6 komentárov

 1. volk  - dňa 20. 03. 2022 o 16:43

  Neviem kto na Echu zosmolil tento článoček, ale znalec to určite nebol. To, že prezident Putin hovorí s Erdoganom zakaždým, keď ho tento zavolá ešte neznamená, že bude organizátor budúceho rusko-ukrajinského summitu a už vôbec nie sprostredkovateľ . To sú len sultánove PR sny!

 2. majo  - dňa 20. 03. 2022 o 07:55

  Kto by ustupoval z dobyteho uzemia. A Zelensky touto neustupcivostou predlzi vojnu na roky a este sa bude tvrit ako mierotvorca. Najsko ziada od Europy zbrane a na konci vojny peniaze na obnovu. Madzitym zrujnuje europske firmi. Ma to premyslene, ale s americanmi ktorych firmy o nic nepridu.

  • Noro  - dňa 20. 03. 2022 o 08:23

   čiže podľa Vás treba ustúpiť tyranovi, takže keby nám niekto zobral oblasť po Košice alebo juh SR tak by sme to mali nechať tak ísť do kúta ? Vidím že sa danej problematike nerozumiete, územie je možné dobyť, ale udržať je vec iná. Putin viac bude trpieť ako EU. Schudneme ? Určite , ale bude to niečo čo nám pomôže. Za ten čas mieru sa sa z EU stal neskutočne materiálny svet, vďaka tomu si ľudia budú viac vážiť iné veci.
   Vojna môže hneď skončiť , je to na Putinovi , prečo by mal Z. prvý ? Veď sa bráni. Po tomto bude ruská armáda na posmech a už teraz sa blíži pomalý koniec RU

  • Jozef z NZ  - dňa 20. 03. 2022 o 10:51

   Noro to sa dá aj otočiť ak by G.Husák z nejakého rozmaru či nejakého iného pragmatického dôvodu dal oblasť Brna do západoslovenského kraja …po rozpade ČSFR by takáto hranica znamenala že by významná časť Moravy sa ocitla na Slovensku? boli by v Brne spokojní?
   Analogicky toto sa stalo s Krymom a východnou časťou Ukrajiny, po rozpade ZSSR ……Nejako si opilec Jelcin neuvedomil že Spoločenstvo nezávislých štátov ktoré malo vzniknúť na pôde ZSSR , nebude už ZSSR, ruský Krym bol, je a bude ruský…ak nebude , bude vojna – konečná.Zelenskému je to jedno …mne nie…….
   čo sa týka východu Ukrajiny táto oblasť je okupovaná ruskou armádou……ale zodpovední predstavitelia štátu ktorý (bol) je tak rozdelený ako bola Ukrajina v roku 2014 ked chce aby zostal jednotný musia akceptovať realitu že významná časť územia si neželala protiruskú orientáciu Ukrajiny….ak to rešpektovať nechcú hrozia pernamentné konflikty …a nakoniec vojna.

 3. Jozef z NZ  - dňa 20. 03. 2022 o 07:13

  čím dlhšie vojna trvá a pribudaju mrtvi ruskí vojaci…..tým je nepravdepodobné že Rusi ustupia z pozicii ktoré si krvopotne obsadili, na tento aspekt sa nejako zabúda…….každý si myslí že treba aby vojna trvala dlho aby sa Rusi vyčerpali fyzicky aj finančne a potom že sa stiahnu….no ja si myslím že Rusi použijú všetky prostriedky včetne jadrových ak k tomu príde ,a z Krymu a Donbasu neustúpia

  • JankoS  - dňa 20. 03. 2022 o 09:13

   Tak toto ste naozaj vystihli. Len stále nechápem, prečo o tých bodoch sa nerokovalo pred vojnou. Veď sa o nich vedelo na Východe aj na Západe. To najprv musia byť mŕtvi a potom je vhodný čas na rokovanie? Neuveriteľné, nepochopiteľné.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.