16 komentárov

 1. Barunka  - dňa 15. 04. 2022 o 11:34

  Sektári…..pomýlenci a nenaplnenci…

 2. Mišo  - dňa 15. 04. 2022 o 11:02

  Takže nič nové, ďalší subjektívny tuctový článok. Zdá sa, že každý si vie na svoju stranu nájsť tých správnych svedkov…

 3. Mišo  - dňa 15. 04. 2022 o 11:01

  (3)
  – Bývala „členka Michaela“ je snáď vo všetkých článkoch proti Milosti na internete. Ako keby tých proti Milosti bolo fakt len tak málo. Navyše, členka nebola členkou, pretože Milosť nemá žiadne členstvo. Svedectvo Michaely sa, samozrejme, môže tiež spochybniť. Určite to je ten správny svedok so stopercentnou pravdou? Naozaj nemá osobné dôvody, aby tvrdila tie veci? Jej postoj naozaj vypadá byť nafúknutý a ako tento samotný článok píše, je nepreukázateľný.
  – „Podľa odborníčky Terezy Halasovej sa správanie predstaviteľov KS Milosť vyznačuje neschopnosťou sebareflexie a chýba mu čo i len minimálna schopnosť empatie.“ – Preštudovala pani Halasová všetkých členov? Môže sa odborníčka Halasová mýliť alebo mať osobné predpojatie?
  – Ak by bolo pravdou, že „podstatná časť aktivít a kázní hnutia CKSS je namierená proti katolíckej cirkvi a ostatným kresťanským denomináciám“, potom by k tomu existovali dôkazy.

  • Martin  - dňa 16. 04. 2022 o 08:06

   Cize Milost plne uznava a akceptuje Katolicku Cirkev ako jedinu pravu Cirkev, zalozenu Jezisom Kristom a smeruje do plneho splocenstva s nou?

 4. Mišo  - dňa 15. 04. 2022 o 11:00

  (2)
  – Čo pán Števkov vyjadril proti Milosti, vyjadril proti charizmatickému hnutiu na Slovensku, vrátane charizmatických katolíkov, ktorí sa modlia v jazykoch, spievajú podobné nekatolícke (protestantské, letničné) piesne a kážu podobné kázne. Určite majú „členov“, ktorí k nim prišli a aj „členov“, ktorí od nich odišli. Bolo by zaujímavé vypočuť si ich bývalých členov. Či k tomuto neexistuje politická objednávka?
  – Aj katolícki charizmatici veria v duchovný pôvod niektorých chorôb. A katolíci majú exorcistov a každý si môže na youtube pozrieť ako takí exorcisti fungujú.

  • Petoo123  - dňa 15. 04. 2022 o 16:30

   Takže vy ste vlastne podobní ako napr. katolíci? V čom je teda rozdiel? V čom ste lepší?

  • Martin  - dňa 16. 04. 2022 o 08:04

   Katolicky charizmatici je oxymoron – bud si katolik, alebo charizmatik…

 5. Obcan  - dňa 15. 04. 2022 o 11:00

  Som clenom milost 11 rokov. Taky gulas nezmyslov som na tomto portali necakal. Co samozrejme utvara obraz aj o dalsich clankoch ktorym uz nemozno verit. Stale dookola nejaka Michaela a par dalsich. Rusim predplatne. Zbohom

 6. Mišo  - dňa 15. 04. 2022 o 10:59

  Ďalší málo hodnotný, tendenčný a hlboko subjektívny článok. Od začiatku vidieť, že s akým cieľom šiel pán Števkov do tohto spoločenstva. Dalo by sa povedať, že celý text je postavený na prvých dojmoch a na štúdii rôznych textov namierených proti CKSS. Ako sa hovorí, na všetko sa dá pozrieť minimálne z dvoch strán. Pán Števkov si vybral svoju stranu a z tejto pozície písal.
  Niekoľko bodov:
  – Ani mnohí katolíci neuznávajú pápeža.
  – Biblia vyzdvihuje štedrosť a naopak, neoceňuje skúposť.
  – Kresťanské spoločenstvá vo viacerých ohľadoch slpolupracujú s inými registrovanými cirkvami, hoci nie so všetkými (sú súčasťou platformy Kresťania v meste / KVM). To je však úplne na nich, s kým spolupracujú a do akej miery.

 7. Lubo z Malaciek  - dňa 15. 04. 2022 o 07:25

  [1]
  Ahoj, ja som ten Ľubo z Malaciek :-).
  Chvíľu mi trvalo, kým som si v pamäti vybavil náš rozhovor, ale už viem.

  V prvom prípade ďakujem za kompliment. Predsa len ma to potešilo.

