9 komentárov

 1. Helena Marková  - dňa 17. 03. 2022 o 12:18

  “ …doriešiť vykazovanie preplácania úkonov, ale to je súčasťou zákona ‚lex Ukrajina‘,“ … ha-ha, čiže zadarmo.

 2. VPeter  - dňa 17. 03. 2022 o 00:54

  Paľo Satko, fakt, načo nám je NBS a guvernér, veď máme EURO, zbytočná „firma“ ,zbytocni zamestnanci , veď opraty má Brusel, držme hubu a krok, čakajme na eurofondy ,možno sa nám niečo ujde, sme v EÚ väčší zebraci ako v RVHP ?!!! ak vieš čo to bolo, ja viem,a nebol som vtedy šťastný.

 3. DD  - dňa 16. 03. 2022 o 23:42

  V domácnosti platí, keď nemôžeš zarábať viac, musíš viac šetriť. Do politickej scény preložené: Keď nemôžeš viacej míňať musíš viacej šetriť.
  V slušnom preklade sa H.L. Mencken obdobne vyjadril napríklad, že čím menej majú politici na míňanie tým lepšie, lebo spôsobia menej trápenia…

 4. Martin  - dňa 16. 03. 2022 o 20:21

  @Michal – Prečo písať o finančnej gramotnosti je úplne mimo? O tom, že finančná rezerva slúži na úhrady nepredvídaných výdavkov sa píše v každom článku finančnej gramotnosti pre začiatočníkov. Čo vám nesedí?
  Čo má Kažimír spoločné s mojim príspevkom?
  Čo to je opozičné myslenie a prečo mi ho pripisujete?
  Čo znamená “takých ako vy”?
  Na základe pár viet ste ma zaškatuľkovali, a ešte k tomu veľmi, ale veľmi nesprávne.
  Veľmi sa poteším, ak budeme diskutovať vecne a hlavne bez invektív, tie diskusiu zabíjajú. Ak máte záujem.

 5. Michal  - dňa 16. 03. 2022 o 18:03

  Kažimír je šef NBS t.j. najdôležitejšej finančnej štátnej inštitúcie, priamo jednajúci a koordinujúci sa s ECB vo Frankfurte nad Mohanom. NBS je súčasťou rozpočtu SR. Čo sme zvolili to máme, len s tým sa dá súhlasiť.

 6. Štefan J  - dňa 16. 03. 2022 o 17:24

  Je úplne jedno, aký rozpočet urobia. Slovensko aj tak zanikne a nástupnícke štáty nech sa s tým trápia, ako chcú.

 7. Martin  - dňa 16. 03. 2022 o 16:12

  „Nikto nečakal vojnu na Ukrajine, situácia sa nedá zvládnuť so súčasným rozpočtom.“
  Možno nitko nečakal vojnu, ale väčšina počíta s tým, že môže nastať situácia s nečakanými zvýšenými výdavkami. Patrí to k základnej finančnej gramotnosti, ktorú ale Matovič nemá. To, že v pokaldnici je o niekoľko miliard menej ako by mohlo byť, ak by sme mali ministra financií (bohužiaľ nemáme), je hlavne zásluha jeho nekompetentosti. Matovič je veľký omyl na poste ministra.

  • Michal  - dňa 16. 03. 2022 o 16:37

   Netvrdím, že Matovič je šikovný a prezieravý minister financií, ale písať o finančnej gramontosti je úplne mimo. Prečo doteraz mlčí guvernér NBS, ten by mal byť dostatočne skúsený, ale realita je taká, že Kažimír zatĺka a Matovič aspoň informuje. Malá otázka pre údajne ekonomicky gramotného diskutéra Martina, už vláda Pelegríniho vyhlásila výnimočný stav z dôvodu pandémie, pokračovalo to dva roky. Ako bol Kažimír prezieravý počas 10 rokov hojnosti vlád Smeru ? Myslíte si, že platiť firmám pandemické peniaze vedie k plnej kase. Mne sa zdá, že vaše opozičné myslenie vás robí veľmi neprezieravým, priam jednostranným, ale čo čakať od takých ako vy?

  • Palo Satko  - dňa 16. 03. 2022 o 17:09

   Čo s tym ma Kažimir? Ved ludia si zvolili vladu, ktora zo zakona robi rozpočet a hospodari. Kažimir nemúže zo štatneho rozpočtu použit ani cent. Čo ste si zvolili to mate.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.