9 komentárov

 1. Peter  - dňa 14. 03. 2022 o 19:45

  Mile, vystizne a vtipne!

 2. Jozef z NZ  - dňa 14. 03. 2022 o 17:23

  Martin a ja budem provokovať……mne by sa daleko viac páčil europsky tandem Nemecko – Rusko lebo by som v takej Europe mohol žiť bez strachu …(netvrdím že to isté by mohli tvrdiť Poliaci či pobaltské národy, ktoré by sa museli vzdať historického revanšu za ruský v prípade Poliakov aj nemecký imperializmus). Možno toto bol dôvod prečo sa musel vyvolať konflikt ,aby takéto spojenie nemohlo vzniknúť.
  Vojnou na Ukrajine bude trpieť celý svet okrem USA, celý svet bude chudobnieť okrem USA tie budú mocnieť a bohatnúť…..

  • MiroM  - dňa 14. 03. 2022 o 18:39

   Konflikt sa nemusel vyvolať, vyvolal ho Putin. A to preto, aby sa nemohlo vytvoriť spojenectvo medzi Ruskom a Nemeckom?
   Prepáčte, ale unikajú mi súvislosti…

  • Imrich Spisak  - dňa 14. 03. 2022 o 19:12

   Primitívne antiamerické sprostosti ti chodia po rozume ešte aj po zločinej ruskej agresii, ktorá ti predsa len musela trochu premiešať tie absurdné ruské vyfabrikované sprostosti, ktoré ti natlačili do hlavy.

   Nemecko-ruské „spojenectvo bolo úplne nereálne vždy, ale obzvlášť za súčasnej situácie, keď Rusko je ubiedená a tyranská krajina, ale zato stále jadrová veĺmoc , a Nemecko síce veľmi bohatou krajinou , ale bez odpovedajúcej vojenskej moci. To by predsa zákonite znamenalo okamžité zotročenie a vydrancovanie Nemecka súčasnými sfanatizovanými ruskými okupantami.

  • Peter  - dňa 14. 03. 2022 o 19:49

   V 1914 by rovnako provokujuco znel nazor tvrdiaci, ze klucom k mieru a prosperite Europy je obchodna, hospodarska a politicka spolupraca Francuzka a Nemecka. Take nazory vsak nikto nepocuval a muselo dojst poucenie o 30 rokov neskor.

  • Jozef z NZ  - dňa 15. 03. 2022 o 09:48

   Imriško….nemecké – ruské spojenectvo má už svoju tradiciu…ale to je na dlho aby si to pochopil…..

   MiroM jedna z teorii je že USA mali snahu takému spojenectvu zabrániť…..lebo teraz takéto spojenectvo nepripadá do úvahy.Zoberte si spoločné projekty ako Nord Stream2 a to už teda je nejaký miliardový obchod……

  • Jurij  - dňa 15. 03. 2022 o 12:00

   Putin zaútočil. Putinove vojská ostreľujú civilné ciele. Putinov režim napadol susednú krajinu. Láskavo pomenujte veci pravým menom.

  • Jozef z NZ  - dňa 15. 03. 2022 o 12:34

   Jurij ja budem písať čo si myslím ja a nie čo si myslí mainstream……nemusíte so mnou súhlasiť a to je tak všetko.Ano Putin napadol Ukrajinu a všetko ostatné musí ísť bokom? lebo je to nesprávny smer? Však dobre Rusi bombardujú Ukrajinu hoci správne by malo byť ostrelujú, zabíjajú hlavne civilistov, špecialne malé deti, zvlášť sa zameriavajú na nemocnice a školy a na mierové medzinárodné vojenské základne, sem tam sa trafia do jadrovej elektrárne…ale čo čert nechcel nie nie vyradiť elektrifikačnú sieť, asi potrebujú svetlo lebo s tými starými haraburdami čo útočia by sa po tme netrafili…..takto to je už dobre?

 3. V.A.J.  - dňa 14. 03. 2022 o 15:53

  Pekne.

  a slovenčina tiež pekne a stále lepšie.
  ak môžem, dovolím si v dobrom dve malé opravy:
  – nie letiace foťáky ale lietajúce foťáky
  – rakúska nevesta na svadbe nerobila pukance (popcorn) ale pukerlík

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.