6 komentárov

 1. Joe Suly  - dňa 04. 04. 2022 o 23:35

  Este stastie, ze mame vlady a platime dane. Z kazdeho kilovatu, z kazdeho litra benzinu, z kazdeho kubiku plynu. Ved kto iny by sa nam postaral o energeticku bezpecnost? Ako by sme zili bez vlady, ktora nas spravi pekne zavislymi od jedneho nespolahliveho dodavatela s nasledkami priam existencnymi. Tak sme ich po poslednej plynovej krize pekne platili dalej a oni sa na to ukazkovo vysrali. A to bolo vtedy reci jak kozich bobkov. Vinnik sa nasiel, sukromne plynove zasobniky. A pre energeticku bezpecnost za tie roky a miliardy urobil velky prd. Tak tu to mame. Predpokladam, ze nebolo dost penazi a samozrejme malo ludi aby sa to vyriesilo. Tak budeme platit dalej, aj rublikmi ak bude treba. Vinnika treba oznacit, to sa to hned vsetko vyriesi

 2. Liptak  - dňa 04. 04. 2022 o 20:30

  Sulík bravooo. Som presvedčený, že to čo povedal nepovedal z dlhej chvíle. Že ho nejaký Klus- študent na agenta- chce na straníckej pôde učiť čo môže rozprávať, je úloha od hlavného agenta. Kedy sa Sulík Slovensku za to, že ho objavil ( švagra to zubatého, od podlahy Smeráka) ospravedlní?
  No a Janko Budaj nech sa stará do medveďov, ktorých sčitovanie,sledovanie či čo objednal až na Karlovej Univerzite v Prahe, kde medveďa videli len v ZOO. A k doržiavaniu zmlúv, by mohol niečo vysvetliť k zadržaniu 230mld. USD Rusku na účtoch na Západe. Jáj, to je iné, tu ide o demokraciu.

  • volk  - dňa 05. 04. 2022 o 14:14

   ..študent na agenta Klus ?!? To je dobrééé :-)))

 3. Mengistu  - dňa 04. 04. 2022 o 19:41

  ale jasna vec, že z koalície zaznieva kritika. To by tak bolo, aby koalícia prišla s niečím pragmatickým…

 4. Seven Zero  - dňa 04. 04. 2022 o 16:33

  je to viac politikum (a teda burka v serbli) ako realny problem – samozrejme za predpokladu, ze nas bude plyn stat v eur (alebo mene kontraktu) stale rovnaku sumu a ruska strana akceptuje pripadne kurzove straty. Technicky je v takomto pripade uplne jedno ci ruble nakupime my za ciastku EUR ktoru mame zaplatit podla zmluvy alebo si oni vezmu EURa a pouziju ich na nakup rublov na trhu alebo u ich centralnej banky. cize ide spodla mna o gesto, kto z koho, zrejme aby to dokazali politici predat svojim jednoduchsim volicom

 5. volk  - dňa 04. 04. 2022 o 15:55

  Predovšetkým treba uviesť, že Rišovi sa po včerajšom jasnom a rozumnom prehlásení dnes trochu zafarbili „spoďáry“, ako vravia bratia Česi. Ale nemožno sa mu diviť, lebo ho kritizujú skutoční špičkoví ekonómovia ako Budaj ap.:-))).
  Isteže tento konkrétny obchodný prípad má mnoho „nuáns“, ale základ je rovnaký ako v miliardách ďalších. Gazprom ponúka a predáva a SR resp. poverená slov. firma kupuje a platí, pričom celý obchod je slobodný a dobrovoľný !! A to je všetko.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.