10 komentárov

 1. DD  - dňa 14. 03. 2022 o 09:03

  https://blogs.timesofisrael.com/ukraine-and-its-nazi-collaborators/

 2. Jozef z NZ  - dňa 12. 03. 2022 o 20:03

  Elstrom tu pravidelne píše nezmysly…….
  Majdan 1 skončil dohodou protestujúcich s prezidentom Janukovyčom o predčasných volbách.Dohodu vyjednali západní diplomati…to sú fakty
  Kto vyvolal Majdan 2 pán Elstrom, kto zaplatil ostrelovačov ? no však odpovedzte…..

  Pán Elstrom Ukrajina bola rozdelená na prozápadnú a proruskú dlhodobo to je tiež fakt……ak teda Ukrajina chcela byť prozapadná , ťažko mohla počítať s ruským obyvatelstvom ktoré chcelo byť v uzkom spojení s Ruskom…….ak chcela byť Ukrajina prozápadná ťažko mohla počítať s tým že Krym s ruským obyvatelstvom a čiernomorskou flotilou nechá Rusko len tak, len preto že Jelcin bol opilec…..ak si to Ukrajina myslela že to dosiahne s USA myslieť si to mohla ale realita by to bola len vtedy ak by bola zostala neutrálna…..

  Kto Ukrajinu na základe zlých vzťahov povzbudzoval v 8 ročnej vojne s Ruskom že sa nemá snažiť o dohodu??

  Ja viem pre Vás jednoduchých stačí fakt že Rusko zautočilo na Ukrajinu…

  • Pali  - dňa 12. 03. 2022 o 23:51

   Celkom fajn vysvetlené. Asi tak

  • Elstrom  - dňa 13. 03. 2022 o 11:43

   Klasické proputinovské kecy.
   Vy by ste napadnutie Slovenska Maďarskom obhajovali , že „Slovensko je dlhodobo rozdelené a južné Slovensko nemôže počítať s maďarským obyvateľstvom…“ blablabla.
   .
   Majdan bola reakcia na otčenie Ukrajinského prezidenta, ktorého ľudia zvolili preto, lebo im sľúbil prozápadnú orientáciu. A keď ten otočil pod vplyvom osobného vyhrážania Putinom, tak s a vzbúrili.
   Každé iné vysvetlenie je putinovský trollimus, čo dokazujú výsledky volieb a intenzita odporu Ukrajincov proti okupantom.
   .
   Nič nemôže ospravedlniť ruských vrahov pod Putinovým vedením, vrátane činnosti putinovských rektálnych speleológov vášho typu.
   Človeka poznáš podľa jeho hierarchie hodnôt. Vás napríklad podľa toho, že obhajobu novodobého Hitlera – Putina považujte za podstatne dôležitejšiu ako vraždenie Ukrajincov – stačí si čítať vaše príspevky.

  • Jozef z NZ  - dňa 13. 03. 2022 o 22:42

   ano ten príklad s Madarskom radi používate …..ale je chybný…správne by mal znieť ak bude mať Madarsko 40 milionov obyvatelov a 10 x väčšiu armádu ako Slovensko a náhodou bude na Slovensku kraj kde by madari tvorili 90 % obyvatelstva (čo mimochodom na Slovensku nie je…) a nejaký tlčhuba by sa rozhodol že tým menšinovým Madarom uzavrie cestu k svojmu národu……čo by asi nasledovalo , odtrhnutie sa madarských častí a vyhlasenie referenda…..to mi verte a keby náhodou ešte dopadali nejaké rakety na madarské dediny …..pozerali by si Madari spoza Dunaja?
   inak pochybujem že ste to pochopili…….

   vy púoznáte len jedno …..čierno biele videnie….kto nejde s nami ide proti nám…..a preto bude každý kto nerozmýšla ako vy okamžite označený za ruského trolla a vlastizradcu….to bolo rečí okolo zoznamu kto ako hlasoval……ale robiť zoznamy ludí ktorí sa previnili len tým že majú iný názor…je hodné bolševika..hanbite sa

 3. Juraj  - dňa 12. 03. 2022 o 08:50

  Podstata problemu je vojna. To že sú tam všelijaké odtiene politických a náboženských prúdov, je aj v case mieru v normálnej spoločnosti. Vplyv na priebeh vojny je zanedbateľný.

 4. britva  - dňa 12. 03. 2022 o 08:03

  Na pohlad slusny text. Ale:
  1. Nie je mozne len tak lahko zmiest zo stola obvinenie o podobnosti z Mussoliniho rezimom. Taketo obvinenia maju dost silne opodstatnenie napriklad v tom ako Putin ovladol cirkev, v teoriach o vynimocnosti ruskej civilizacie alebo imperialnom nacionalizme.
  2. Rusko uz dlhe roky financne a propagandisticky v masovej miere podporuje radikalne pravicove a obcas aj lavicove kruhy v celej Europe, ktore sa mu odmenuju svojou vernostou.
  3. Nic takeho nemozno povedat o Ukrajine. Ukrajina nema imperialne ambicie, Ukrajina nepodporuje extremistov v inych krajinach.
  Ruska propaganda si uvedomuje svoje limity. Ak uz nedokaze presvedcit o svojej pravde, tak aspon chce zasiat nedoveru a povedat, ze vsetci sme rovnaki , nik z nas nie je anjel. Tento text do tejto taktiky dobre zapada. Aj ked mozno nechtiac, na zaklade povrchneho posudzovania vonkajsich javov.

  • Elstrom  - dňa 12. 03. 2022 o 10:35

   Klasika – pravda je vraj vždy uprostred.
   Bežný nástroj propagandy, ale nepovedať pravdu je také isté svinstvo ako klamať.

   Nevidieť paralelu medzi Hitlerom a Putinom môže len závažne zaujatý jedinec.
   Putin hovorí nahlas a nezakryte o obnovení žalára národov ZSSR a nezakryte a priamo hovorí, že Ukrajinci nie sú národ.
   Jednoducho Hitler2.

  • Marek  - dňa 12. 03. 2022 o 15:52

   Bez toho, aby som obhajoval neobhájiteľné, teda vojnu. Fakt je, že aj USA podporujú propagandu v ich prospech, že pred Majdanom na Ukrajinu pritieklo 5 miliárd dolárov a koľko z toho dostal Pravý sektor ? to je otázka….a takýchto a podobných príkladov v histórii by ste našli x. Problém je, že následky nesú tí ktorý za to vonkoncom nemôžu a že násilie nevyriešite násilím, to už je jasné tisícročia. Napriek tomu opakujeme tú istú chybu stále dookola.

  • Elstrom  - dňa 12. 03. 2022 o 16:45

   Tým rozprávkam, že Majdan zorganizovali supi z Volstritu a Ukrajinci vlastne chceli láskavú náruč Rusov verí len zásadne jednoduchý jedinec. Teraz Ukrajinci snáď dosť jasne vyjadrujú co chcú, tak si tie rozprávky o Amerikou zorganizovaným Majdanom nechajte pre tých jednoduchých.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.