plans-twitter
  Tesla položka P/E cena/zisk stojí za všimnutie:
  https://finance.yahoo.com/quote/TSLA?p=TSLA&.tsrc=fin-srch
  Zrovnajte s Ford:
  https://finance.yahoo.com/quote/F?p=F&.tsrc=fin-srch

 2. Mates  - dňa 27. 04. 2022 o 08:47

  Či už je jeho motivácia rýdzo finančná, alebo altruistická, ak v sieti twitter zruší cenzúru a oplzlé fact-checkerské praktiky, tak mu tlieskam. Som zvedavý, akým smerom sa to uberie a ako zareaguje deep state.

  • Démokritos  - dňa 27. 04. 2022 o 12:49

   Zruší akurát tak spam boty a od užívateľov bude vyžadovať identitu aj s fotkou, prípadne implantovaný čip do hlavy aby ich mohol ovládať z tých svojich družíc. A to všetko v mene slobody (za chrbtom s globálnou agendou ako správny odchovanec svetového ekonomického fóra, všakže). Pozor, naivita nie je cnosť.

 3. Tmmy_A  - dňa 26. 04. 2022 o 22:46

  Miliardarovi, najma tak beskrupuloznemu ako Musk ide len o vlastny zisk. On kasle na nejake slobody. Staci si pozriet ako vystupuje k vlastnym zamestnancom. Snivat tu o akomsi novodobom bojovnikovi za slobodu je smiesne. Musk X krat manipuloval verejnost svojimi vyhlaseniami ako preda ci nepreda akcie, ako bude Tesla prijmat ci neprijmat bitcoins aby na tom zarobil. A nemal ziaden problem takto klamat na verejnosti. Dokonca uz je za to investormi zalovany.

  • goloss  - dňa 27. 04. 2022 o 08:47

   Dočkajme času. Twitter podľa grafu cien akcií nevyzerá ako investícia, ktorá Muskov majetok vystrelí do nebies. Máte pravdu, že Musk Twitter párkrát využil na, no, nekalé ovplyvňovanie trhu (naúr. ohlásenie, že Tesla berie platby BTC a následne zrušenie tejto možnosti, lebo ekológia…). A Musk sa predsa len vymyká obrazu hedge fond managera, ktorého jediným cieľom je zarobiť. Musk chce aj niečo vytvoriť.

 4. Janči  - dňa 26. 04. 2022 o 21:22

  Ja som opatrný v chválospevoch, ani on nebude dotovať Twitter ak od tial uskočia sponzori a začne sa proti nim mediálna vojna. On nie je ten pre koho nie su financie božstvom a bohom…

 5. Démokritos  - dňa 26. 04. 2022 o 21:13

  Nerozumiem tomu jasaniu a optimistickým očakávaniam. Moc je čoraz viac koncentrovaná v zopár súkromných rukách. Najbohatší človek na planéte ide práve prevziať moc nad jednou z najdominantnejsich sociálnych sietí. Zo stredu vychýlený narcistivky excentrik, ktorý vo vesmíre vlastní už 1800 družíc a celkovo ich má v naplánovaných 12tisíc. Kto túto skutočnosť vníma pozitívne, je buď veľmi veľmi naivný, alebo slaboduchý.

  • mkw  - dňa 26. 04. 2022 o 21:35

   Ok. Takze ake su benefity terajsieho stavu Twitteru, oproti tomu co pride?

  • mkw  - dňa 26. 04. 2022 o 21:40

   Toto je jeho najcerstvejsi Tweet. Ak to splni, je to obrovsky posun spravnym smerom:

   ====

   By “free speech”, I simply mean that which matches the law.

   I am against censorship that goes far beyond the law.

   If people want less free speech, they will ask government to pass laws to that effect.

   Therefore, going beyond the law is contrary to the will of the people.

  • Démokritos  - dňa 26. 04. 2022 o 22:12

   @mkw – je to z blata do kaluže, resp. z blata do stoky. A Musk je nekonzistentná osobnosť, jeho nabubrelý výrok zaváňa viac populizmom než napĺňaním ideálu za ktorý by hoci aj život položil, len aby ho naplnil. A tiež aj slobodu meria dvojakým metrom ako sa mu práve hodí: https://qz.com/2156327/elon-musk-railed-against-us-covid-controls-but-not-shanghai-lockdown/

  • mkw  - dňa 27. 04. 2022 o 11:51

   Este raz. Kde su benefity doterajsieho stavu?
   Je jasne ze Mask sleduje svoje sny, takze ist hlavou proti progresivnemu muru doteraz ani nahodou nemohol, ma biznisy v Californii a v Chine (certvie co je horsie) a doteraz to nebol ziaden bojovnik za konzervativne hodnoty. Ale dnes uplne staci, ak to nie je komunisticko-progresivny globalista. Ofrflat to systemom, ze to nie je ziaden Ron Paul je velmi nespravodlive.

  • Démokritos  - dňa 27. 04. 2022 o 14:06

   ad mkw, pozrite, Musk nejde nič vylepšovať, bolo už inde napísané, odstaví akurát tak spam boty a od užívateľov pre lepšie kontrolu vytiahne identitu. A je prešíbaný, pretože rovnako aj on je zapredanec globálizačnej digitálnej politiky WEF- young global leader z roku 2008. Vystupuje navonok akoby mal všetko z vlastnej hlavy. A ešte raz, benefity doterajšieho stavu sú úplne irelevantné vzhľadom k tomu, akú moc vo svojich zapredaných rukách skoncentruje a koľko ľudí mu na tie jeho recicky o slobode naletí. On, kto doma vodu káže a v Číne víno pije. Mal by sa mať na pozore každý, kto ho teraz oslavuje, pretože od samého optimizmu sa ani nenazdá a čochvíľa môže mať slobodne v hlave Muskove mikročipy a bude môcť slobodne tárat na Twitteri čo bude chcieť, akurát, že ho za rečicky slobodne ukrátia cez ID o nejaké tie sociálne kredity.

 6. mkw  - dňa 26. 04. 2022 o 17:12

  Kazdopadne, ja by som stale cakal na Truth Social… 🙂

  • pra  - dňa 26. 04. 2022 o 17:46

   Ked sledujem, co Trump poslednu dobu rozprava, tak to asi s pravdou vela spolocneho mat nebude. Som zvedavy na to, akym smerom sa nakoniec vyberie Twiter.

  • mkw  - dňa 26. 04. 2022 o 21:34

   Take splechnutie do vody. 😉
   A kde to sledujete? Urcite viete dat nejaky priklad toho co rozprava a nema s pravdou nic spolocne.

 7. DD  - dňa 26. 04. 2022 o 15:24

  Elon Musk onzervatívne krídlo transhumanizmu:
  https://joebot.substack.com/p/elon-musk-and-the-transhuman-wing?s=r

  • Démokritos  - dňa 26. 04. 2022 o 21:26

   Je niekto, kto skutočne túži žiť v takom odľudštenom transhumanistickom svete aké vo svojich vyšinutých víziách ponúka Musk? Digitálna otroci a v ktorej niet miesta pre prírodu ani pre Boha. Musk je ako emočne nezrelý tínedžer s prehnanými ambíciami. V kombinácii s neprimerane veľkou mocou veľmi nebezpečná kombinácia. Vďaka za link.

 8. Knieža Myškin  - dňa 26. 04. 2022 o 15:09

  asi si konecne spravim konto na Twitteri

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.