7 komentárov

 1. britva  - dňa 26. 03. 2022 o 18:10

  Pan Penas, co tak Opricnikov den (2006) od V. Sorokina. Strucny popis:

  Rusko v roce 2027. Po době zmatků a období restaurace zde znovu vládne car, jenž jako hlavní principy monarchie deklaroval: sebeurčení, ortodoxii a úctu k tradicím. Země je obehnána velkou zdí a odříznuta od zbytku světa. Životní standard je udržován pouze vývozem nafty a plynu a jediným státem, s nímž Rusko udržuje přátelské styky, je Čína, která do něj exportuje veškeré zboží, od Boeingů po toaletní papír.

  Ked som Opricnika cital pred par rokmi, tak bola dystopia. Dnes je to reportaz zo zhavej sucastnosti.

 2. Peter  - dňa 26. 03. 2022 o 17:44

  Možnosť byť na koncerte s Rusom vôbec nie je hypotetická. Námatkovo vo Viedni: dnes večer ruský klavirista Alexander Melnikov, vo štvrtok Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin s ruským dirigentom Vladimirom Jurkowskim (a nemecko-slovenskou huslistkou Juliou Fischer, odporúčam), v piatok ruský klavirista Daniil Trifonov. Prípadne si môže pán Piňas v utorok pozrieť v Brne Labutie jazero, Sigfrida tancuje Vadim Muntagorov (ó, aká hrôza! Ruský balet s ruským tanečníkom!), môže to ale čiastočne vykompenzovať dnes večer tiež v Brne Nabuccom, Fenenu spieva ukrajinská speváčka Anastasija Martynjuk.
  Iste, ísť na Alexandrovcov by bolo trochu nevkusné, ale veď neblbnime! Mimochodom, tých „rostoprovičov“ – ruských umelcov, ktorí vojnu a Putina verejne odsúdili, je množstvo.

 3. vian  - dňa 26. 03. 2022 o 15:29

  Príliš patetické. Kde bol tento samozvaný moralista počas desaťročí vojen NATO ? Rád si prečítam kritické príspevky aj voči Rusku, ktoré mám rád, ale toto čierno – biele videnie bez nadhľadu a kontextu je len teatrálnym prikyvovaním súčasnému režimu. Neprináša žiadnu myšlienku, nič, čo by pomohlo v chápaní toho, čo sa deje. Aspoň pre mňa teda.

  • Elstrom  - dňa 26. 03. 2022 o 22:37

   Aký jednoduchý a citovo impotentný musí byť jedinec, ktorý nerozozná rozdiel medzi vojnami so Saddámom, Talibanom a ISISom versus s napadnutím slobodných krajín – Gruzínska a Ukrajiny?
   .
   To bola rečníka otázka.
   A keď chce ísť niekto hlbšie do histórie, môže si spomenúť na Putinovi vzor – ZSSR, a jeho anexiu desiatok slobodných krajín a národov.
   V prípade záujmu vedomosťami nedotknutých môžem poskytnúť zoznam.

 4. Palo Satko  - dňa 26. 03. 2022 o 15:19

  Je toklasicke vytvorit si v sebe pocit že ste moralne nadriadeny, lebo ste v živote o nič naozaj nebojovali. Ani v roku 1939 ani v roku 1968.

  • Elstrom  - dňa 26. 03. 2022 o 22:40

   To musíte mať nad posteľou obrazy Hitlera a Stalina – tí vašu predstavu o ideále bojachtivosti bohato spĺňajú.

  • Palo Satko  - dňa 27. 03. 2022 o 08:39

   Alebo prave nebohu Korbelovu. 🙂

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.