5 komentárov

 1. DD  - dňa 03. 04. 2022 o 00:43

  Matrin Koller aj pre laikov približuje geopolitické rozloženie síl a súvislosti, ktoré sa nechápu a ignorujú. A napriek tomu, že je to dávnejší rozhovor, či jeden zo série štyroch, sú aktuálne:
  https://www.radiouniversum.cz/koller-martin-2d-znacna-cast-ruska-byla-v-90-letech-rozkradena-ruznymi-oligarchy-a-teprve-putin-zacal-davat-stat-dohromady/
  Saudská Arábia ako zdroj ropy… Saudi Aramco a kto sú akcionári a iné firmy v regióne…:
  https://fintel.io/so/sa/aramco
  https://www.gulftalent.com/oil_gas-companies-in-saudi-arabia/2
  Čo môže byť nevýhodné pre Slovensko a môže mať negatívne dopady na nás ešte nemusí byť tak nevýhodné pre iné krajiný Eú, či USA, ale teda k skvapalnenému plynu…:
  https://euractiv.sk/section/zahranicie-a-bezpecnost/interview/amos-hochstein-plynovod-je-ako-katolicke-manzelstvo-kupujte-lng/
  Čo sa s nami stane ak si zruinujeme hospodárstvo…? Budeme mať na nákup LNG..?:
  https://www.teraz.sk/ekonomika/sr-je-uplne-zavisla-od-ruskeho-plynu/618978-clanok.html

 2. doktor živago  - dňa 02. 04. 2022 o 22:26

  No budeme vidieť…

 3. Mates  - dňa 02. 04. 2022 o 16:36

  Jedna pani povedala… A jeden pán menom Martin Brudermüller, zhodou okolností CEO nemeckého mamutieho chemického koncernu BASF – najväčšieho zamestnávateľa v Nemecku, sa nechal počuť, že zastavenie dovozu alebo dlhodobý výpadok dodávok plynu a ropy z Ruska by podľa neho spôsobilo nevídané ekonomické škody. ,,To by mohlo stiahnuť nemeckú ekonomiku do najhlbšej krízy od druhej svetovej vojny,“.

  https://www.trend.sk/spravy/energia-nemecko-obava-zastavenia-dodavok-ruskeho-plynu

 4. volk  - dňa 02. 04. 2022 o 15:02

  Mladá pani (alebo slečna?) to podáva hodne dramaticky, ale pomerne jednoducho. Celé je to však omnoho zložitejšie a uvažovať o problematike v štýle kto z koho je hlúposť. Ja mám pocit, že petrorubeľ je však za rohom!

 5. Palo Satko  - dňa 02. 04. 2022 o 08:29

  To je naozaj take zložite sledovat realitu. Rusko splaca svoje záväzky z dlhov z penazi, ktore ma zablokovane v zapadnych bankach. Nakoniec čo ine zapadnym politikom zostava, než tieto platby umožnit, lebo potom by politici prevzali zodpovednost za škody, ktore zapadnym bankam vzniknu. Žijeme v kapitalizme a zisk a majetok bank je posvätný.
  takže rusko nepotrebuje dolare z plynu na platbu svojich dlhových záväzkov, ale na nakup niečoho čo potrebuje. Lenže to potrebne nutne nemusi dodavat USA alebo EU.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.