4 komentáre

 1. Peto30  - dňa 05. 04. 2022 o 07:25

  to nie je smutné…..to by malo byť na všetkých titulkach….a hlavne všetky media(cest výnimkám) su zase za to zodpovedne ….. a vykresluju Zelenskeho ako hrdinu, ktorí bude predlžovať tuto katastrofu….. a s nimi Tato naša hodnotovaa banda vo vláde a paláci…..od 89 je mi na Davenie z týchto našich hodnot

 2. Marek  - dňa 28. 03. 2022 o 12:33

  Vzhľadom na to čo sa deje na Ukrajine, tento článok síce stručne, ale vo vysokej miere odhaľuje o čo tam vlastne ide.
  Nuž a do značnej miery nesvojprávna Európa, zdá sa, bude čakať na infarkt.

 3. Pavol Minárik  - dňa 28. 03. 2022 o 12:09

  Kaiserov komentár obsahuje len zlomok Fergusonových myšlienok (to nie je výčitka, použil len to, čo potreboval pre podporu svojej myšlienky). Odporúčam prečítať si celý Fergusonov komentár, ktorý poskytuje zaujímavý pohľad na interpretáciu súčasnej situácie na oboch stranách z pohľadu historických paralel. Mnohých možno prekvapí, že Hitler sa v článku spomína len raz.
  .
  Ferguson napríklad píše, že pre Američanov je súčasný rámec Studená vojna II, kde sa pomer síl medzi Ruskom a Čínou otočil, a hlavným nepriateľom je Čína. V tejto interpretácii je historickou paralelou Ukrajiny Kórea 1950. Alebo tiež, že pre Putina nie je referenčný rámec ZSSR, ale cárske Rusko, a že svojimi krokmi poukazuje na pokrytectvo Západu.
  .
  Pôvodný Ferusonov článok je tu: https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2022-03-22/niall-ferguson-putin-and-biden-misunderstand-history-in-ukraine-war

 4. gotroch  - dňa 28. 03. 2022 o 11:34

  „Prvou prioritou pre Spojené kráľovstvo je rozšíriť konflikt a vykrvácať Putina.“ Zhromaždil som tie citáty, píše Ferguson, preto, že pomáhajú vysvetliť „absenciu akýchkoľvek diplomatických snáh USA o zastavenie paľby“. Spojené štáty podľa jeho úsudku zamýšľajú držať vojnu na Ukrajine v chode.
  .
  Ak je to pravda tak je to velmi smutne.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.