3 komentáre

 1. Helena Marková  - dňa 23. 03. 2022 o 12:43

  Myslím si, že zákon chceli rýchlo prijať a preto má dosť nedostatkov. Minimálne sa mi nepozdávajú diaľničné známky, pretože tie autá, čo som už aj ja videla, nie sú autá chudákov.

 2. DD  - dňa 22. 03. 2022 o 21:04

  Cieľom by malo byť Ukrajincov zamestnať a nie platiť im dávky, pokiaľ netreba a nie sú k tomu vážne dôvody. Teda treba ich ohľadne tejto možnosti v úvode informovať a naviesť. Aj Slováci pracujú, keď majú deti v škole a nepoberajú práve podporu v nezamestnanosti… Niektorý Ukrajinci skutočne nie sú chudobný, hlavne ak prešla cez hranice celá rodina aj s otcom autom…, niekomu asi musel otec za to aj zaplatiť…

 3. Vladimír  - dňa 22. 03. 2022 o 20:10

  Oslobonenie od platenia daní za psa či diaľničná známka zadarmo? Kto bude jazdiť po diaľniciach, tie autá bohatých Ukrajincov z bratislavského Carltonu?
  Prečo nestanovila vláda napr. povinnosť zaplatiť známku do nejakého času po tom, čo si tu človek nájde prácu? Mnoho bežných Ukrajincov je pracovitých a nemyslím si, že by mali s tým problém. Pomoci sa im navyše dostáva v rámci našich možností naozaj dosť, čo vnímajú pozitívne aj Ukrajinci a čo ma na našich ľudoch veľmi potešilo.
  Toto mi príde ako výhody značne nad rámec nutného.
  Štátna kasa nie je bezodná a vláda by mala mať ako prioritu predovšetkým nás občanov Slovenska a naše záujmy. Tu vidím obrovské rezervy.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.