  To, že pre Teba bolo záhadou, ako som o tebe “už vedel”, má jednoduché vysvetlenie.
  Peťo (asi ten, ktorého spomínať na začiatku článku) mi hovoril, že musíme niečo urobiť so značením, lebo mu nejaký pán práve spomínal, že mal problém nás nájsť. Záhada vyriešená.
  Podobne by to bolo asi aj s ostatnými záhadami. Nevysvetlené predsudky.

  Nie je preto škoda, že si radšej nepovedal, že si novinár?
  Nemal by článok väčšiu hodnotu, keby si využil možnosť priamo sa pýtať a ja by som Ti priamo odpovedal?

  Je to trochu škoda. Lebo ako si mal možnosť vidieť a zažiť, nikto Ti nič nevnucoval a nikto nemal problém s tým, že sa na veci pozeráš inak. Bol si u nás vítaný. A vždy budeš.

 8. Lubo z Malaciek  - dňa 15. 04. 2022 o 07:24

  [2]
  Nechcem znižovať kvalitu tvojej práce, ale uvedom si prosím, že úplne zvytočne si urazil tisíce slušných ľudí a svoju argumentáciu si postavil na tvrdeniach nejakých úradníkov a ďalších ľudí, ktorí s nami majú nejaký problém.

  Kto na slovensku nezažil arogantných úradníkov, ktorí si o sebe myslia, že sú nadľudia? Kryjú sa navzájom a na každý svoj faul majú veľmi múdre vysvetlenie? Ja veru áno.

  Kto nezažil, že niekto rieši svoje vlastné problémy, tým, že hádže vinu na druhých? Ja veru áno.

  Asi si si všimol, že sme úplne normálni ľudia, ktorí majú rovnaké životné starosti aj radosti ako každý bežný človek..

  A že toto je môj kresťanský životný štýl, je snáď moja vec. Za čo by som sa mal hanbiť? Prečo by som mal stále dookola čítať hlúposti o psychyckých nátlakoch a podobných nezmysloch?

  Nie, nebudem sa za to hanbiť, ani keby vyšlo sto ďalších podobných článkov.

 9. Lubo z Malaciek  - dňa 15. 04. 2022 o 07:24

  [3]
  Áno, rád sa s ľuďmi rozprávam o Bohu, a o kresťanstve.
  Mám radosť ak človek začne uvažovať o tom, že Boh ho z celého srdca miluje a že každý z nás je pre svojho stvoriteľa jedinečný. Dokonca natoľko, že bol ochotný poslať svojho syna, aby za neho položil život.

  Aj dnes. Je piatok ráno, idem do fitka a už sa teším ako budem s kamarátmi (zväčša ateistami) srandovať, že sú beznožníci lebo na veľký piatok zdvíhajú železá. Podľa niektorých kresťanov sa to asi nesmie. Mne je to jedno a myslím, že aj Ježišovi. Ak sa mýlim, tak sorry.

  A už sa teším na nedeľu. S mojimi kamarátmi zo zboru pôjdeme do Sadu Janka Kráľa a budeme ľudí pozývať na konferenciu pastora najväčšieho kresťanského zboru na svete. Tá bude na ďaľšiu nedeľu v hale Elán.
  Zoberieme so sebou celé rodiny. Decká sa v parku vybehajú, s priateľmi pokecáme a spokojní pôjdeme domov.

  Toto je môj život a toto je moje kresťanstvo. Nikomu ho nevnucujem, ale hanbiť sa zaň tiež nebudem

 10. Lubo z Malaciek  - dňa 15. 04. 2022 o 07:23

  [4]
  PS:
  Aj Teba a tvojich kolegov pozývam na túto konferenciu. Ak by si sa rozhodol, že pôjdeš, zaregistruj sa, prosím, na priloženom linku.
  A mohli by sme spraviť aj ten rozhovor, nech dorovnáme závažie na druhú misku váh 🙂

  https://www.milost.sk/cirkev/akcia/festivalzivota

 11. obycajny nazor  - dňa 14. 04. 2022 o 15:34

  Takyto clanok a nazor by sme vedeli napisat o kazdej cirkvy, skupine ludi, sportovych klubov , politickych stran ,dokonca aj o vacsine rodin.

  Miera osobnej sympatie resp. averzie, sa da len tazko odfiltrovat.

 12. Knieža Myškin  - dňa 14. 04. 2022 o 14:56

  ze Milost je extrem vie kazdy protestant ktory s nimi mal co do cinenia

 13. chlapčisko  - dňa 14. 04. 2022 o 12:59

  Milost s.r.o.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.