11 komentárov

 1. marian  - dňa 11. 03. 2022 o 10:09

  tento „patriarcha“ je uz na menučku v pekle ako delikatne a velmi cenne predjedlo

 2. Joe Suly  - dňa 11. 03. 2022 o 08:18

  Dalsi mocibazny „krestan“ co ma rad luxus, byvaly udavac KGB, bez charakteru, bez moralky. Ze ho vobec niekto berie vazne.

 3. Andrej  - dňa 10. 03. 2022 o 13:49

  Ale veď presne o to ide, o presadenie marxizmu do našich životov. Čína je väčšia hrozba pre USA, ale u nás sa o nej nehovorí. Expanduje vojensky aj ekonomicky, skupuje zdroje surovín po celom svete, buduje armádu, vojenské loďstvo už má silnejšie ako USA. Zaberá nové územia v moriach, na ostrovoch. Robí výskum transhumánnych vojakov – kombinujú ľudské DNA so zvieracími atď. Rusko neexpanduje. Ale je o kus kresťanskejšie ako Čína aj po desaťročiach komunizmu – to je ten problém pre Západ. Všade odkiaľ odišli vojaci USA teraz vyvražďujú kresťanov. Je to náhoda?

 4. peter  - dňa 08. 03. 2022 o 13:40

  Ja už len čakám kedy Putina vyhlásia za hlavu ruskej pravoslávnej cirkvi. Veď keď mohli byť hlavou cirkvi cári, prečo nie Vladimír Vladimírovič ?

 5. Martin  - dňa 08. 03. 2022 o 12:23

  tento šašo neslúži Bohu ale náckovi z Kremľa.. smutné

 6. halo  - dňa 08. 03. 2022 o 11:00

  tiez sa pytam kto dodaval zbrane na Ukrajinu, Biden, Macron, Johnson…- nasi „mierotvorcovia“

  • Michal  - dňa 08. 03. 2022 o 11:35

   Platí staré známe :“ Chceš mier, pripravuje sa na vojnu“ Nie Ukrajina ostreľuje ruské mestá. Najskôr to bolo, že rusko si na svojom území môže presúvať svoju armádu podľa ľubovôle, v súčasnosti si presúva armádu po cudzom území a realizuje svoje imperiálne zámery. Výhovorky o údajnom ohrození, ištalácií jadrových zbraní, odstránenie „nacizmu“….atd. sú len nezmyselné a lživé výhovorky. USA počas II. sv. vojny dopravovali do ZSSR zbrane, strelivo a suroviny na podporu boja proti Hitlerovi, dnes robia presne to isté, keď Putin ako hlavný veliteľ ruskej armády vydal povel :“utok na Ukrajinu“.

 7. halo  - dňa 08. 03. 2022 o 10:58

  No ja sa pytam, kde bolo rozhorcenie Europanov a Americanov pri invazii do Iraku/Syrie/Libyie, ci tie zivoty su menejcenne??

 8. Pavol Kmec  - dňa 08. 03. 2022 o 09:51

  Patriarcha Kirill sa pýta, kto dnes útočí na Ukrajinu?

  V prvých dňoch bojov som v rukách jednej mladej ukrajinky videl transparent, ktorý by patriarchovi pri hľadaní odpovede na jeho kruciálnu otázku, mohol trochu pomôcť. Na transparente bolo napísané:

  „Ak prestanú bojovať rusi – skončí vojna.
  Ak prestanú bojovať ukrajinci – skončí Ukrajina.“

  Svoju metafyziku si ruský patriarcha zoči voči rinčiacim zbraniam môže niekam strčiť!

  Hanba!

 9. Michal  - dňa 08. 03. 2022 o 09:43

  Predstavený štátnej ruskej pravoslávnej cirkvi v prvom vyhlásení oznámil Kainov hriech a porušenie 5. Božieho prikázania nezabiješ, ďalej pokračoval v nedeľu 6. prikázaním nezosmilníš. Ak sa rozhodol osloviť veriacich ospravedlnením 5. Božieho prikázania 6. t.j. Nezabiješ dal do protiváhy s nezosmilníš mne osobne pripomína výzvy Tisa:“ Slovák, zhoď, zbav sa žida, svojho škodcu!“ a nasledovalo priemyselné a štátom organizované vraždenie židov holokaust. Rusko sa oficiálne veľmi rado hlási k tradičným kresťanským hodnotám, ale npr. potraty ktoré boli v tejto krajine schválené ako prvé a aj dnes dosahujú svetový nadpriemer sú ticho tolerované. Stačí si spomenúť na „svätý“ boj na našom území proti grekokatolíckej cirkvi, t.j. prenasledovanie, väznenie a zabíjanie grekokatolíckych kňazov a zaberanie kostolov a fár. Následná tvrdá ateizácia , všetkých veriaceho, ktorý len trochu chcel žiť aktívny náboženský život . Otázka:“ Kde vtedy bol hlas patriarchov a metafyzická výzva“?

 10. Jurij  - dňa 08. 03. 2022 o 09:30

  Aké je požehnanie, že Katolícka cirkev sa oddelila od svetskej moci už dávno a nemusí sa podriaďovať nijakej politickej figúrke, ktorá tu dnes je a zajtra už byť nemusí.

  Smutný pohľad na tohto putinovho kolaboranta posväcujúceho ruskú agresiu na Ukrajine.

Diskusie sú otvorené len predplatiteľom.
Predplaťte si nás tu  alebo sa prihláste.