9 komentárov

 1. pavi  - dňa 24. 03. 2022 o 11:43

  Myslím, že netreba kopať hneď do vlády. Pointu celého príbehu dokonale vystihuje názov článku. Myšlienka najať na takúto akciu súkromné firmy sa mi páči. Majú vybavenie, organizačné zručnosti a vedia na rozdiel od štátnych úradníkov makať. A dobrovoľníkom treba naozaj poďakovať.

  • Markus  - dňa 26. 03. 2022 o 06:21

   Máš pravdu. Vláda úspešne kope sama do seba dva roky. MMA zápasníci na pohľadanie 😎

  • Markus  - dňa 26. 03. 2022 o 06:21

   Máš pravdu. Vláda úspešne kope sama do seba dva roky. MMA zápasníci na pohľadanie 😎

 2. marian.i.fabian  - dňa 24. 03. 2022 o 11:27

  Je tu ešte aj iné ale… Dobrovoľníci nastúpili s nadšením a ochotou takpovediac hneď, cirkevné spolky boli na hranici takmer okamžite, a všetci pracovali preto, lebo také je ich svedomie. Od samého začiatku mal Mikulec začať pripravovať systémovú náhradu, ale za plnej spolupráce už fungujúcich dobrovoľníkov. To a ďalšie otázky ale štátnych úradníkov nabraných na ministerstvá ešte ficovými vládami nemohlo napadnúť, tí pracujú pekne po starom – keď nám prikážu, vyberieme dodávateľské firmy. Takže to iné ale, veľmi ťažko uskutočniteľné: veľkú časť ficových úradníkov vymeniť, lebo sú mentálne a neschopnosťou rovnakí ako on. Znovu sa to ukázalo a ukáže ešte veľakrát. LEBO: kto dokáže len tak vymeniť tretinu úradu? A to je na každom úrade: špina je hlboko zažraná. Rozdiel medzi českými a sk úradníkmi je futbalovo rozdiel medzi piatou a prvou ligou.

 3. Helena Marková  - dňa 24. 03. 2022 o 10:38

  Táto vláda je od začiatku arogantná, takže sa niet čo čudovať. Taktiež si nemyslím, že nejde o korupciu. Zaujímalo by ma, čo si myslia poslanci za KSÚ o ministrovi Mikulcovi. lebo tváriť sa, že je to rytier bez bázne a hany asi neobstojí.

 4. Peter  - dňa 24. 03. 2022 o 08:34

  Ten prístup by sa mohol aj širšie uplatniť: ak štát nezvláda svoje funkcie, obzvlášť v prípade „manažovania a koordinácie“, mohol by na ich plnenie outsorcovať súkromné firmy. Nie len v tomto prípade. Namiesto Ministerstva zdravotníctva by mohol najať súkromnú firmu, ktorá zabezpečí koordináciu všetkého od finančných tokov až po riadenie štátnych nemocníc. Namiesto armády a polície by sme mohli najať súkromné armády a bezpečnostné služby. Justíciu by sme mohli kompletne prehodiť na súkromných rozhodcov. Parlament rozpustiť a najať právnickú firmu poverenú tvorbou zákonov. Namiesto prezidentky s celým aparátom zaplatiť inú herečku s kontom na instagrame. Bolo by to lacnejšie, funkčnejšie, štátny aparát by sa mohol celkom rozpustiť, nahradiť jedným úradom na obstarávanie zmlúv a trottli ako Mikulec by nemali čo domrviť. Ak štát uznáva vlastnú zbytočnosť, mal by z toho vyvodiť riadne dôsledky.

 5. metalheart  - dňa 24. 03. 2022 o 06:43

  Myslim si, ze skutocnym kamenom urazu je to, ako rychlo a efektivne sa rozne dobrovolnicke zoskupenia a obycajni ludia poskytujuci ubytovanie a material dokazali zorganizovat – pekne to totiz ukazuje ze rozni nekompetentni Matovicovia, Ficovia a pod. su tu naviac a v skutocnosti ich nikto nepotrebuje.

  To vsak tito paraziti nesmu dopustit!

  Zial, na pochybnu logiku ze stat akosi „zlyhal“ svojou necinnostou naskocil aj autor clanku. Je to presne naopak – kiez by sa stat odpratal z cim viacej oblasti zivota.

  • Olivia  - dňa 24. 03. 2022 o 12:11

   Hlavne je smiesne ked stat dava zmluvy firmam ktore posobia na druhom konci republiky a nepoznaju nic na mieste cinu. Armada a policajti super , ostatne su zase nic ine len kseftiky pre kamosov. Su aj firmy blizsie pri hranici ktore by tuto pracu zvladli minimalne rovnako dobre a hlavne by sa mohli opierat o svoje lokalne kontakty v oblasti.ale sak jasne na vychode nic neni tak keteringove sluzby treba riesit zo zapadneho slovenska lebo tu na vychode nikto predsa nezladne taku sofistikovanu pracu ako navarit.

  • Olivia  - dňa 24. 03. 2022 o 12:12

   Hlavne je smiesne ked stat dava zmluvy firmam ktore posobia na druhom konci republiky a nepoznaju nic na mieste cinu. Armada a policajti super , ostatne su zase nic ine len kseftiky pre kamosov. Su aj firmy blizsie pri hranici ktore by tuto pracu zvladli minimalne rovnako dobre a hlavne by sa mohli opierat o svoje lokalne kontakty v oblasti.ale sak jasne na vychode nic neni tak keteringove sluzby treba riesit zo zapadneho slovenska lebo tu na vychode nikto predsa nezvladne taku sofistikovanu pracu ako navarit.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.