13 komentárov

 1. Elstrom  - dňa 13. 03. 2022 o 16:57

  Štandard dokola živí pochybnosti a skepsu, akoby jeho redakcia bola sklamaná, že jej idiotská nádej na morálnu a duchovnú obrodu z východu sa ukázala ako kardinálny nezmysel.

  Každý človek s už aj drobnou mierou kritického myslenia to vedel a vie, ale naši „slavjanofili“ sa správajú ako urazené decko, ktorému niekto vzal hračku.

  Inak odporúčam redakcii, aby si všimla, kto vycítil v prostredí diskusií Štandardu plodný priestor a očakáva tu porozumenie – Putinovi užitoční idioti a žoldnieri, ktorých citová impotencia vo vedomí nevinných obetí žien, detí a starcov, je aj na takúto svoloč pozoruhodná.

 2. [email protected]  - dňa 13. 03. 2022 o 16:38

  Z Ukrajiny hromadne odchádzali za prácou vdelaní aj jednoduchší ľudia, pretože na Ukrajine sa pre mieru korupcie a ešte väčšiu príjmovú polarizáciu žilo zle. Ukrajina bola aj ored vojnou nefunkčná krajina. A my čo ideme teraz brániť? Je mi ľúto bežných ukrajincov ktorí trpia, ale netvárme sa že Ukrajina patrí na západ. Veď s tou mierou korupcie tam sotva patríme my.

  • Imrich Spisak  - dňa 13. 03. 2022 o 17:07

   Píšeš ako z najhlúpújšej ruskej propagandy: Ukrajina bola úmyselne dusená ruskými agresormi 30 rokov po páde komunizmu, a predtým celých 70 rokov zločinným ruským komunizmom.

   Aj ukrianský oligarchický systém bol desaťročia kópiu toho zločinného ruského oligarchického systému , ktorý úplne pomätene napadal Ukrajine práve vo chvíľach, keď sa blížila k demokraticejšiemu systému.

   Tebe vôbec nie ľúto Ukrajincov, vidíš ich radšej v biede a otroctve pod zločinnou ruskou okupáciou. A myslím, že by si privítalzaostalú ruskú biedu a tyraniu aj na Slovensku.

  • Elstrom  - dňa 13. 03. 2022 o 17:16

   Nechajte láskavo na Ukrajincoch, aby si vybrali kam budú patriť.
   Mmchdm, práve to robia spôsobom, na ktorý sa už väčšina tzv. západého sveta nezmôže.
   Je v tom podstatne viac túžby po pravde a spravodlivosti, akej sme schopní my aj s celým dnes materiálne zhýčkaným Západom.
   .
   Takže Ukrajinec bojuje za slobodu so zbraňou v ruke, kým Západ sa trasie, či mu priemerná teplota v obývačke neklesne o 2 stupne.

  • Knieža Myškin  - dňa 15. 03. 2022 o 10:28

   tak veru, na Ukrajine bol bordel (korupcia neporiadok atd) este vacsi ako v Rusku

 3. [email protected]  - dňa 13. 03. 2022 o 11:26

  ukrajinci nie su mierumilovny narod a vo velkom sa podobaju rusom, co je ich chybou…nic nie je ako sa povie cierno biele, to ze nevieme co vsetko sa tam dialo, este neznamena ze sa to tam nedialo..
  napriklad, tato bbc reportaz

  https://m.youtube.com/watch?v=5SBo0akeDMY&t=201s

  https://m.youtube.com/watch?v=sEKQsnRGv7s

  a takychto reportazi je velmi vela..
  je naozaj smutne, ze sme to neriesili skor..ukrajina je politicky neporiadok a putin sa rozhodol ho riesit najhorsou cestou akou mohol, kedy najviac utrpia nevinny ludia..

  • viliamO  - dňa 13. 03. 2022 o 13:45

   O situácii v ukrajinskej spoločnosti hovorí aj dokumentárny film režírovaný ukrajinským režisérom žijúcim vo Francúzku.
   Oliver Stone uvádza: Ukrajina v ohni – SK.titulky

   https://www.youtube.com/watch?v=Zp1VyL52Piw

  • Elstrom  - dňa 13. 03. 2022 o 17:20

   Ukrajina je „politický neporiadok“?

   To je čo za definíciu? A Putin je akože predĺženou rukou božej prozreteľnosti, ktorá je ním poverená ten „neporiadok“ upratať?
   .
   Vy si po sebe tie totalitné žvásty aj čítate?

  • Elstrom  - dňa 13. 03. 2022 o 17:34

   Člen Mečiarovej vlády a poslanec SNS Oberhauser pokračuje vo svojom strápňovaní.
   .
   Nie, Oliver Stone naozaj nie je ukrajinský režisér žijúci vo Francúzsku. Je Američan, jeho otec bol americký Žid a mama Francúzka.

   Oliver Stone je marxistický smrad, ktorý je/bol osobným priateľom takých monštier v ľudskom tele ako sú Fidel Castro a Vladimír Putin.
   .
   V roku 2017 dokončil oslavný seriál Putina „Svet podle Putina“, čo je Putinova propaganda par excelance.

  • [email protected]  - dňa 13. 03. 2022 o 19:03

   elsrom – vyjadrenie svojho nazoru nie je zatial este trestne a ani protizakonne, to ako ste si vysvetlili moje slova nie je to co je tam napisane, nikto sa tu putina nezastava, neviem preco mate taky pocit..

 4. Jozef z NZ  - dňa 13. 03. 2022 o 07:24

  prekáža mi v texte …mierumilovní ukrajinskí národ…….

  to že Ukrajina vedie spravodlivú vojnu voči agresii ešte z nej nerobí holubicu mieru….stačí si spomenúť boje o Donbas od roku 2014 hlavne spôsob boja….

  • Jurij  - dňa 13. 03. 2022 o 10:19

   Áno, mierumilovný. Donbas bolo, pokiaľ viem, ukrajinské územie a oni bojovali o to, čo bolo ich. Nebrali nič ani Rusku, ani Moldavsku ani žiadnej inej krajine. Áno, od roku 2014 to nebolo na Donbase pekné, ale prapríčinou je rusmi podporované separatistické akcie.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.