13 komentárov

 1. VPeter  - dňa 12. 04. 2022 o 22:26

  Bagatelizovať maďarský nacionalizmus a túžbu po zrušení Trianonu by som veľmi nedoporucoval,v r.2017 sme boli na vylete-4dni, na Ukrajine, Užhorod a Mukačevo. Potešilo, že je tam dodnes veľa stôp po bývalej ČSR,ale šok nastal v Mukačeve na hrade Palanok, najskôr z podhradia neprehliadnuteľná socha Turula (rozpätie krídel cca 3-4m ) na hradbách, v samotnom hrade orgie maďarstva, toľko maďarských trikolór,vlajok a neviem akých symbolov,to ani na vyššie spomínanom futbale v Budapešti asi nebolo. Historicky za Uhorska tam bolo Sedmohradsko,ale dnes podľa Wikipédie tam žije cca 9% maďarská menšina,ale vizuálne to bolo na 90% väčšinu,ani sa nedivím, že Ukrajina musela radikálne zasiahnuť pri rozdávaní maďarských pasov v
  Zakarpatskej oblasti.

  • tilijačik  - dňa 14. 04. 2022 o 15:10

   Možno je to preto, že bývalej ČSR to patrilo pár rokov a maďarom pár storočí…

 2. halo  - dňa 11. 04. 2022 o 17:07

  jezkovy voci, Kollar…

 3. Milada  - dňa 11. 04. 2022 o 14:26

  Za to šírenie Kollárovho hoaxu nebude žiaden postih? Len nedávno vypli niekoľko médií, ktoré písali údajne nepravdivé informácie. A tu máme šíriteľa lživých informácií priamo v parlamente! To nikomu nevadí?
  PS: Súhlasím s komentármi gotrocha a Démokrita. Škoda, že sa tuto nedá lajkovať a celkovo viesť diskusia. 🙁 Ináč, dnes prebehla úplne skvelá diskusia na Postoji pod Hanusovým článkom https://www.postoj.sk/103437/relativisti-novej-doby medzi Tým pravým Petrom a zopár tamojšími zapálenými čekistami. Stojí za to. Peter tam písal aj za mňa. Skvelá argumentácia. Odporúčam, kto Postoju ešte prispieva.

  • gotroch  - dňa 11. 04. 2022 o 15:14

   Ktovie, ci jednotlivi redaktori su uzrozumeni s relativne vyhranenym smerovanim Postoja. Ja som na Postoj chodil najma kvoli diskusiam, ich zamknutie a odchod Daga znamena, ze tam chodim ovela menej. Zaujimalo by ma, ci a o kolko im klesla citanost. Ja som sa s Postojom rozkmotril davnejsie, kedze ma vyhodili z diskusii, napriek tomu tamojsie diskusie boli nejdny z najlepsich a rad som ich cital.

  • Mišo Lehocký  - dňa 11. 04. 2022 o 17:07

   Musím vás sklamať Milada, Kollár má pravdu. Skúste si dať do googla “ Maďari skupujú nehnuteľnosti“ alebo pozemky a budete prekvapená. O pasoch sa netreba zmieňovať a už neviem ktorý ich ústavný činiteľ má za sebou mapu veľkého Maďarska.
   A čo sa týka Postoja, je mi nesmierne ľúto, že ste odtiaľ vyštvali Daniša. Teraz už s Vagovičom, ako ústrednou slovenskou liberálnou novinárskou postavou bude akože „konzervatívny“ Postoj spokojný?
   Vy schvaľujete vypínanie webov?

  • Seven Zero  - dňa 11. 04. 2022 o 19:03

   peter dnes isiel debatnu ligu majstrov. a boli sme tam dokonca cekistom janom vyslovene menovani, aj kolega gotroch, knieza myskin aj vy Milada ako proputinovci.. 😀 zivot je taky krasny ked si clovek vsetko a kazdeho zaskatulkuje a vysporiada sa tak s pochybnostami

  • Desertflower  - dňa 11. 04. 2022 o 19:10

   Pani Milada diskusie na Postoji radsej ani nespominajte, to je uplna katastrofa – boli tam ludia co vedeli dobre zhodnotit aj terajsiu situaciu a bolo tam na nich utocene zo vsetkych stran, ked sa odmietli pridat k davu. Hlavne ze clanky od redaktorov potvdzuju ze ich informacie a odhady boli spravne. A odstranenim Danisa z redakcie to Postoj zaklincoval.

 4. gotroch  - dňa 11. 04. 2022 o 14:02

  Dufam, ze Madari vedia kto je Kollar: mafiansky poskok a clovek co vyvaza „slecny“ v sluzobnom aute do lekarne (ci kde to). A teda dufam, ze Madari blahosklonne prehiadnu taketo hlupe reci. Vztahy s Madarmi su velmi dobre, tento neborak ich je schopny za par minut znicit.

  • Démokritos  - dňa 11. 04. 2022 o 14:14

   Ako píšete, do bodky súhlasím. Takéto provokácie by si politici vo vrcholovej politike nemali dovoľovať. Kollár v sebe nemá štipku vedomia pre politickú zodpovednosť.

  • Markus  - dňa 11. 04. 2022 o 17:04

   Kollár nie je politik, on sa iba snaží pracovať v politike (pre seba & comp.) Je to „odkundes“, vyslabikujte si to už ako chcete… 😉

  • tilijačik  - dňa 11. 04. 2022 o 17:53

   Táto téma je omnoho zložitejšia… Hungarofóbia je v slovenskej spoločnosti hlboko zakorenená. Prečo je to tak, to by žiadalo jednu celú prednášku… Je prítomná vo všetkých stranách politického spektra. Ľavica, pravica, národniari alebo progresívni liberáli ak v niečom si dokážu nájsť spoločnú reč, tak to je práve toto. Je veľmi málo vynimiek (ak vôbec)… Kollár je len jeden pajác a veľmi dobre vie, že keď už nemá čo povedať tak maďarská karta isto zaberie… žiaľ…
   Bez tejto obrovskej brzdy by sa mohli otvoriť doteraz nepoznané dimenzie spolupráce dvoch susediacich národov so spoločnou históriou…

  • Marek  - dňa 11. 04. 2022 o 18:19

   Áno téma je to zložitejšia, ale buďte si istý, že prevažná časť našich maďarských spoluobčanov, by radšej bola súčasťou Maďarska. Vzťah k slovákom sa u nich nedá zovšeobecňovať, ale skúste si pozrieť, keď tam hrala naša futbalová reprezentácia, ako to vyzeralo, keď hrali našu hymnu.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.