7 komentárov

 1. tilijačik  - dňa 30. 03. 2022 o 21:14

  príspevok od metalheart preložene:
  Otázka: Bývalý riaditeľ CIA Robert Gates v monografiách uviedol, že americké spravodajské služby začali pomáhať mudžahedínom v Afganistane šesť mesiacov pred sovietskou intervenciou. Počas tohto obdobia ste boli poradcom prezidenta Cartera pre národnú bezpečnosť. Takže ste v tom zohrali kľúčovú úlohu. Je to správne?
  Brzezinski: Áno. Podľa oficiálnej verzie histórie sa pomoc CIA mudžahedínom začala v roku 1980, keď sovietska armáda 24. decembra 1979 obsadila Afganistan. Doterajšia prísne strážená realita je však celkom iná: 3. júla 1979 podpísal prezident Carter v Kábule prvú smernicu o tajnej pomoci odporcom prosovietskeho režimu. A ešte v ten deň som napísal prezidentovi list, v ktorom som mu vysvetlil, že si myslím, že táto pomoc povedie k sovietskej vojenskej intervencii.

  aby ste už konečne dostali z tej infantilnej predstavy, že jeden je stále zlý a druhý len a len dobrý

  • tilijačik  - dňa 30. 03. 2022 o 21:22

   a ešte niečo:
   https://youtu.be/QeLu_yyz3tc
   aby sa vám oči trošku otvorili… ale uznávam je to veľmi ťažké pri našich ultraobjektívnych a ultranezávislých médiách….

  • pavi  - dňa 31. 03. 2022 o 06:06

   Však to nie je nič tajné, že Američania nalákali ZSSR do Afganistanu a to za výdatnej pomoci sovietskej rozviedky. Bola studená vojna a išlo o oslabenie ZSSR. A ešte išlo o boj o moc v rámci ZSSR. To že sa ZSSR nechal nalákať do stratenej vojny, mimochodom veľmi ku tej strate pomohla aj jeho vlastná rozviedka, bola jeho chyba. Ale malo to ovocie – rozpad socialistického bloku.
   Ak sa nechali Rusi vlákať do vojny na Ukrajine ako to tu mnohí naznačujú, potom sú Rusi neschopní amatéri a zaslúžia si všetko čo sa im deje ( ekonomické sankcie, „úžasné úspechy na bojisku“ ).
   Vojnu vyvolali Rusi a nesú za ňu plnú zodpovednosť, za všetko to ničenie a vraždenie ako pred svetom , tak aj pred Bohom. To pre tú tretinu tupcov na Slovensku.

 2. Liptak  - dňa 30. 03. 2022 o 15:59

  Za to ty si etalón sprostosti.Máš vymytú hlavu zo školenia v mimovládke o svojej globálnej výnimočnosti – národ fuj.

  • marian.i.fabian  - dňa 30. 03. 2022 o 18:12

   Ach, zase Lipták! Mávnuť rukou a to je všetko. Ktorejže to skupine z prieskumu zodpovedáš? „Dobre bolo za komunistov, všetko pokazili USA, všetci sme slovanskí bratia, imperializmus a svetové židovstvo… “ Ale veriaci áno. Mýlim sa? A ozaj sa voláš Lipták? lebo ja sa ozaj tak volám, ako sa píšem.

 3. Jurij  - dňa 30. 03. 2022 o 15:08

  Áno, a 2. svetovú vyvolali židia ako to hlásal Hitler.

  Sprostý slovenský národ, ktorý ruskej propagande uverí aj špeciálne Ukrajinou vycvičené husy nakazené vírom zabíjajúcim iba Slovanov ako to hlása ruská štátna propaganda.

  • metalheart  - dňa 30. 03. 2022 o 16:43

   s tou ruskou propagandou by som bol opatrny – hovori Zbigniew Brzezinski:
   .
   Question: The former director of the CIA, Robert Gates, stated in his memoirs that the American intelligence services began to aid the Mujahiddin in Afghanistan six months before the Soviet intervention. Is this period, you were the national securty advisor to President Carter. You therefore played a key role in this affair. Is this correct?

   Brzezinski: Yes. According to the official version of history, CIA aid to the Mujahiddin began during 1980, that is to say, after the Soviet army invaded Afghanistan on December 24, 1979. But the reality, closely guarded until now, is completely otherwise: Indeed, it was July 3, 1979 that President Carter signed the first directive for secret aid to the opponents of the pro-Soviet regime in Kabul. And that very day, I wrote a note to the president in which I explained to him that in my opinion this aid was going to induce a Soviet military intervention.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.